جمهوری اسلامی آمادگی برگزاری نشست گفتگوی جهانی سران ادیان الهی را دارد

در نشست رهبران مذهبی در نیویورک مطرح شد.

30455 797 فقط خبر

رئیس جمهور آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای برگزاری نشست گفتگوی جهانی رهبران ادیان الهی اعلام کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز سه شنبه به وقت محلی در ادامه برنامه ریزی ها برای دومین روز از سفر خود به نیویورک در دیدار با بزرگان ادیان الهی، با بیان اینکه مشترک نکته همه ما پیروان ادیان الهی عبادت خداست، گفت: باید خدا را در میان ادیان الهی به عنوان یک اصل مشترک، مبنای هم اندیشی، هم افزایی و همکاری برای آیندگان بدانیم.

وی با بیان اینکه همه معتقدان به ادیان الهی متفق القول هستند که جامعه بدون خدا و اعتقاد به مبدأ و معاد بیش از آنکه رشد و شکوفایی داشته باشد، برای بشر تباهی ایجاد می کند، افزود: بشریت با دو جنگ خونین و فاجعه بار جهانی و 70 ساله روبروست. ظلم به مردم فلسطین را از مصادیق طرد خداوند از عرصه اداره جامعه می داند، لذا لازم است در کنار هرگونه تصمیم گیری، ایمان به خدا نیز مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه وحدت ادیان الهی به معنای دست کشیدن مردم از دین و دین نیست، تصریح کرد: وحدت و وحدت به این معنا نیست که پیروان مذاهب مختلف دست از دین و دین خود بردارند، بلکه به معنای دست کشیدن از دین و دین است. تأکید بر نقاط اشتراک، به ویژه تقوا، و آشکار ساختن تفاوت ها.

رئیس جمهور تقوا و توجه به احکام الهی را بزرگترین موانع در راه استکبار، خود محوری و میل به تسلط بر دیگران برشمرد و تصریح کرد: اساس ظلم و ستم در دنیا ناشی از استکبار و راه دوری از خود است. ستایش، معکوس کردن توجه به احکام الهی و تقوا است.

  خود تبلیغی بی شرمانه برای محصولات بالستیک و یک معامله عالی برای یک چاقوی کوچک برای شما. - اندیشه معاصر

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه حق حیات اجتماعی به معنای حق تحمیل خواسته ها و تصورات شخصی خود بر دیگران نیست، خاطرنشان کرد: سلطه یکی از مظاهر الحاد است که فرصت را از افراد دیگر سلب می کند. فکر کردن

رئیس جمهور توحید و عدالت را دو محور مورد تاکید و قبول همه ادیان الهی دانست و گفت: در پرتو عدالت می توان سالم، امن و آسان زندگی کرد. از نظر امام محمد باقر علیه السلام وقتی انسان رابطه خود را با خود، با خدا، با دیگران، با هستی و طبیعت به درستی تنظیم کرد، می تواند در مسیر کمال قرار گیرد و اگر این 4 مورد را اصلاح نکند. زمینه های ارتباطی از راه درست، ناگزیر خود را در مسیر ظلم به خود، دیگران می بیند و هستی جابه جا می شود.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه عدالت و چگونگی برقراری آن در ادیان الهی بسیار مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: خداوند در قرآن پیامبر اسلام(ص) تاکید کرده است که شما مقید به هدایت مردم هستید تا خودشان عدالت را برقرار کنند. و انصاف و این شرط تحقق جامعه است و زندگی عادلانه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز همزمان با گسترش بی دینی، گرایش به دین نیز به ویژه در بین جوانان گسترش زیادی یافته است، تصریح کرد: گسترش معنویت در بین جوامع بر عهده رهبران ادیان الهی و پیشوایان است. ادیان الهی با دقت و جدیت از هرگونه تعارض پرهیز کنید، بین ادیان الهی دخالت کنید.

وی تعارض ادیان الهی را عامل فرسایش ادیان و رواج بی دینی و الحاد در جوامع دانست و خاطرنشان کرد: به جای تعارض، تعارض و حذف باید گفت و گوی فکری بین ادیان مطرح و برقرار شود تا که بتوانند نظرات پیروان ادیان مختلف را مبادله کنند تا به هم نزدیک شوند زیرا گفتگوی ادیان منجر به همکاری سازنده و موثر آنها می شود.

  ماجرای رابطه سحر کوریشی با حمید گودرزی – تفکر مدرن

رئیس جمهور با اشاره به آفت هجوم به دین تحت عنوان دینداری در طول تاریخ، افزود: داعش جنایات وحشتناکی را به نام خدا و با پرچم خود به نام خدا و رسول خدا (ص) مرتکب شده است که هیچ مذهبی و آزاده ای ندارد. مرد تایید می کند.”

حجت الاسلام رئیسی با تاکید بر لزوم توجه رهبران و پیروان ادیان الهی به مقوله عدالت و مخالفت با ظلم در جهان، افزود: اگر می خواهیم اعصار و نسل ها به دین گرایش پیدا کنند، باید به آن توجه کنیم. نسبت به ظلم و نقض حقوق بشر حساس است. برای این منظور دین مبین اسلام راه حلی مترقی به نام امر به معروف و نهی از منکر ارائه کرده است که تضمینی برای اعمال دین در جامعه به شمار می رود. این اصل مهم در اسلام، کنترل اجتماعی است، به ویژه نسبت به سیاستمداران، صاحبان قدرت و ثروت.

رئیس جمهور با اشاره به راهپیمایی عظیم و کم نظیر اربعین گفت: این راهپیمایی یادآور نماد ظلم ستم و ایستادگی در برابر ظلم است، نمادی که به انسانیت نشان داده است که اگر در مقابل ظلم سکوت شود، فساد و ظلم سراسر جامعه را فرا می گیرد. .

حجت الاسلام رئیسی در پایان سخنان خود از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی نشست گفتگوی ادیان الهی خبر داد و گفت: همچنین پیشنهاد می کنم به برگزاری این جلسات ادامه دهید تا فرصتی برای هم اندیشی و هم افزایی با یکدیگر باشد. حل مشکلات و گره های زندگی انسان مدرن.

در ابتدای این جلسه 13 تن از رهبران مذاهب مختلف حاضر در جلسه به تشریح دیدگاه ها و بیان نظرات خود پرداختند.

  با شوهر روان خود آشنا شوید! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید