جریان نفاق زمان و مکان نمی شناسد و ما باید همیشه مراقب آن باشیم

1089559 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با ایثارگران و نخبگان استان همدان، با یادآوری رشادت های رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد، اظهار کرد: این ایام یادآوری است. شجاعت و شجاعت مردمی که با صدام و منافقین مقابله کردند و در واقع راه را برای نفوذ بر منافقین کوردل بستند.

رئیس جمهور با اشاره به بدخواهی نفوذ گفت: منافقین همان سربازان استکباری بودند که با جنایات خود می خواستند راه را برای نظام سلطه باز کنند اما مردم جلوی آنها را گرفتند.

رئیسی با تاکید بر اینکه رشادت ها و رشادت های رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد باید به یادگار بماند و خباثت منافقین در تاریخ ثبت شود، تصریح کرد: جریان نفاق زمان و مکان نمی شناسد و همواره برای ایفای نقش منافقانه خود تلاش می کند. بنابراین نخبگان و مردم باید همیشه هوشیار باشند و به این مشکل رسیدگی کنند.

رئیسی با تاکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ضرباتی را که از نفاق خوردیم، از کفار و ملحدین دریافت نکردیم، تصریح کرد: کسانی که با اهل بیت مقابله کردند همین نفاق بودند و حیف است که چگونه افرادی که مدعی حقوق بشر هستند مهد قاتلان و منافقین شده اند و اروپایی ها باید به این سوال پاسخ دهند که چگونه منافقان را در دل خود پذیرفته اند.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت برای حل مشکلات کشور گفت: امروز دولت رسالت بسیار خطیری را بر عهده دارد که رمز موفقیت آن همکاری، همراهی و مشورت با مردم است.

  دو فنجان سیر بخورید، 100 سال زندگی کنید - تفکر مدرن

رئیسی در تشریح نحوه اجرای حکومت مردمی در کشور خاطرنشان کرد: حکومت مردمی به معنای در کنار مردم بودن است. همه دولتمردان ما در همه سطوح باید همیشه خود را جامعه مردم بدانند و با مردم بویژه نخبگان مشورت کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همواره در شوراهای اداری در استان ها تاکید کرده ام که حلقه های مشورتی با نخبگان داشته باشند، تصریح کرد: رمز موفقیت دولت در همه عرصه ها ارتباط با نخبگان است.

رئیسی با تاکید بر ضرورت ایجاد چشم انداز تحول آفرین برای پیشبرد پرونده ها در مواجهه با موانع اداری و سازمانی خاطرنشان کرد: در چهل سال اول انقلاب تجربیات ارزنده ای به دست آورده ایم، اما هنوز تاخیرهایی از جمله در حوزه اجرای کامل عدالت و بهبود نظام اداری.

رئیس جمهور کندی بروکراسی و برخی موانع در سیستم اداری کشور را یکی از مشکلات مردم دانست و گفت: حل مشکلات اداری نیازمند همکاری دولت و مجلس است. ما معتقدیم که بسترهای فساد باید اصلاح شود و اصلاحات دولت در جهت کوتاه کردن دست رانت خواران و مفسدان است.

رئیسی با اشاره به اینکه دولت اصلاحات اقتصادی را در کشور آغاز کرده است، گفت: استفاده از نیروهای انقلابی، جوان و با انگیزه حزب الله در بدنه اجرایی دولت ضروری است. ما معتقد به استفاده از نظرات کارشناسی برای حل مشکلات کشور هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم تنها دولتی است که پس از چند ماه فعالیت مدیران ارشد و وزرای خود را کمی و کیفی ارزیابی کرده است، گفت: ما تنها دولتی هستیم که برنامه مدون، تفصیلی و تحول آفرین داریم. این برنامه مشکلات کشور را می شناسد و راه حلی برای مشکلات ارائه می دهد.

  آلودگی هوا اصفهان را بسته است - تفکر مدرن

رایضی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت ساماندهی نظام مالیاتی کشور تصریح کرد: اخذ مالیات از اصناف یک تکلیف قانونی است اما دولت به اصناف و کارآفرینان اعتماد دارد و در سیاست های مالیاتی بر این اساس حرکت می کند.

رئیسی با اشاره به برخی از مشکلات استان همدان گفت: باید به کشاورزی در استان همدان رسیدگی کنیم که در یکی از برنامه های سفر امروز دولت به استان نیز به همین مشکل اشاره شده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقتصاد کشاورزی و توجه به معادن استان همدان ضروری و مهم است. دستور کار دولت جلوگیری از خام فروشی نفت به صنایع معدنی است. اگر مجوز استخراج صادر شده باشد باید فعال شود.

رئیسی افزود: دولت مصمم است واحدهای تولیدی را فعال کند. دولت گروهی را به سرپرستی معاون اول در استان ها برای فعال سازی واحدهای تولیدی تشکیل داده است.

رئیس جمهور در خصوص درخواست برخی نخبگان برای ثبت روزی در تقویم به نام همدان گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی آمادگی دارد یکی از روزهای افتخار همدان را به عنوان روز شهرستان در تقویم ثبت کند.

رئیسی خاطرنشان کرد: می خواهیم با رویکرد تحول آفرین ناکامی های قبلی را جبران کنیم. این پیشرفت به احساس مسئولیت هر فرد بستگی دارد.

رئیس جمهور گفت: تولید، امید، اقتصاد مقاوم در برابر تکانه ها، مردم متدین توجه به خون شهدا در جامعه، صنایع نظامی و موشکی و از همه مهمتر مقام رهبری از مولفه های قدرت هستند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید