ثبت نام دوره تابستانی غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

1085660 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، ثبت نام دوره تابستانی رشته های غیرپزشکی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1400-1401 از امروز آغاز شد.

در دستورالعمل تابستان سال تحصیلی 1400-1401 رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به روسای استان ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص استفاده بهینه از نیرو ابلاغ شد. و توانمندی های نیروی انسانی، صرفه جویی در زمان و همچنین استفاده از ظرفیت کامل. پتانسیل های موجود دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه برگزاری دوره آموزشی تابستانی در مقاطع مختلف تحصیلی و مطابق با اجرای بند 2 برنامه اقدام و اقدامات کلان کاری در خصوص ارتقای کیفیت و اثربخشی تحصیلی دوره ها از سند تحول و تعالی دانشگاه برجسته شده است.

بر اساس این دستورالعمل، ثبت نام دوره تابستانی در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه 27 تیر 1401 آغاز و تا 24 تیر 1401 ادامه خواهد داشت.

شروع کلاس ها از 25 جولای 1401 تا 3 سپتامبر 1401 (شش هفته آموزشی) بدون ثبت نام و آزمون. امتحانات از 5 تا 10 شهریور 1401 برگزار می شود.

مجموع ساعات مطالعه رشته های نظری و عملی در دوره تابستانی همانند ترم اول و دوم است و در مدت 6 هفته تحصیل محقق می شود. واحدهای دانشگاهی موظفند در خصوص واحدهای تحصیلی ارائه شده در تابستان اطلاعات لازم را ارائه دهند.

بر اساس این دستورالعمل برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی که با حداکثر 10 واحد فارغ التحصیل می شوند، اخذ 10 واحد در دوره تابستانی بلامانع است. همچنین امکان اخذ دروس معارف امام (ره) و انس با قرآن کریم علاوه بر حداکثر واحدهای اختیاری مندرج در جدول وجود دارد.

  نحوه برگزاری نمایشگاه کتاب باید تغییر کند/ نباید انتظار داشته باشیم همه داستایوفسکی بخوانند!

بر اساس بندهای این دستورالعمل، ارائه رشته در ایام تابستان اجباری نیست و کلیه دانشجویان می توانند در یک واحد در محل تحصیل و یا در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور (فقط در یک واحد) تحصیل کنند. واحد دانشگاهی) با تایید گروه تخصصی و معاونت آموزشی بخش علمی واحدهای دانشگاه مبدا و مقصد را ثبت کنید.

در این دستورالعمل آمده است: در ایام تابستان امکان دریافت و یا تمدید پایان نامه کارشناسی ارشد وجود ندارد. ثبت نام سنجش جامع و دریافت/تمدید پایان نامه در مقطع دکتری تخصصی در دوره تابستان امکان پذیر نبوده و چنین اقدامی تخلف مدرک محسوب می شود.

همچنین دانشجویان سایر دانشگاه ها (اعم از دولتی و غیردولتی) می توانند با ارائه معرفی نامه از دانشگاهی که در حال تحصیل هستند، در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که دوره تابستانی را برگزار می کنند، ثبت نام و انتخاب واحد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید