جلسات بدون توقف مجلس برای اجرای صحیح قانون جهش تولید دانش

1087768 فقط خبر

علی اکبر کریمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان گفت: قانون جهش تولید، قانون نسبتاً جامعی است. تقویت تولید با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان که با توجه به نقش روزافزون شرکت های دانش بنیان در اقتصاد و تولید کشور و امتیازات، تسهیلات و حمایت های ارائه شده از این نوع شرکت ها به تصویب رسید. شرکت ها در سال های اخیر در قوانین مختلف از جمله قوانین بودجه سالانه.

وی ادامه داد: برای حمایت های مختلف از این نوع شرکت ها باید قانون کلی و دائمی داشته باشیم و این حمایت ها در حوزه معافیت های مالیاتی، اعطای تسهیلات و تسهیل در اخذ مجوزهای لازم برای این شرکت ها در فعالیت هایشان است. امتیازات ویژه در زمینه صادرات و … تسهیل فعالیت شرکت های دانش بنیان.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: البته این قانون فقط شامل شرکت های دانش بنیان نمی شود، یعنی بحث جهش تولید در حوزه های مختلف را شامل می شود، مثلا در بحث تولید. یا واردات ماشین آلات و امکانات فنی که در رسیدگی لازم است احکام و مواردی وجود دارد.

کریمی تصریح کرد: معتقدم این قانون یکی از قوانین خوبی است که در بایگانی مجلس یازدهم باقی مانده است و امیدواریم قوه مجریه نیز وظایف محوله در این قانون را به خوبی انجام دهد و تمهیدات لازم را برای آن انجام دهد. بخشی از آن ممکن است مستلزم بسترسازی، تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی باشد که باید در اسرع وقت انجام شود.

  تصحیح هیئت نگهبان 'ایرادات به لایحه رتبه بندی معلمان + جزئیات (29 بهمن) - اندیشه معاصر

وی تاکید کرد: در اجرای این قانون جدی هستیم و تاکنون جلسات مستمر زیادی داشته ایم و باز هم خواهیم داشت تا دستگاه ها گزارش عملکرد خود را ارائه کنند و در نهایت این قانون از تمام ظرفیت خود برای ایجاد جهش تولید استفاده کند. با تاکید بر حداکثرسازی ظرفیت شرکت های دانش بنیان.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تاثیر قانون جهش تولید دانش بنیان بر اشتغال زایی گفت: نمی توان عدد دقیقی ارائه کرد زیرا این قانون یک قانون کلی است اما باید آثار آن را ببینیم. او در سالهای بعد

کریمی ادامه داد: به هر حال شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که در عرصه توسعه علم و فناوری تلاش می کنند و قطعا یکی از آثار توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان ایجاد اشتغال و زمینه سازی است. اشتغال به این دلیل است که این شرکت ها محصولاتی تولید می کنند که باعث می شود. از واردات جلوگیری می کند و در عین حال کارایی و تنوع تولید محصولات را افزایش می دهد، قطعاً می تواند اشتغال زایی زیادی داشته باشد و امیدواریم این روند تسریع شود و همانطور که گفته می شود این قانون پیشنهاد می کند که باید جهش کرد و نه فقط برای افزایش

انتهای پیام/4013/

دیدگاهتان را بنویسید