تولید نخ 100% پنبه با توان مهندسین ایرانی/ زمانی که علم و تجربه در زمینه دانش بنیان تلفیق شوند.

این موضوع در گفتگو با آنا مطرح شد.

17915 326 فقط خبر

این جوان کارآفرین با کمک مهندسان ایرانی توانست با ایجاد یک کارخانه ریسندگی و بافندگی علاوه بر تولید مبتنی بر دانش و توسعه این صنعت در کشور، زمینه اشتغال بیش از 300 جوان و تولید 100 نفر را فراهم کند. % نخ پنبه

گروه استان های خبرگزاری آنا; رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1401 را سال «تولید دانش بنیان اشتغالزا» نامگذاری کردند و با افقی نو در پیش روی صاحبان علم و کارآفرینان به دنبال ایجاد انگیزه و امید در گام دوم انقلاب بودند. .

نسرین داغکار، دکتری کارآفرینی بازاریابی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد، نشان داد که با به کارگیری مشترک علم و تجربه، صنعت ریسندگی و بافندگی کشور می تواند توسعه یابد و نقش مهمی در ایجاد اشتغال دانش بنیان در کشور ایفا کند.

ساخت نخ 100% پنبه با توان مهندسین ایرانی / تلفیق علم و تجربه در تولید دانش بنیان

خبرنگار خبرگزاری آنا به مناسبت بهره برداری از کارخانه ماهوت شمال و تشریح فعالیت های تولیدی فارغ التحصیل مقطع دکتری کارآفرینی بازاریابی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مدیرعامل این کارخانه گفت وگویی با وی انجام داد. .

حامی در تشریح کارخانه شمال ماهوت به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: ماهوت شمالی در زمینی به وسعت بیش از 5 هکتار با ظرفیت تولید 5 هزار تن نخ 100 درصد پنبه در سال 2019 کلنگ زنی و اکنون پس از دو سال قرار دارد. تلاش و پشتکار چندین ساله همه کارکنان استان گلستان و بویژه شهرستان علی آبادکتول با افتخار در هفته دولت آغاز شد.

تبلور توان مهندسین ایرانی در مراحل ساخت و بهره برداری از ابزار و تجهیزات

وی اتکا به توان مهندسین ایرانی در تمامی مراحل ساخت و بهره برداری از ابزار و تجهیزات را نمونه بارز تبدیل تهدید تحریم به فرصت دانست و افزود: در حالی که به دلیل تحریم ها، کشورهای سازنده ماشین آلات جلوگیری از حضور نمایندگان خود در ایران از ارائه هرگونه خدمات نصب و امتناع از نصب تجهیزات و قطعات یدکی. اما فارغ التحصیلان ایرانی در هیئتی 20 نفره با حضور در ترکیه و آشنایی با روند کار، با تلاش شبانه روزی دستگاه ها را مونتاژ و راه اندازی کردند.

  لیست نقل و انتقالات یحیی به یک مهاجم شش پا نیاز دارد! - اندیشه معاصر

یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تنها کارخانه تولید کننده نخ 100 درصد پنبه در شمال کشور هستیم از تولید روزانه 15 تن نخ پنبه فشرده در فاز اول این کارخانه خبر داد و گفت: تولید این محصول از نظر کیفیت قابل رقابت با محصولات خارجی بوده و ممکن است علاوه بر خودرضایتی در کشور، در آینده ای نه چندان دور منجر به صادرات شود.

توسعه صنعت ریسندگی و بافندگی در کشور با توان مهندسین ایرانی/ ادغام علم و تجربه در تولید دانش

وی در پاسخ به این سوال که سازندگان از مسئولان دولتی چه انتظاری دارند؟ وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن تعداد محدود کارخانه های ریسندگی و بافندگی در کشور، تحریم ها و هزینه بسیار بالای راه اندازی این صنعت در کشور، بدون شک انتظار می رود دولتمردان با نگاهی ویژه در کنار سرمایه گذاران. این صنعت راه را برای تولید هموار می کند و در این نگرش به خودکفایی کامل می انجامد

وی سهم واحد صنعتی خود را در کارآفرینی و کاهش بیکاری عنوان کرد و تصریح کرد: این واحد صنعتی در فاز اول با 85 نیروی انسانی در چهار شیفت فعالیت خود را آغاز کرده و این تعداد در آینده به نزدیک به 350 نفر خواهد رسید.

یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی کارخانه ماهوت شمال را تلفیقی از علم و تجربه می داند و می گوید: با توجه به ظرفیت تولید پنبه کشور در گلستان، از تجربیات قبلی در زمینه تولید فرش برای ایجاد کارخانه ماهوت شمال بهره مند شده ایم. شایسته همه مسئولین عالی استان و شهرستان بویژه رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد در شورای اسلامی از ایشان تشکر می کنم که مرا به سرمایه گذاری در استان گلستان و سرزمین طلای سفید تشویق کردند.

  قصه گویی ابزاری برای بهبود کیفیت زندگی انسان است

انتهای پیام/4121/

دیدگاهتان را بنویسید