«تکفیر و تفرقه» دو ابزار دشمن برای قیام در جهان اسلام است

1086351 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های سفر دولت مردمی به استان کردستان، بعد از ظهر امروز جمعه در دیدار با علما و روحانیون اهل سنت و شیعه استان، گفت: گفت: علما و روحانیون از جمله جانشینان انبیا امروز اولیای حفاظت هستند و از جامعه در برابر هجمه های نظری دشمنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم این نظام در حفظ مرزهای سرزمینی و عقیدتی سرآمد بوده اند و امروز دولت وظیفه دارد به این نظام و ولایت به نحو شایسته توجه کند، خودمان از آن استفاده کنیم.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود «تکفیر و تفرقه» را دو ابزار دشمن قیام در جهان اسلام دانست و گفت: کردستان با سربلندی از این آزمون ها بیرون آمد و در جای جای این استان گواهی می دهد که چگونه مردان و زنان این نظام، قبل از حمله ضدانقلاب و مخالفان مرد دست در دست هم ایستادند.

رئیس جمهور تصریح کرد: جریان های تکفیری به دنبال سوء استفاده از ظرفیت عظیم نیروی انسانی جوان کشورمان به ویژه در مناطق مرزی هستند و از سوی دیگر علما و روحانیون وظیفه سنگینی در پاسداری از افکار جوانان و مردم دارند.

رئیسی تصریح کرد: در مقطعی جهان اسلام گرفتار توطئه انگلیسی ها، آمریکایی ها و صهیونیست ها شد و هر چند رهبر معظم انقلاب سریعاً نسبت به این تهدید هشدار دادند، اما مدتی طول کشید تا جهان اسلام پشت سر آن را ببیند. حجاب این توطئه که هدفش ایجاد تفرقه در جهان اسلام بود، برای آگاهی بود.

  حمایت مجلس از حسن رضایت کشیشان/ «جهنم» جعل شد

رئیس جمهور با اشاره به پیام حج مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: این پیام پیام وحدت، معنویت و توجه به فرصت های بزرگ جهان اسلام و لزوم هوشیاری در برابر توطئه های نظام استبدادی است.

رئیسی همچنین با ابراز خرسندی از وحدت و انسجام مطلوب استان کردستان گفت: امنیت و اراده همگان در استان برای پیشرفت بسیار ارزشمند است و دولت تلاش خواهد کرد تا بر این اساس تمام ظرفیت کردستان برای پیشرفت را افزایش دهد. “

رئیس جمهور در پایان به برخی مطالبات و دیدگاه های مطرح شده از سوی سخنرانان این نشست در خصوص راه، راه آهن، فعال شدن اقتصاد کشاورزی، دامپروری، گردشگری و معدن در کردستان اشاره کرد و گفت: همه این موارد در مصوبات سفر و در جلسه دیده شده است. هیئت اداری تشریح خواهد شد. وی با تاکید بر رویکرد قدرت مردم به گزینش بومی افزود: انتخاب بومی یکی از اولویت های قدرت مردمی است و همواره به مدیران تاکید داشته ام که با یکسان بودن همه شرایط استخدام، قطعا اولویت استخدام نیروهای کارآمد و تحصیلکرده بومی است. .

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید