جنجال افتتاح اولین مدرسه پری دریایی در کرج+فیلم

روز گذشته کاربران ویدئویی تحت عنوان افتتاحیه اولین مدرسه پری دریایی در کرج منتشر کردند. ویدئویی که هم اکنون دست به دست می شود و واکنش های مختلف و گسترده ای را در پی داشته است.

من گزارش میدم اعتدالبررسی ما نشان می دهد که این ویدیو مربوط به یک سال پیش و افتتاحیه این باشگاه ورزشی مربوط به سال گذشته است. این ویدئو نیز توسط سومیا مرکیدی، مربی ایرانی که خود را بنیانگذار رشته روسال تمام اسلامی در ایران معرفی کرده، منتشر کرده است.

او در 11 آذر 1398 به البرز جام جم گفت که پس از دو سال تلاش موفق شده شنای پری دریایی را برای اولین بار در ایران معرفی کند. سپس با رکورد 41 متر و 41 سانتی متر آن را به رکورد ملی رساند.

در رابطه با این رشته در همان سال هادی رضایی رئیس کمیته ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزش های مردمی کشور گفت که رکورد این رشته برای اولین بار در کشور به ثبت رسیده و در سطح بین المللی فقط حرکات نمایشی در آن

سامیا مرکیدی یک سال بعد از این رکورد اولین باشگاه پری دریایی را در البرز افتتاح کرد. اما تغییر نام این باشگاه ورزشی با نام مدرسه اکنون با انتقاداتی مواجه شده است. باشگاهی که عمدتاً با لباس های شیک شنا آموزش می دهد و به گفته کاربران خبری از مدرسه، درس و کتاب ندارد.

اما با وجود این انتقادات هنوز مسئولان آموزش و پرورش نسبت به این تغییر نام واکنشی نشان نداده اند.

دیدگاهتان را بنویسید