تولید محصولات فناورانه کاربردی با بازده اقتصادی بالا/ زمانی که دانش بنیان نیاز به سرمایه گذاری دارد

2253 388 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا به عنوان رسانه علمی و فناوری و حافظ علم، فناوری و نوآوری در کشور با هدف ترویج و تحقق تولید دانش بنیان و معرفی محصولات علمی و فناوری در سلسله گزارش ها و گفت وگوهایی در این زمینه با مدیران شرکت، دانش بنیان، واحدها و هسته ها از فناوری تا تولید محتوا پرداخت می شود.

این گزارش حاوی آخرین اخبار و خروجی های هفته علم و فناوری است که عموم و مصرف کنندگان را با فناوری و محصولات دانش بنیان آشنا می کند.

ساخت کیف دست ساز با نقاشی و داستان های ایرانی

سمیرا اکبریان دانشجوی خلاق و عضو مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از قم، از فعالیت دو تیم شخصی متشکل از او و فاطمه ظهیرالدین، دانشجوی رشته گرافیک در رشته تصویرسازی، در تولید کیف های دست ساز تزئین شده با چاپ دستی، با نقاشی و داستان های ایرانی گزارش می دهد.

وی بیان کرد: کیف های دست ساز از ترکیب چرم اصل و پارچه کتان با مواد مرغوب و طرح های روی آن با چاپ دستی و طرح های تصویر شده روی کیف ها توسط اعضای گروه بر اساس داستان و شعر است. از اسطوره های ایرانی

این دانش آموز خلاق با بیان اینکه در تلاش هستیم تا مجوز صنایع خلاق را دریافت کنیم، افزود: کیف نیاز همه افراد جامعه است و همه اقشار جامعه را در بر می گیرد چرا که نیاز جامعه به کیف های سبک است؛ از این رو کیف، نیاز همه افراد جامعه است. بر این اساس سعی کرده ایم کیف های باکیفیت و ارزان را با قیمت مناسب تری نسبت به کیف های تمام چرم وارد بازار کنیم.

  وزیر امور خارجه ایران: زنان در مسائل سیاسی، دیپلماتیک، فرهنگی و کنسولی نقش مهمی دارند - اندیشه معاصر

اکبریان تصریح کرد: با تجاری سازی یک هنر توانستیم یک محصول هنری کاربردی تولید کنیم که بتوان در کنار هنر برای ترویج داستان ها و اسطوره های ایرانی استفاده کرد.

محصول ابر حلال سبز»; جایگاه ویژه در صنعت

معصومه نوروزبیگی در گفت و گو با خبرنگار آنا از تولید چسب، رنگ و پاک کننده صمغ «سوپر حلال سبز» خبر داد و اظهار کرد: این محصول برای اولین بار در ایران بر اساس شیمی سبز و سازگار با محیط زیست تولید شده و دارای قدرت پاک کنندگی بسیار قوی قیمت مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است و در تمامی صنایع و منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: پاک کننده چسب، رنگ، صمغ و هر ماده چسبنده «سوپرحلال سبز» محصول شرکت کیمیا فن آوران نواندیش واقع در مرکز رشد واحد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم است.

کیمیافناوران نواندیش مدیرعامل دانشبانیان افزود: فوق پاک کننده چند منظوره انواع لکه ها از جمله چربی، رنگ، چسب 123 و چکه، صمغ، جوهر را به راحتی از اکثر سطوح پاک می کند. ما اکنون در مراحل اولیه هستیم و مجوز فناوری داریم و در حال دریافت ارزیابی مبتنی بر دانش هستیم.

وی رنگ‌برها، چسب‌برها، لکه‌برها و لکه‌بر فرش‌های ابریشم دستبافت را برشمرد و گفت: محصولاتی که در حال حاضر در بازار وجود دارد از نظر نوع لکه محدود است. اما محصول مذکور هرگونه لکه را از بین می برد.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان کیمیافناوران نواندیش تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی محصول رنگ روغن، هیچ حلالی وجود ندارد که بتواند رنگ روغن را از بین ببرد. اما محصول ما به راحتی رنگ روغن را از شیشه های معمولی، چوب، پارچه، سنگ، سرامیک، کاشی و … پاک می کند.

  طرد فرهاد مدافع لاتزیو - اندیشه معاصر

این کارشناس ارشد شیمی دارویی تاکید کرد: با تولیدکنندگان فرش ابریشم صحبت کردیم و گفتند که از بین بردن لکه از این نوع فرش ها کار بسیار پرهزینه و دشواری است. اما این محصول ذکر شده لکه جوهر را بدون آسیب رساندن به رنگ و بافت فرش از بین می برد و جایگاه ویژه ای در صنعت و بازار دارد.

بتن های سبک و شفاف؛ کاری که به اقامتگاه ملی هویت بخشید

آرش معصومی که دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گذرانده و در یک شرکت ساختمانی و دانش بنیان مشغول به کار شد، به خبرنگار آنا گفت: دوره کارشناسی ارشد خود را از سال 1392 در واحد شاهرود و از سال 1394 در شرکت خود آغاز کرد. با طرح بتن شفاف و نیمه شفاف به پارک علم و فناوری استان سمنان انتقال دادم و همزمان فعالیت شرکت در مرکز رشد دانشگاه آزاد شاهرود شروع شد و تا به امروز تولید کننده بتن شفاف، دیوارهای بتنی پیش ساخته سبک و مستحکم، تک. -طبقه بتنی و انواع بتن.RPC که تولید آن دارای تکنولوژی و دانش فنی خاصی می باشد کار را ادامه دادیم.

وی تصریح کرد: از ویژگی های این بتن که به صورت دیوارهای پیش ساخته موجود است می توان به مقاومت بسیار بالاتر نسبت به بتن معمولی و سرعت بسیار بالا در ساخت یک پروژه اشاره کرد که به معنای صرفه جویی قابل توجهی خواهد بود. در تمام جنبه های ساخت و ساز

تولید جوهر اتوماتیک “گالیدا”.

امیرحسین پیشگو، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم نیز از تولید جوهر خودکار «گالیدا» خبر داد و اظهار داشت: جوهر اتوماتیک هرگز در کشور تولید نشد و کاملا وارداتی بود، اما تیم ما موفق به تولید جوهری شد که علاوه بر کیفیت، کارایی اقتصادی بالایی نیز دارد.

  دیدگاه آقای فیاضی نسبت به رتبه بندی فرهنگیان و بهبود وضعیت معیشتی معلمان - اندیشه معاصر

وی مشکل اصلی در تولید این محصول را جلوگیری از خروج ارز از کشور عنوان کرد و افزود: تولید این محصول باعث افزایش اشتغال و خودکفایی کشور در این زمینه می شود.

این پیش بینی بیان کرد: اکنون این محصول کار تحقیقاتی خود را به پایان رسانده و محصول آماده است و هر روز در تلاش هستیم تا کیفیت محصول را بر اساس سلیقه کاربران ارتقا دهیم.

یکی از اعضای تیم تحقیقاتی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم در تولید جوهر اتوماتیک گیلدا خاطرنشان کرد: کار تحقیقاتی این محصول در دو سال گذشته آغاز شده و سال 1400 منجر به آگاهی از اساس محصول اگر این محصول به درستی نگهداری شود، برای کشور سودآور بوده و موجب رونق بازار و صنعت نوشت افزار ایران می شود.

وی افزود: برای راه اندازی خط تولید انبوه محصول نیازمند حمایت مالی هستیم و اکنون برای این امر به صنایع مختلف مراجعه کرده ایم.

گزارش: حسین بوذری

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید