جایزه ملی سردار شهید سلیمانی / بورسیه برترین های کنکور اهدا شد

1083563 فقط خبر

به گزارش گروه دانش آموزی خبرگزاری آنا از سازمان دانش آموزی، سید فردین تقی زاده با اشاره به اینکه فرزندان خانواده های شهدا و ایثارگران به دلیل تأثیرات جنگ بر خانواده ها، شرایطی مانند سایر فرزندان منطقه ندارند، گفت: مشکلات زیادی در زندگی خود دارند. وی گفت: به همین دلیل شرایطی مانند سایر داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری ندارند.

وی افزود: به همین دلیل برای تحقق عدالت آموزشی، سهمیه مازاد در کد رشته محل سازمان سنجش کشور برای این بستگان درج شده است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران سازمان دانش آموزی ادامه داد: همه ساله تعداد زیادی از فرزندان خانواده شاهد و ایثارگر بدون اعمال سهمیه ایثارگران رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی دریافت می کنند و پذیرفته می شوند. دانشگاه های معتبر شاهد و دانشجویان جانباز تصمیم گرفتند جایزه ملی سردار شهید سلیمانی را برای سال تحصیلی 1402-1401 دریافت کنند.

وی یادآور شد: بر اساس این طرح پذیرفته شدگان کنکور سراسری در پنج گروه آزمایشی که واجد شرایط دریافت جایزه هستند در طول تحصیل از بورسیه برخوردار خواهند شد.

تقی زاده گفت: پذیرفته شدگان کنکور سراسری در زیرگروه های تجربی در رشته های ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی رتبه زیر 500 و همچنین در گروه های آزمایشی زبان و هنر رتبه زیر 300 و کارشناسی ارشد زیر پنج در هر کدام کسب خواهند شد. کد فیلد . پزشکان با سه رتبه زیر در هر کد رشته در مدت 6 ماه از 60 میلیون ریال تا 120 میلیون ریال کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

وی افزود: تمدید پرداخت بورسیه بستگی به شرایط تحصیل دانشجویان برگزیده دارد. در صورتی که این عزیزان جزو 10 درصد آثار برتر خود باشند، مشمول دریافت جایزه مذکور خواهند شد. به عبارت دیگر چنانچه دانشجو تا پایان دوره تحصیلی بر اساس عناوین اعلام شده جزو 10 درصد اول ورودی خود باشد، در طول دوره تحصیلی ماهانه بورسیه تحصیلی دریافت می کند.

  جلسه علنی امروز مجلس به ریاست کلیباف - اندیشه معاصر آغاز شد

تقی زاده در پایان خاطرنشان کرد: برگزیدگان جایزه سردار شهید سلیمانی پس از آغاز سال تحصیلی 1402-1401 مشخص می شوند و در جشنواره ای که در دی ماه به همین مناسبت برگزار می شود با حضور مسئولان عالی رتبه تجلیل خواهند شد.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید