جذب، آموزش و حفظ معلمان متعهد برای اولویت دادن به کار سما

996643 فقط خبر

لطف الله عباسی در حاشیه بازدید از مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، تبریک این هفته معلم وی با گرامیداشت یاد و نام شهید مرتضی مطهری گفت: معلمان نقش اساسی و سازنده در تربیت و شکوفایی کودکان و نوجوانان مستعد، مؤمن و فداکار دارند، لذا باید به جذب، آموزش بیشتر توجه شود. و حفظ معلمان “

وی افزود: معلمان به عنوان رکن کلیدی نظام تعلیم و تربیت از نقش و جایگاه والایی برخوردارند و با حل مشکلات معلمان و حفظ آنها و جایگاه معلم و جذابیت بخشیدن به این حرفه مقدس و همکار فرهنگی بیشتر، نخبگان تشویق می شوند. معلم تر باشید.”

مشاور و رئیس پژوهش و نوآوری آموزشی سما دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آمار و شاخص های مدارس سما آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه در سال تحصیلی جاری وضعیت مدارس سما آذربایجان غربی بهبود چشمگیری داشته است. دهمین نسبت به سال گذشته در رشته های مختلف آموزشی، پرورشی و پژوهشی به مقام چهارم دست یافت.

عباسی با ابراز امیدواری از تکمیل بیش از 80 درصد ظرفیت اسمی مدارس سما استان، افزود: از نظر تجهیزات و ایمنی، رعایت اصول بهداشتی، جوان سازی محیط فیزیکی و زیرساخت های مجازی، وضعیت این مدارس در آذربایجان غربی در سطح مطلوبی قرار دارد.»

وی گفت: مدارس سما آذربایجان غربی در زمینه چاپ کتاب و مقاله نسبت به سایر استان ها عملکرد خوبی دارند و در ارائه مقالات در همایش های علمی و پژوهشی و مقالات چاپ شده در مجلات و نشریات رتبه سوم را در بین مدارس سما کشور کسب کردند. خودش این کار را کرد.

  اجرای طرح افزایش تولید در 29000 هکتار از اراضی دلفان - تفکر نوین

مشاور و رئیس پژوهشی و نوآوری آموزشی سازمان سما، امکانات مدارس سما را نسبت به سایر مدارس غیردولتی ضروری می داند و می افزاید: با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از این مدارس، علاوه بر تجهیزات فیزیکی، امکانات متنوعی نیز وجود دارد. در این مدارس آموزش خوبی نیز وجود دارد که با بسیاری از مراکز آموزشی قابل مقایسه نیست.

عباسی با اشاره به اهمیت جذب و حفظ معلمان متعهد و متخصص در سطح مدارس سما گفت: مدارس سما می توانند از ظرفیت گروه های روانشناسی و آموزش دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان خود برای رسیدگی به مسائل تربیتی، رفتاری و تربیتی استفاده کنند.

انتهای پیام/4117/4062/

دیدگاهتان را بنویسید