جزئیات تغییرات حقوق و دستمزد؛ حقوق خالص کارمندان / حقوق بازنشستگی سال آینده نیز مشخص شد – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده گفت: قرار است در سال آینده اوراق بهادار شرکت های دولتی و شهرداری ها افزایش یابد.

وی افزود: همچنین مصوب شد 90 هزار میلیارد تن از دارایی های دولتی بابت بدهی های سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: حداقل دستمزدی که قرار است در سال آینده پرداخت شود 5 میلیون و 600 هزار تن خواهد بود که خالص پرداختی 5 میلیون تنی است.

میرتاج الدینی افزود: این در حالی است که دولت حداقل دستمزد را در لایحه ناخالص 4 میلیون و 500 هزار تن مشخص کرده است که حدود 3 میلیون و 800 هزار تن به صورت خالص کسر پرداخت می شود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه میزان حقوق بازنشستگان 5 میلیون تومان تصویب شده است، گفت: در واقع حقوق پایین 24 درصد افزایش یافته و سایر دستمزدها حداقل 10 درصد به تدریج افزایش می یابد.

وی درباره مالیات بر درآمد سال آینده نیز توضیح داد: تا 5 میلیون تن درآمد معاف از مالیات است و برای درآمدهای 5 تا 15 میلیون تن 10 درصد از مازاد درآمد مشمول مالیات می شود. مالیات مابقی حقوق فوق نیز به تدریج افزایش می یابد.

میرتاج الدینی همچنین از موافقت پالایشگاه های نفت برای اجرای پروژه های سدسازی، آب، برق، مسکن و راهسازی خبر داد.

میرتاج الدینی با بیان اینکه ایجاد ثبات اقتصادی از دیگر اهداف دولت در بودجه سال آینده است، افزود: این موضوع برای فعالان اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و در صورت ایجاد ثبات در حوزه های اقتصادی، فرصت جذب سرمایه به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

  تیم ملی واترپلو رقبای خود را غافلگیر کرد/ چیریچ به ایران خیانت نمی کند

وی یادآور شد: متأسفانه در سال های اخیر شاخص های اقتصادی از نظر جذب سرمایه گذاری، بهره وری و رشد رو به کاهش و منفی بوده است و این بودجه در حال حرکت به سمت رشد سرمایه گذاری است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257660

دیدگاهتان را بنویسید