جزئیات تسخیر دو ناو تجسسی آمریکایی توسط نیروی دریایی

19038 628 فقط خبر

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جزئیاتی از توقیف دو فروند ناو جاسوسی نیروی دریایی آمریکا را منتشر کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جزئیاتی از توقیف دو فروند ناو جاسوسی نیروی دریایی آمریکا را منتشر کرد.

بر این اساس ناوشکن جماران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حین انجام ماموریت برقراری امنیت و ایمنی کشتیرانی در دریای سرخ و مبارزه با دزدی دریایی و تروریسم دریایی با چند فروند شناور جمع آوری اطلاعات کوچک که در یک فروند بین المللی رها شده بودند، مواجه شد. مسیر حمل و نقل و اقدام برای جلوگیری از وقوع حادثه و احتمال وقوع حادثه دریایی، از کنترل کننده این نوع تجهیزات خواست این نوع رفتار را متوقف کند و حرکت کند و جهت حرکت را تغییر دهد.

اما پس از تغییر مسیر ناوشکن ناوگان راهبردی جمهوری اسلامی ایران در دریای سرخ، مجدداً با این شناورها مواجه شد و به ناچار پس از توقف و کنترل شناورهای مذکور و اطمینان از ایمنی دریانوردی، شناورهای فوق را رها و آنها را رها کرد. از اعزام کننده این نوع تجهیزات را خواستند و به این نوع رفتار و حرکت پایان دادند و مسیر حرکت را تغییر دادند اما دوباره با کشتی ها برخورد کردند و به ناچار فرماندهی برای جلوگیری از تروریست های احتمالی اقدام به کنترل و توقف شناورها کرد. حوادث و جلوگیری از وقوع حوادث غیر مترقبه.

با توقف و کنترل این شناورها و اطمینان از ایمنی دریانوردی و عدم پاسخگویی به تماس های مکرر ناوشکن JA و خارج از کنترل در حال حرکت بود که باعث ایجاد بلاتکلیفی و به خطر افتادن ایمنی شناورها در مسیر و احتمال ارتکاب اقدامات تروریستی می شد. نیز تصور می شد.

  تصویب مابقی مواد از احکام اجرایی قانون بودجه 1401 کل کشور.

به منظور تامین امنیت کشتیرانی با رعایت نکات ایمنی و ایمنی، شناورهای فوق توقیف و پس از بررسی های لازم و اطمینان از ایمنی کشتی، با تصمیم فرمانده شناورها در گاوصندوق رها شدند. حوزه. ناوشکن ایرانی و توسط یگان‌های آمریکایی دریافت و به آنها اطلاع داده شد که مسئولیت امنیت دریایی را داشته باشند و از تکرار چنین مواردی خودداری کنند.

جمهوری اسلامی ایران این موارد را علیه امنیت و ایمنی کشتیرانی از طریق مراجع سیاسی و بین المللی پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید