جنگ مسئولان در روزهای بلاتکلیفی / سهمیه یا افشاگری در دوچرخه سواری؟

1067971 فقط خبر

تقریباً 5 سال پیش فدراسیون دوچرخه سواری سلامت طرحی بهداشتی را برای اطلاع دوچرخه سوارانی که مواد ممنوعه در خون خود دارند از وجود عوامل دوپینگ و کاهش آمار دوپینگ آغاز کرد. اجرای این طرح نوعی دوپینگ سیستماتیک و اقدام غیرقانونی بود و حتی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری نیز به آن پاسخ داده بود. طرح سلامت پنج سال پیش در زمان ریاست هسرو گماری بر فدراسیون دوچرخه سواری اجرا شد و از آن زمان تاکنون صحبت های زیادی درباره آن مطرح شده است. حتی پس از گذشت 5 سال این موضوع همچنان تبعات خود را دارد به طوری که همین چند روز پیش فدراسیون دوچرخه سواری با ارسال نامه ای به وزارت ورزش و جوانان دلیل تاخیر در تصویب اساسنامه فدراسیون دوچرخه سواری توسط دوچرخه سواری جهان را اعلام کرد. اتحادیه به دلیل ابهامات است، این چیزی است که اتحادیه در مورد طرح سلامت و افرادی که آن را راه اندازی کردند، می گوید. در واقع طبق اعلام فدراسیون دوچرخه سواری، اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام کرده است که هسرو گماری به عنوان رئیس فدراسیون و تمامی دست اندرکاران این پروژه از تمامی فعالیت های دوچرخه سواری محروم شده اند و دیگر نباید در این فدراسیون جایگاهی داشته باشد. و حتی در این اتحادیه تاکید کرد که ایران باید تضمین کند که اتفاقات گذشته تکرار نشود. رئیس فدراسیون همچنین گفت که اطمینان داده اند دست اندرکاران این پروژه دیگر در فدراسیون نباشند.

هاشم کندی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در مصاحبه های خود گفته است که هسرو گاماری از هرگونه فعالیت ورزشی محروم شده است اما موضوع را از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مخفی کرده است! اظهارات هاشم کندی واکنش قمری را برانگیخت و او به خبرنگار آنا گفت: هاشم کندی باید دوپینگ خود را روشن کند. این در حالی است که هنوز نام من به عنوان رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در شبکه جهانی اینترنت منتشر می شود و اگر مشکلی داشتم خیلی زودتر نامم حذف می شد. در ضمن دلیلی برای پنهان شدن نداشتم چون اصلا نمی خواستم دوچرخه سوار باشم! طرح سلامت یک تصمیم جمعی بود و هاشمکندی به عنوان مربی و عضو کمیته فنی خودش هم این طرح را امضا کرد.

  برنامه پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 8 دی 1400 - اندیشه معاصر

عدم قطعیت در طرح سلامت؛ افشاگری و پنهان کاری؟

طرح سلامت با ابهامات زیادی مواجه است. کاماری ادعا می کند که نام او در شبکه جهانی وب به عنوان رئیس جمهور ذکر شده است که با جستجوی ساده در وب جهانی قابل مشاهده است. با توجه به این موضوع، اگر محرومیت قمری درست باشد، قطعاً نباید نام آن در سایت اتحادیه جهانی منتشر می شد. یا حتی اگر جلوی آن گرفته شود، چنین موضوع مهمی تا 4 سال نباید مورد بی توجهی مسئولان ورزش قرار گیرد. اما پس از اظهار نظر کمری و انتشار نام وی به عنوان رئیس فدراسیون در سایت اتحادیه جهانی، فدراسیون دوچرخه سواری ایران نیز با ارسال نامه ای به اتحادیه خواستار حذف نام ماه از روی سایت شد.


ادامه مطلب؛

گاماری: هاشم کندی باید دوپینگش را روشن کند/ طرح سلامت یک تصمیم گروهی بود/ نام من همچنان به عنوان رئیس سایت فدراسیون جهانی مطرح است


تصمیم گیرندگان طرح سلامت چه کسانی بودند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، طرح سلامت در دوره ریاست قمری اجرا شد. رئیس سابق فدراسیون دوچرخه سواری مدعی است که این طرح با تصمیم جمعی انجام شده و هاشمکندی سرپرست فعلی فدراسیون دوچرخه سواری نیز به عنوان مربی و عضو کمیته فنی این طرح را اجرا می کند و به این ترتیب وی از این موضوع آگاهی کامل داشته است. این مشکل و نه شما مجبور به مقابله با آن برنامه اعلام جهل بود. هاشمکندی البته در پاسخ به این سوال گفت: طرح سلامت از مسیر اصلی خود خارج شد و کمری به امضای کمیته فنی رسید اما در نهایت کاری را که دوست داشت انجام داد. این طرح زمانی مشکل ساز شد که تست دوپینگ را به نادو نفرستادند و خود ورزشکار را هم محروم کردند. کمیته فنی سوالات زیادی را امضا کرد، اما نگفت که راه را اشتباه می رود. «متاسفانه مسئولان به بسیاری از مسائل توجه نکردند و طبق خواسته پیش رفتند.

  سوابق جالب پیمان جمشیدی در سال 1400 - اندیشه معاصر

حضور در فدراسیون دوچرخه سواری؟

دوچرخه سواران ایرانی مدت هاست که شرایط خوبی ندارند. اوایل شهریورماه امسال بود که محمود رشیدی از ریاست فدراسیون استعفا داد که همچنان سرپرست این فدراسیون است. رشیدی خرداد سال گذشته در انتخابات دوچرخه سواری پیروز شد اما پس از مدتی اتحادیه جهانی با ارسال نامه ای به فدراسیون دوچرخه سواری اعلام کرد که به دلیل دخالت دولت در انتخابات فدراسیون، ریاست رشیدی را به رسمیت نمی شناسد و او باید از سمت خود کناره گیری کند. رشیدی در نهایت شهریور سال گذشته از سمت خود استعفا داد و از آن زمان تاکنون فدراسیون توسط یک مدیر اداره می شود. وزارت هاشمکندی اخیرا توسط وزارت ورزش و جوانان توسعه یافته است.

موضوع محرومیت رئیس سابق فدراسیون دوچرخه سواری و طرح سلامت نیز باعث شده تا این روزها دوچرخه سواری نیز در حاشیه قرار بگیرد. کمری مدعی است هاشمکندی هم این طرح را امضا کرده است بنابراین نباید در این زمینه فعالیتی داشته باشد اما رئیس فعلی فدراسیون از این حرف بی اعتنایی نکرد و گفت هیچکس نمی تواند برای او تعیین تکلیف کند و در صورت جدایی اتحادیه است. جهان باید این موضوع را اعلام کند. این افراد باید یک ایمیل به اتحادیه جهانی ارسال کنند. آنها در ایمیل ها و ایمیل های انتخابات فدراسیون مهارت دارند، بنابراین نام من یا نام شخص دیگری را به اتحادیه جهانی ارسال کنید!

این اظهارات نشان می دهد که خانواده های دوچرخه سوار این روزها در جنگ هستند و انگار فراموش کرده اند که بازی های آسیایی هانگزو در راه است و تمرکز اصلی این روزها باید بر روی فراهم کردن شرایط برای سوارکاران باشد. البته در مورد طرح سلامت ابهاماتی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود و زوایای پنهان آن شناسایی شود.

  شناسایی 453 بیمار جدید عروق کرونر در کشور

با وجود همه این حواشی، برگزاری انتخابات فدراسیون دوچرخه سواری و ایجاد شرایط مناسب برای حضور موفق ورزشکاران در بازی های آسیایی هانگژو از اقدامات مهم این فدراسیون است. البته شنیده می شود که هاشم کندی قصد دارد در انتخابات فدرال شرکت کند و شاید به همین دلیل است که این انتخابات به تعویق می افتد تا او بتواند در این عرصه حضور پیدا کند. اما با اختلافی که این روزها بین کارمندان فعلی و سابق فدراسیون به وجود آمده، این احتمال وجود دارد که اتحادیه جهانی دوچرخه سواری چشم خود را به این موضوع باز کند و دوچرخه سواری ایران همچنان درگیر حواشی خودش باشد.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید