جزئیات ساخت ماهواره آیت اعلام شد

18857 130 فقط خبر

رئیس سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران گفت: ماهواره آیت برای پیش بینی زلزله ساخته شده است و به زودی با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این ماهواره را به مقصد خواهیم رساند.

به گزارش گروه دانش و قنوری خبرگزاری آنا، حسن زمانیان گفت: یکی از کارکردهای نظام جمهوری اسلامی ایران الگوسازی است. نمونه هایی در زمینه های مختلف داریم. این هم یک الگو است، این یک الگوی خدمت است و در واقع هفته دولت را باید هفته خدمت در نظر گرفت، دولت آقای رایضی هم در سال گذشته با شرایط خاص سفرهای استانی زیادی انجام داد و وزیر علوم به سه استان در ماه گذشته نشان می دهد که دولت سیزدهم دولتی خدمتگزار است و یاد و خاطره دولت شهید رجایی را زنده نگه می دارد و بوی دولت شهید رجایی از این دولت به مشام می رسد و افتخار می کنیم که در این دولت مردمی فعالیت می کنیم.

وی با اشاره به فعالیت های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: این سازمان با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 59 و به عنوان یک سازمان مستقل و ملی در حوزه فناوری و محصولات صنعتی شروع به کار کرد. تولید، تاریخچه درخشان بسیاری دارد، این سازمان دارای 7 پژوهشکده و تعداد زیادی آزمایشگاه مرجع است، در این سازمان، تکمیل زنجیره ایده تا محصول بسیار مشهود است و 140 شرکت فناور در این سازمان وجود دارد.

زمانیان با بیان اینکه موسسات تحقیقاتی فناوری را در اختیار شرکت های فناور قرار می دهند و شرکت ها محصولات تولید می کنند، گفت: پژوهشگاه ها و شرکت ها رابطه دوسویه دارند، اگر شرکت ها نیازی داشته باشند، بستگان ما در پژوهشگاه ها آن نیازها را برآورده می کنند و تجهیزات مورد نیاز شرکت ها را تامین می کنند. آنها را فراهم کنید.

  تعویض ورزشگاه برای میزبانی بازی پرسپولیس و سپاهان

رئیس سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران از ساخت ماهواره آیت خبر داد و گفت: این سازمان برنامه های بزرگی دارد که با توجه به تجربه ساخت ماهواره مصباح، ماهواره در پژوهشکده این در حال ساخت است. سازمانی که ماهواره پیش بینی زلزله است، به زودی با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این ماهواره را به مقصد خواهیم رساند.

وی بیان کرد: در حال ساخت آزمایشگاه در حوزه شیمی و ایزوتوپ هستیم و همچنین در نظر داریم تمام تحقیقات و توسعه شرکت های فناور کشور را در اختیار بگیریم.

زمانیان تصریح کرد: با توجه به پایگاه آزمایشگاهی که در سازمان داریم، آمادگی انجام تحقیقات مشترک با تمامی دانشگاه های کشور را داریم.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید