جمشیدیان: توجه به قراردادهای مالی دلیل افت لژیونرها است/ تیم ملی فقط در جام جهانی حاضر می شود

1037090 فقط خبر

احمد یامدیان وی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه علاوه بر دو یا سه بازیکن، شاهد افت سایر لژیونرهای تیم ملی فوتبال ایران هستیم، اظهار کرد: باید قبول کنیم که شرایط لژیونرها عالی نیست. و ایده آل اگر از مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و تا حدودی علیار صیادمنش بگذریم، ملی پوشان شاغل در لیگ های غیرایرانی عملکرد درخشانی نداشته اند. درست است که آنها در فضای مثبتی هستند و زیر نظر مربیان خارجی تمرینات عالی انجام می دهند، اما اغلب جایی در تیم اصلی ندارند و بیشتر از نیمکت نظاره گر تلاش هم تیمی هایشان هستند. آنها در باشگاه هایی با تجهیزات بهتر نسبت به تیم خودی حضور دارند، اما بهترین نوع تمرین بدون حضور مداوم در تیم ارزشش را ندارد، زیرا بازیکن از فضای مسابقه دور است.

وی ادامه داد: نیمکت ملی که ساختار اصلی تیم است دراگان اسکوچیچ آنها مایه نگرانی هستند. لیست میهمانان اردوی پایانی تیم ملی کمتر از 10 بازیکن از تیم میزبان خواهد بود و لژیونرها چهره های مورد اعتماد سرمربی کروات تیم ملی هستند. در این دوره از رقابت های جام جهانی، فرصت برگزاری اردوهای طولانی مدت به این تیم داده نمی شود و بازیکنان آماده حضور در مسابقات قطر در کمترین زمان ممکن هستند. لژیونرها قطعا فصل آینده باید بهترین انتخاب را داشته باشند تا به جای نیمکت در زمین حضور داشته باشند و از فرم مسابقه فاصله نگیرند. فرصت انجام دیدارهای تدارکاتی نیز کمتر از حد انتظار است و با توجه به تقویم کامل تیم های اروپایی و سایر تیم های برتر، حریف قدرتمندی نخواهیم داشت. این روی کیفیت تیم ملی تاثیر می گذارد. ما به رقبای قوی تری نیاز داریم و باید کاستی های تیم ملی کشف شود.

  کومان: آنها به اندازه ژاوی در بارسلونا به من فرصت ندادند - تفکر مدرن

این کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: شکل انتقال بازیکنان بومی در مسابقات قهرمانی خارج از کشور تعریف مدونی ندارد. اگر ضربات پنالتی را حذف کنیم بهترین گلزن لیگ 10 بار دروازه حریف تیمش را باز نکرده است. آمارهای جالبی را می توان در نشریات دیگر یافت. راه پیشرفت بازیکنانی که به لیگ برتر می رسند، قراردادهای مالی خوب و تضمین زندگی آینده آنها پس از بازنشستگی است. اکثر بازیکنان در لیگ های خود به تیم های درجه دو و سه می روند و بازیکنان ایرانی نمی توانند پیشرفت چشمگیری داشته باشند. نقل و انتقالات ناموفق اروپایی ها را مجبور می کند به مسابقات قهرمانی عرب بروند و بازیکنان لیگ های خلیج فارس یا در همان سطح باقی می مانند یا به لیگ برتر باز می گردند. تعداد کمی از مردم در بالاترین سطح باقی می مانند، کمتر از انگشتان یک دست.


بیشتر بخوانید:


جمشیدیان با اشاره به اینکه عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر نمی توان خوشبین بود، تاکید کرد: تیم ملی در شرایط بی ثباتی به سر می برد و کمتر از 7 ماه تا شروع مسابقات باقی مانده است. مسائلی مانند اساسنامه، ریاست فدراسیون، منابع مالی و …. آنها به اندازه تیمی نیستند که به جام جهانی رسیده اند. تیم ملی کشورمان با تکیه بر کادر فنی و بازیکنان خود موفق شد به جام جهانی صعود کند اما این کیفیت در مراحل انتخابی پاسخگو بود و در مرحله نهایی جام جهانی کافی نیست. برای ایجاد تغییرات مثبت باید کمک های ویژه ای انجام شود، اما فدراسیون در حال حاضر رئیس ندارد و این اتفاق در خرداد ماه خواهد افتاد. اسپانسر تیم های ملی مشخص نیست و با چنین عملکردی نباید انتظار معجزه داشت. تیم های خردسال فوتبال دنیا به تیم ملی فرصت انجام یک بازی تدارکاتی را نداده اند و به نظر می رسد این بار برای حضور در جام جهانی به قطر برویم و تیم ملی درآمد خاصی دریافت نخواهد کرد. بازیکنانی که می خواهند در پنجره جام جهانی دیده شوند و به تیم بزرگی بروند، نباید امید زیادی داشته باشند چرا که شرایط آماده سازی تیم ملی شبیه تیم صعود کننده به جام جهانی نیست.

  هشدار هواشناسی برای تشدید فعالیت سامانه بارشی

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید