تیم ملی والیبال ایران پشتیبان می خواهد؟

تیم ملی والیبال ایران پشتیبان می خواهد؟

تیم نوسازی شده والیبال ایران که در فاصله 28 خرداد تا 9 تیر با حضور در لیگ ملت‌ها باعث خوشحالی علاقه‌مندان به والیبال شد، قرار است کمتر از یک ماه دیگر در بیستمین دوره جام جهانی والیبال حاضر شود و عملکرد خوب خود را در روزهای اخیر تکرار کند. ماه ها برای مردم ایران باید جایگاهی بهتر از رتبه سیزدهم دوره گذشته کسب کنند. آتای دانش آموختگان که در مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال 2022 7 برد، 5 باخت به دست آورد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل لهستان با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد، روزهای 5، 7 و 9 سپتامبر به مصاف آرژانتین، مصر و هلند می رود. آنها در دوره گذشته به ترتیب پانزدهم، بیستم و هشتم بودند، اما طبق آمار 3 دیدار دشوار در انتظار نخبگان ایرانی است.

برای اثبات این مشکل نگاهی به عملکرد درخشان هلند زیر نظر روبرتو پیاتزا و نمایش قابل قبول آرژانتین در هفته سوم لیگ ملت ها به درک بهتر سفر دشوار شاگردان عطایی کمک می کند. مشکلات ذکر شده باعث ایجاد تغییرات مهمی در لیگ ملت های والیبال در لیست بازیکنان دعوت شده به اردو قبل از اعزام به اسلوونی و لهستان شد که برخلاف برخی تصمیمات مربیان نامدار والیبال ایران در گذشته بسیار منطقی و قابل قبول به نظر می رسد.

با تصمیم صابر کاظمی سرمربی 51 ساله و امین اسماعیل نژاد به اردوی آماده سازی دعوت شدند و بر اساس تحلیل های آماری 2 سال گذشته مسابقات والیبال ایران به جرات می توان گفت که بهروز عطایی دعوت کرده است. بهترین گزینه های موجود در اردوی تدارکاتی تیم هشتم جهان. یکی از بزرگ ترین مشکلات تیم ملی والیبال ایران در مرحله دوم، سوم و یک چهارم نهایی لیگ ملت ها اختلاف کیفی بیش از حد بردیا سعادت و امین اسماعیل نژاد بود که در ست چهارم رقابت ها مقابل لهستان باعث شد تا ایرانی ها با اختلاف زیادی از شاگردان گربیه شکست خورد.آنها می خواستند آتای ریسک نکند و شماره 17 تیم ملی تا پایان ست در زمین حضور داشته باشد اما تاثیر بد این تصمیم در ست پنجم دیده شد. و اسماعیل نژاد به دلیل خستگی اسیر خط دفاعی لهستان شد اما حالا صابر کاظمی بعد از مصدومیت چهره ای است شایان ذکر است که وی به اردوی تیم ملی دعوت شده است و حضور 2 مهاجم قطری زهردار می تواند افزایش یابد. استراتژی های تیم ملی ایران ضمن اینکه بهروز عطایی در انتخاب پست لیبرو مشکل چندانی نداشت و اگر اتفاق خاصی مانند مصدومیت رخ ندهد شاگردان عطایی با محمدرضا حضرت پور و محمدرضا موذن راهی مسابقات جهانی والیبال خواهند شد.

  سوئیس و ناتو توافق نامه ای را برای تبادل اطلاعات طبقه بندی شده امضا کردند

بازیکنانی که تردید داشتند

بر اساس لیست اعلام شده از سوی فدراسیون والیبال، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، میتم صالحی، محمدجواد معنوی نژاد و شهروز همایونفرمانش به عنوان دریافت کننده های قوی در اردوی آتی تیم ملی والیبال ایران ظاهر خواهند شد. با توجه به نشانه ها و ضعف های مشاهده شده در لیگ ملت ها، تغییرات مهم و کلیدی در این پست برای بیستمین دوره جام جهانی انجام خواهد شد. میشم صالحی که به دلیل عمل جراحی از ناحیه کتف نتوانست شاگردان عطایی را در لیگ ملت ها همراهی کند، این روزها به دنبال آمادگی صددرصدی است تا با تمرینات اضافی دوباره لباس تیم ملی را بر تن کند. از سوی دیگر محمدجواد منانی نژاد که یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان لیگ جهانی در سال 2017 تحت هدایت ایگور کولاکوویچ بود، در سال های اخیر به دلیل مصدومیت های پشت سر هم جایگاه خود را در تیم ملی از دست داده است اما حضور او هنوز هم می تواند به ضعف تیم ملی در پست گیرنده قدرت پایان دهد. عملکرد ضعیف اسماعیل مصافیر و احسان دانش دوست در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال 2022 منجر به دعوت شهروز همایون‌فرمنش شد که در لیست 25 نفره عطایی برای لیگ ملت‌ها حضور نداشت، اما عملکرد درخشان او در شهداب یزد، طلوع را تضمین کرد. قهرمانی شاگردان کیان و ثبت بالاترین آمار دریافت توپ در بین قهرمانان لیگ برتر والیبال در فصل گذشته منجر به حضور در اردوی تیم ملی شد.

استفاده از تمام ظرفیت والیبال ایران

در لیست بازیکنان دعوت شده، نام 2 بازیکن بیشتر از بقیه می درخشد. حضور محمد موسوی و علی اصغر مدجرد در بیستمین دوره جام جهانی می تواند خط دفاعی ایران را تقویت کند که به مرور زمان در لیگ ملت های والیبال بهتر شد اما در دیدار مقابل لهستان امیرحسین توته و مهدی جلوه نتوانستند لحظات موفقی را آزمایش کنند. در شرایط دفاعی و بار دفاع از ایران بر دوش امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی پور و امین اسماعیل نژاد گذاشته شد. از منظر دیگر اعزام تیم ایران با 4 مدافع هر کدام با ویژگی های متفاوت، تنوع تاکتیکی در دیدارهای پیش رو ایجاد می کند که در لیگ ملت ها بسیار بیشتر از ضعف نیمکت آن است.

  آیا اعتیاد برای خانواده ها مشکل ایجاد می کند؟ تأثیر مشاوره فردی بر خانواده های آسیب پذیر در برابر مصرف مواد

امکان مهندسی مجدد حملات ایران

بعد از خداحافظی سعید معروف در پایان المپیک توکیو یکی از بزرگترین دغدغه های والیبال ایران انتخاب جانشین مناسب برای این اسطوره بود که تا حدودی محمد طاهروادی توانست با مهندسی حملات ایران لحظات مهمی را برای تیم ملی رقم بزند. وی در مدت حضور خود نتوانست کمک زیادی به دانش آموزان در زمینه حفاظت و خدمات رسانی کند. از سوی دیگر، برآورده نکردن انتظارات فاضل پژومان و علی رمضانی باعث می شود تا حضور جواد کریمی که از نظر قد و سرویس در جایگاه بهتری نسبت به وادی قرار دارد نسبت به روزهای اخیر اهمیت بیشتری پیدا کند و به احتمال زیاد. تا شاهد رقابت جالبی بین او و وادی باشیم.

4 بازیکن برای حل مشکلات فنی

با نگاهی به لیست کل ملی پوشان متوجه می شویم که بهروز عطایی به درستی مسابقات لیگ ملت های والیبال را برخلاف برخی از مربیان مشهور والیبال گذشته به عنوان محلی برای بررسی تیم ملی انتخاب کرده است.ابوالفضل کلی پور که تجربه چندانی نداشت. در لباس تیم ملی پیش از این پس از ارزیابی مناسب آنها را از لیست بازیکنان برای دیدارهای آینده مشخص کرده بود که البته احتمالاً به دلیل تردید در آمادگی صددرصدی جواد کریمی، علی اصغر مجدار و میثم صالحی است. دوباره به کمپ دعوت شد قطعا حضور موسوی، مقدار، صالحی و کریمی می تواند به بهبود وضعیت ایران در پست های سرعتی، دریافت کننده قدرتی و پاسور کمک کند.

بزرگترین چالش امروز والیبال ایران که پیش از این بارها از سوی کارشناسان به آن اشاره شده، در بخش دفاع، دریافت و توپ گیری است که بخشی از این مشکل با استفاده از بازیکنان با تجربه تر حل خواهد شد. بهروز عطایی با دعوت از این 4 بازیکن نشان داد که به خوبی از نقاط ضعف و قوت تیم تحت هدایت خود آگاه است و برخلاف بسیاری از مربیان اشتباهات خود را می پذیرد و با تصمیم گیری های مدبرانه سعی در رفع مشکلات مختلف دارد. مدعیان مدال قهرمانی جهان یا نه؟

  خودنمایی سپهر حیدری کامل نیست - اندیشه مدرن

دیدگاهتان را بنویسید