حرازی: ما تمرینات گسترده ای را با هدف حمله به عمق اسرائیل انجام دادیم

1087760 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، کمال حرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با الجزیره، تنها راه حل بحران های منطقه ای را تشکیل مجمع منطقه ای برای گفت و گو و گفت وگو دانست. تهران برنامه موشکی و سیاست های منطقه ای خود را با هیچ کس مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش الجزیره، حرازی در گفت وگویی که طی روزهای آینده به طور کامل پخش خواهد شد، گفت: ما از اظهارات عربستان مبنی بر درازکردن دست دوستی به سوی ایران استقبال می کنیم و آماده هستیم تا درباره از سرگیری روابط با این کشور صحبت کنیم.

به گفته وی، ایران و عربستان دو کشور مهم منطقه هستند و حل اختلافات آنها منجر به توسعه منطقه می شود و صحبت از ناتو در خاورمیانه تفکری سطحی است و عربستان تاکید کرد که این موضوع مشکلی ندارد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه اسرائیل در موقعیت ضعیفی قرار دارد و حمایت بایدن از اسرائیل آنها را بیشتر نخواهد کرد، تاکید کرد: حمله به امنیت ما از سوی کشورهای همسایه، پاسخ مستقیم به این کشورها و اسرائیل را در پی خواهد داشت. .

حرازی افزود: ما تمرینات گسترده ای را با هدف ضربه زدن به عمق اسرائیل در صورت حمله به تاسیسات هسته ای انجام داده ایم.

وزیر امور خارجه پیشین جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: آمریکا هیچ تضمینی در خصوص حفظ توافق هسته ای ارائه نکرده است و این موضوع می تواند احتمال هرگونه توافقی را از بین ببرد.

به گفته وی، اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی عادلانه و مستقل باشد، اختلافات به راحتی حل می شود.

  ماجرای جنجالی آیفونی که از آب سیب زمینی درست کرد! + عکس - اندیشه معاصر

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تنها راه حل بحران های منطقه را تشکیل مجمع گفت و گوی منطقه ای برای حل و فصل مناقشات سیاسی و امنیتی می داند و تاکید کرد: قطر پیشنهادات مهمی در خصوص گفتگوهای منطقه ای ارائه کرده است و ما آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده ایم. این رابطه ما از یک گفت وگوی منطقه ای با حضور کشورهای مهم منطقه مانند عربستان، ترکیه، مصر و قطر دعوت می کنیم.

حرازی گفت: ما در مورد برنامه موشکی و سیاست های منطقه ای خود با کسی صحبت نمی کنیم زیرا این به معنای تسلیم است.

به گفته وی، گفتگوی مستقیم با واشنگتن در سایه دیوار بلند بی اعتمادی و سیاست آمریکا دشوار است.

حرازی همچنین درباره ظرفیت هسته‌ای کشور گفت: تنها در چند روز درصد اورانیوم غنی‌شده را از 20 به 60 رساندیم و به راحتی می‌توان آن را به 90 درصد رساند. بنابراین بر کسی پوشیده نیست که ما امکان فنی ساخت بمب اتمی را داریم، اما تصمیمی در این زمینه نگرفته ایم.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید