جدیدترین روش اندازه گیری قند خون – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بیماران دیابتی برای ثبت سطح گلوکز خون خود یا باید با سوزن های بی شماری دست و پنجه نرم کنند یا از ایمپلنت استفاده کنند. اما در آینده، هیچ یک از این روش ها ممکن است ضروری نباشد، زیرا شرکت کانادایی Scanbo اخیرا دستگاهی را معرفی کرده است که می تواند با استفاده از نوار قلب و هوش مصنوعی، سطح قند خون را اندازه گیری کند. همچنین با قرار دادن انگشتان کاربر بر روی دستگاه به مدت 60 ثانیه برای اندازه گیری قند خون کار می کند.

دستگاه اسکنبو همچنین از روشی به نام «اندازه گیری حجم نوری» برای اندازه گیری تغییرات حجم خون در قسمت های مختلف بدن استفاده می کند.

Photoplethysmogram (PPG) اندازه گیری حجم نوری است که می تواند برای تشخیص تغییرات حجم خون در بستر عروقی بافت مورد استفاده قرار گیرد. فتوپلتیسموگرام معمولاً با استفاده از اکسیژن سنج در خون (پلاس اکسیمتر) انجام می شود که بر روی پوست تأثیر می گذارد و تغییرات جذب نور را اندازه گیری می کند.

این شرکت کانادایی مدعی است که این دستگاه می تواند فشار خون افراد را نیز اندازه گیری کند.

Ashish Raichura مدیر عامل Scanbo گفت: ما از سه الکترود برای ثبت داده های الکتروکاردیوگرافی و اندازه گیری تغییرات حجم نوری استفاده می کنیم. سپس آن را به مدت 60 ثانیه اندازه گیری می کنیم و در مرحله بعد داده های خام را می گیریم و با استفاده از شبکه عصبی پیچشی برای یادگیری ماشین و شبکه عصبی عمیق آن تجزیه و تحلیل می کنیم. ترکیب همه داده ها و کمک هوش مصنوعی در نهایت منجر به خواندن قند خون می شود.

  48 دانش آموز در کومی به بیماری کرون مبتلا شدند

شبکه های عصبی پیچ خورده یا همگرا (CNN یا ConvNet) دسته ای از شبکه های عصبی عمیق هستند که معمولاً برای تجزیه و تحلیل بصری یا گفتاری در یادگیری ماشین استفاده می شوند.

وی در ادامه به توضیح مقرون به صرفه بودن و برخی از مزایای زیست محیطی این دستگاه پرداخت.

Raihura افزود: “محصول ما بسیار مقرون به صرفه است.” هیچ زباله زیستی وجود ندارد، برای توسعه آنها به اقلام دور ریختنی یا چسب یا هر چیز دیگری نیاز ندارید، و تنها کاری که باید انجام دهید یک الگوریتم یادگیری ماشینی و یک باتری قابل شارژ است.

در حال حاضر، Scanbo فقط یک نمونه اولیه است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) هنوز چنین محصولاتی را تایید نکرده است، بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا این محصول عرضه شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1260956

دیدگاهتان را بنویسید