جزئیات مهم لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس از نظر دو اصل مهم ارتقای مقام معلم و تامین و معیشت فرهنگیان – تفکر نوین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر احمد حسین فلاحی با اشاره به آخرین وضعیت این لایحه رتبه بندی معلمانوی گفت: لایحه رتبه بندی معلمان حدود یک ماه پیش در مجلس تصویب شد تا اکثر دغدغه های این گروه رفع شود، اما اخیراً هیات امنا مخالفت کرده و این لایحه را برای رفع ایرادات به مجلس بازگرداند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصل 75 قانون اساسی که به بار مالی این لایحه پرداخته است یکی از دلایل شورای نگهبان است. لایحه رتبه بندی معلمان وی گفت: مجلس در تلاش است تا با کمک دولت این مشکلات را حل کند.

وی ادامه داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس لایحه رتبه بندی معلمان را که هیأت امنا به آن ایراد دارد، اصل 75 اصلاح کرده است، اما اگر رئیس کمیسیون بتواند نظر دولت را در مورد این اصلاحات و تامین اعتبارات جلب کند، وجود خواهد داشت. اشکالی ندارد، در غیر این صورت اصلاحات کمیته حذف و لایحه اصلی دولت تصویب خواهد شد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: دولت قبل روی لایحه رتبه بندی معلمان 5 میلیارد تن اعتبار در نظر گرفته شد که کافی نبود، بنابراین باید ردیف بودجه به اعتبارات لایحه اضافه می شد و منابع جدید از سوی دولت دیده می شد.

فلاحی ارتقای مقام معلم و تامین و معیشت این قشر را دو هدف اصلی لایحه رتبه بندی دانست و گفت: باید تلاش کنیم جایگاه یابی کنیم. معلم به عنوان مسئول آموزش جامعه، با کارمند متفاوت باشید، بنابراین معلمان باید بتوانند در آرامش خدمات ارائه دهند.

  عوارض مصرف زیاد قهوه – تفکر مدرن

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263825

دیدگاهتان را بنویسید