جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 1400 – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جزئیات تکمیل ظرفیت در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای ظرفیت های خالی و همچنین ظرفیت های جدید در آزمون کارشناسی ارشد 1400 اعلام می شود.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ با تصمیم نوزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مورخ 11 دی ماه 1400، مقرر شد فاز ظرفیت خوابگاه های خالی به همراه خوابگاه های جدید در سال 1400 آزمون کارشناسی ارشد منقطع تکمیل شود.

بر این اساس داوطلبانی که در آزمون شرکت کردند و حق انتخاب رشته به آنها داده شد می توانند از امروز چهارشنبه 22 دی ماه لغایت دوشنبه 26 دی ماه 1400 با توجه به گزارش اولیه نتایج نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. محله های مورد علاقه خود را در سایت سازمان سنجش قرار می دهد. فهرست شده (حداکثر 100 کد پرواز) از کیت های تست مجاز که منحصراً از طریق سایت ارزیابی اعمال می شود.

گزینش نهایی در هر یک از رشته های تخصصی اعلام شده با توجه به شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شماره 1 و 2 آزمون کارشناسی ارشد منقطع 1400 انجام خواهد شد.

متقاضیانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی در یکی از برنامه های درسی بورسیه و یا با شرایط خاص اعلام شده باشد، حق انتخاب رشته برنامه درسی مندرج در این اطلاعیه را ندارند. پذیرفته شدگان 1400 آزمون کارشناسی ارشد منقطع در صورت تمایل می توانند در این مرحله از پذیرش شرکت کنند. در صورت قبولی در این مرحله، پذیرش قبلی آنها لغو می شود و با آنها به عنوان دانشجوی انتقالی رفتار می شود و باید در رشته پذیرش جدید ثبت نام و ادامه تحصیل دهند، بنابراین متقاضیان باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

  رالف رنگنیک سرمربی تیم ملی اتریش شد

پذیرش دانشجو در هر یک از رده های محلات مندرج در این اطلاعیه در نیمسال اول تحصیلی با توجه به پایگاه مادی و نظر دانشگاه یا موسسه محل پذیرش امکان پذیر خواهد بود. در این رشته های امتحانی که ظرفیت جدید اعلام شده بیش از یک محل می باشد، داوطلبان می توانند در صورت تمایل نسبت به انتخاب کلیه رشته ها در محل های مورد علاقه خود بر اساس اولویت اقدام نمایند.

هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته محل در آزمون از مجموعه آزمون مربوطه خواهد بود و مجاز به انتخاب رشته می باشد. لیست کد ضرایب مجاز هر داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت در سامانه گزینش نمایش داده می شود.

همچنین کد محلات مربوط به مجموعه های امتحانی دارای آزمون عملی و تشریحی از این اطلاعیه منحصراً توسط داوطلبانی که قبلاً در آزمون عملی و تشریحی شرکت کرده اند قابل انتخاب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید