جزئیات وام مسکن برای خانواده های دارای سه فرزند

1066387 فقط خبر

صدیف بدری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره طرح مسکن خانواده های دارای سه فرزند گفت: این طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. مجلس شورای اسلامی و در قانون بودجه 1401 نیز پیش بینی های لازم در خصوص نحوه تامین اعتبار آن وجود دارد.

وی ادامه داد: در این طرح 200 میلیون تومان بین خانواده های سه فرزند بی سرپرست توزیع می شود که البته این وام نیز شرایطی دارد به عنوان مثال یکی از شروط این است که فرد صاحب خانه به نام اعضای خانواده نباشد. با سه فرزند در 5 سال گذشته

نایب رئیس کمیته ساخت و ساز مجلس درباره نحوه اجرای این طرح نیز گفت: در نهایت آن دسته از افرادی که بدون مسکن هستند باید با همت دولت به نوعی صاحب خانه شوند.

بدری درباره بازسازی بافت فرسوده شهرهای پرجمعیت مانند تهران نیز گفت: در قانون جهش تولید مسکن این مشکل را پیش بینی کرده بودیم و شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهور درصدی برای آن در نظر گرفت. به این اطلاعات برسیم که باید چندین هزار واحد در بازسازی بافت های فرسوده شهرها در اولویت قرار گیرند.

نایب رئیس کمیته عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اکنون وام های کم بهره برای احیای بافت فرسوده داده می شود، البته این کافی نیست، این هم یک گام رو به جلو است که باید تقویت شود. .

انتهای پیام/4013/

  مربیان تیم های ملی زیر 17 و 20 سال شاگردان خود را صف آرایی کردند

دیدگاهتان را بنویسید