جلسه مستندسازی عملکرد دانشگاه در دوران کرونا چگونه پیش رفت؟

18690 891 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در نشست مستندسازی عملکرد این دانشگاه در دوران کرونا با اشاره به ظهور ویروس کرونا از اواخر سال 2018، گفت: دانشگاه به عنوان یکی از پرطرفدارترین موسسات در دوران اپیدمی کرونا تحت فشار جدی قرار گرفته است.

مهدی زواری با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آموزش مجازی را بسیار جدی دنبال می کند و می توان ادعا کرد که در این زمینه پیشرو است، افزود: برخی از دانشگاه هایی که وظیفه آنها آموزش مجازی بود بسیار دیرتر از دانشگاه آزاد اسلامی بودند و توانستند با تمام ظرفیت آموزش مجازی ارائه دهند. پرداخت

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بلافاصله پس از اپیدمی کرونا به آموزش مجازی روی آورد و در این راستا مطابق با آموزش مجازی، فعالیت های فرهنگی و پژوهشی عملکرد قابل قبولی ارائه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با اشاره به راهبردها و سیاست های اتخاذ شده در دوران بحران گفت: پیگیری و اجرای واکسیناسیون دانشجویان پرخطر و معلمان و مربیان و دانشجویان علوم پزشکی، اجرای آموزش مجازی و ترکیبی با استفاده از با تمام ظرفیت و پاسخگویی آنلاین دانشگاه برای پرهیز از مراجعه حضوری به دانشگاه و به حداقل رساندن مراجعات، اقدام برای تولید و تامین اقلام و تجهیزات لازم بهداشتی و ضدعفونی برای کارکنان و ارائه خدمات به اقشار کم درآمد از جمله تولید نقاب جهادی در دانشگاه، از مهمترین اقدامات این واحد است که در دوران تاجگذاری بوده است.

وی با تشریح اقدامات دانشگاه متناسب با سرعت عمل و واکنش در برابر شیوع ویروس کرونا، گفت: غربالگری موارد آلوده، ضدعفونی اماکن پرتردد دانشجویان، تعامل با ستاد مبارزه با کرونا برای انجام پروتکل‌های بهداشتی ، اخذ مجوز و راه اندازی کارگاه تولید ماسک در دانشکده علوم طبیعی پزشکی، راه اندازی مرکز واکسیناسیون شهید امینی در محوطه دانشگاه از مواردی است که سرعت عمل دانشگاه در ادامه بحران را می توان به طور بهینه ارزیابی کرد.

  هزار فیلم از 80 کشور به «زیم» رسید.

زواری همچنین مدیریت بحران را برای حل مشکل آموزشی از طریق آموزش و مشاوره آنلاین، معرفی آموزش ترکیبی مجازی از طریق سامانه وادانا و محیط های آزمایشگاهی عملی و بالینی در بیمارستان ها با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی، ارائه خدمات برای کنترل شیوع ویروس کرونا به پایین ارائه می کند. – گروه های درآمدی و با توزیع بسته های حاوی ماسک، مشروبات الکلی و دستکش، حاشیه نشینان به مهم ترین تصمیمات و سیاست های دانشگاه برای کاهش مشکلات بیماری همه گیر نگاه کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: از ابتدای سال جاری و با تثبیت وضعیت کرونا در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پیشگامان آموزش حضوری و حضوری بوده است. تمام توان خود را برای حضور در کلاس ها به کار گرفته است.

جلسه مستندسازی عملکرد دانشگاه در دوران کرونا چگونه پیش رفت؟

وی با بیان اینکه تمامی کلاس های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه از 23 فروردین ماه سال جاری به صورت حضوری برگزار می شود، افزود: پیش بینی می شود از مهرماه امسال و بر اساس دستورالعمل دانشگاه ها به حضوری کلیه طبقات واحدهای دانشگاه با ظرفیت کامل حضوری.

محمد غفاری با قدردانی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در دوران کرونا گفت: این دانشگاه با برنامه ریزی به موقع و عملکرد مناسب در زمان شیوع کرونا اعتماد عمومی مردم را جلب کرده است.

مدیرکل دفتر تحلیل امور اقتصادی و زیربنایی شورای مؤسسان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این اعتماد عمومی منجر به اجرای طرح های ملی توسط دانشگاه و کسب درآمدهای غیر شهریه ای شده که یکی از سیاست های اصلی است. دانشگاه به منظور افزایش درآمد

  آخرین وضعیت فرودگاه های کشور پس از سیل/خسارت اخیر به مهرآباد ارسال نشد

این مسئول دانشگاهی با بیان اینکه شورای مؤسسان به تسریع در روند پیگیری برنامه ها و اهداف این دانشگاه کمک شایانی می کند، گفت: با برنامه ریزی دقیق شورای مؤسسان، وظیفه اصلی نظارتی خود را با کارآمدی لازم انجام خواهد داد.

در ادامه این نشست رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه آزاد اسلامی در آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه می توان رابطه تنگاتنگ عبادت و تقوا، دوری از گناه و پرورش فضایل اخلاقی را مشاهده کرد و این نشان می دهد کسانی که اگر بخواهند شرافت شوند، باید از در عبادت و عبادت خدا وارد شوند.

حجت الاسلام سجاد بیگی بیان می کند: عبادت برخاسته از ایمان است و ثمره آن در قالب فضایل اخلاقی متجلی می شود. از طرفی روح را جلا می دهد و اعتقادات دینی را تقویت می کند و در زیر سایه آن هر لحظه به سوی قرب الهی حرکت می کند.

امام سجاد(ع) افزودند: دو قطره نزد خداوند بسیار گرانبها است، یکی قطره خونی است که در راه خدا ریخته می شود و دیگری قطره ای که از چشم می ریزد. در تاریکی شب که عبادت می کنم.

معاون آموزش عمومی و فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز گفت: 20 مدرسه سما، 2700 دانش آموز و 480 معلم، مدیر و کادر اجرایی در استان مشغول به کار هستند.

مجتبی مدیار با اشاره به عملکرد مطلوب مدارس سما در دوران اپیدمی کرونا و استفاده از نرم افزارهای مختلف برای ادامه آموزش مجازی تاکید کرد: آذربایجان غربی در ارزیابی کلی شاخص های مدارس سما در سطح کشور رتبه چهارم را کسب کرد.

  حضور کامل ذوب آهن اصفهان در گام دوم رویداد فناوری

وی ادامه داد: این رتبه بندی نشان می دهد که علیرغم شیوع کرونا و افت شاخص های آموزشی، مدارس سما در شاخص های کلی با ۶ پله صعود از رتبه دهم به رتبه چهارم رسیدند که حاصل تلاش شبانه روزی همکاران مدرسه سما است. و معلمان دلسوز

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما آذربایجان غربی تاکید کرد: مدارس استان سما در ایام کرونا 2 رویداد مهم کشوری جشنواره صنایع دستی و اختراعات و مدیریت مدرسه در کرونا و پساکرونا را برگزار کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید