جلسه شورای عالی حج و زیارت مهرماه برگزار می شود

30458 233 فقط خبر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رئیس جمهور دستور تشکیل هرچه سریعتر شورای عالی حج و زیارت را صادر کرده و انتظار داریم این جلسه در مهرماه برگزار شود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران گفت: امروز تصمیمات اعضای شورای عالی سینما از سوی مخبر این جلسه ابلاغ شد. قرار بود 30 شهریور برگزار شود که به دلیل درگیری دولت با موضوع اربعین و سفر اجباری معاون اول رئیس جمهور به تعویق افتاد. اکثر شوراهای عالی با حضور رئیس جمهور و در غیاب وی با حضور رئیس جمهور برگزار می شود. معاون اول رئیس جمهور

وی گفت: در وزارت فرهنگ، ارشاد اسلامی و سازمان حج و زیارت بخش مهمی از کار توسط همکاران ما در ایران و عراق انجام شد. همکاران با تشکیل کمیته های مختلف در عراق کار را مدیریت کردند. رئیس جمهور در جلسه قبلی دولت دستور تشکیل هر چه سریعتر شورای عالی حج و زیارت را صادر کرد و انتظار داریم در مهرماه جلسه ای تشکیل شود تا در خصوص زیارت سال آینده و آسیب شناسی در این زیارت تصمیمات لازم اتخاذ شود. رشته.

اسماعیلی افزود: رئیس جمهور با گزارش تفصیلی جلسه روز یکشنبه دستور برگزاری این جلسه را صادر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص آخرین مهلت عضویت در پنجره خدمات الکترونیکی گفت: در گزارش های وزارت ارتباطات که به طور مرتب به دولت ارائه می شود، وزارت فرهنگ و ارشاد جزو موفق ترین نهادها است. به این پورتال بپیوندید پیش بینی دولت این است که تا پایان تابستان دستگاه ها وارد شوند و انشالله در دوره بعد این اتفاق بیفتد.

  اولین کنگره بین المللی «سلامت در اربعین» در تهران برگزار می شود.

وی در پاسخ به اتفاقی که برای مهسا امینی افتاده است، اظهار داشت: امروز در یادداشت خود در روزنامه ایران به طور کامل به موضوع اشاره کردم، همه ما ناراحتیم از اتفاقی که برای این دختر عزیز کرد، گویی برای یکی از اعضا رخ داده است. از خانواده ما وزارت امور داخله و پلیس در حال بررسی کامل هستند و هرگونه گزارش دقیق دریافتی مبنای تصمیم گیری خواهد بود.

اسماعیلی افزود: از مردم عزیز ایران تشکر می کنم که به این حادثه به عنوان یک حادثه واکنش نشان دادند، یعنی روح جامعه ایرانی زنده است، وحدت ملی. در شادی ها و غم ها با هم هستیم. وقتی یکی از کشتی گیران ما برنده می شود، همه از خوشحالی فریاد می زنیم، در این مواقع همه غمگین می شویم، اما باید مراقب باشیم که ناراضی ها آن را به مسائل دیگر تسری ندهند.

وزیر رهبری در پایان گفت: اتفاقاتی که می افتد و چندین نفر تلاش می کنند تا وحدت ملی ما را که یاد شهدا و حاج قاسم عزیز است رقم بزنند و نباید آسیبی به آنها وارد شود. نظام اسلامی برای مقابله با آنها اقدامات لازم را انجام می دهد و آن روزها می گذرد و مردم ایران مثل همیشه به راه خود ادامه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید