جهت گیری عدالت محور دولت در عمل است/ دستور ویژه به وزارت ورزش برای حمایت از حضور پررنگ تیم ملی فوتبال در جام جهانی

1087775 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز هیئت دولت با تبریک عید سعید غدیر خم، اجرای عدالت را مهمترین توصیه مولای متقیان ملا علی بن ابی دانست. طالب(ع) خطاب به دولتمردان و تاکید کرد: عدالت یکی از آرمان های مهم انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) است و این یکی از تاکیدات همیشگی مقام معظم رهبری است. جهت گیری کلی دولت سیزدهم از بدو تاسیس تا کنون بیش از گذشته حرکت نظام اداری کشور به سمت عدالت بوده است.
رئیس جمهور اجرای عدالت در جامعه را امری دشوار دانست و با برجسته کردن آموزه های ارزشمند حضرت علی (ع) در این زمینه، خاطرنشان کرد: عدالت محوری در عمل مهم است و این اهمیت جز در حوزه تحقق نمی یابد. سایه تلاش و مبارزه

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به گزارش رئیس کل بانک مرکزی از اقدامات انجام شده برای کاهش پایه پولی و کنترل نقدینگی در خرداد ماه، از این اقدامات قدردانی کرد و بر لزوم تبیین این دستاورد برای مردم تاکید کرد. گفت: محدود کردن رشد نقدینگی یکی از عوامل کنترل تورم است، اما در کنار آن باید توجه داشت که سیاست‌های اصلی دولت در حوزه حمایت از تولید باید با قوت ادامه یابد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن مسابقات جام جهانی فوتبال قطر در سال 2022 توجه ویژه به مشکلات و مطالبات اعضای تیم ملی را ضروری دانست و وزارت ورزش را موظف کرد تمام تلاش خود را برای این مهم به کار گیرد. آماده سازی و حضور موفق تیم ملی باید از کشورمان در این رویداد مهم استفاده کرد.

  برای خدمات مختلف از دندانپزشک وقت بگیرید

رئیسی با تاکید بر تامین هر چه بیشتر نیازهای تیم ملی فوتبال کشور، به وزارت ورزش و جوانان دستور داد تا مقدمات آماده سازی تیم ملی را پیگیری کند تا بازیکنان بدون حضور در این عرصه بین المللی حضور یابند. بدون نگرانی

حضور موفق دانش آموزان ایرانی در المپیادهای جهانی از دیگر نکات برجسته رئیس جمهور در این دیدار بود. آقای رئیسی این موفقیت ها را امیدوارکننده خواند و ضمن تبریک گفت: سیاست دولت حمایت از ارتقای سطح علمی مدارس و دانش آموزان ایرانی به ویژه مدارس دولتی است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان، این شورا را نهادی پربرکت دانست که برای حفظ و حراست از «اسلام و جمهوریت» نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد شده است. به گفته دکتر رئیسی، این شورا در سال های پس از انقلاب اسلامی همواره نقش و آغازگر پاسداری از ارزش های محوری انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.
وی در ادامه به بحث “حفظ سواحل و ایمن سازی دریا برای حفظ جان گردشگران و مسافران” پرداخت و اظهار داشت: مرگ حتی یک نفر در دریا ناراحت کننده است و باید به نگرانی خانواده ها در این زمینه رسیدگی شود. انتصاب سازمان مدیریت بحران به عنوان مسئول برنامه ریزی جهت تامین امنیت سواحل کردستان.

رئیسی در ادامه بر لزوم استفاده از ظرفیت زنان فرهیخته و توانمند در مناصب رهبری تاکید کرد و گفت: دولت مردمی همواره به دنبال شایسته سالاری در عرصه حکومت داری است و بر این اساس در این دولت زنان عزیز نباید احساس کنند که به حاشیه رفته اند و توانایی ها و کارآمدی خود را دارند. توجهی نمی شود

  خطرناک ترین بت ها بت های هوای نفس هستند. - اندیشه معاصر

رئیس جمهور تصریح کرد: در استفاده از نیروی انسانی ملاک صلاحیت و کارآمدی افراد است و امروزه بسیاری از بانوان کشورمان از صلاحیت علمی و کارآمدی بالایی برخوردارند و اگر فرصت داده شود می توانند در عرصه های مختلف موثر باشند. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید