تولید محصولات غذایی بر اساس خواص میوه زرشک / خواص زرشک که قبلا نمی دانستید!

یکی دیگر از دستاوردهای پژوهشگران جهاد دانشگاهی؛

42195 757 فقط خبر

یکی از مزیت های مهم زرشک برای فرآوری در صنایع غذایی، علاوه بر ارگانیک بودن، ایجاد رنگ و طعم مطلوب در کنار هم است که نیاز به طعم و رنگ مصنوعی را بی نیاز می کند. فناوران ایرانی از این مزیت برای تولید محصولات غذایی مختلف استفاده کرده اند.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، پاییز فصل برداشت مهم ترین گیاهان دارویی ایران است که منحصراً در خراسان جنوبی تولید می شود و برنامه هایی مانند حفظ کیفیت زرشک تازه بر پایه قرص های جوشان برای فشار خون بر روی آن وجود دارد. زرشک، دانه های جوشان زرشک، سرکه مفید زرشک با خاصیت کاهش دهنده چربی خون و تصفیه کننده خون از اقدامات پژوهشگران دانشگاهی جهاد در این استان است.

مهدی ابراهیمی، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در این باره توضیح داد: از این میوه ارزشمند می توان در تهیه مربا، سس، آب میوه، شربت، نبات، ژله، چای، نوشابه، انواع نوشیدنی ها و بسیاری از محصولات ابتکاری دیگر استفاده کرد. هر یک از این اقلام دارای قابلیت صادرات ویژه ای هستند.

وی افزود: زرشک منبعی غنی از ویتامین C به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی و حاوی مقدار زیادی آنتوسیانین، فلاونوئید و همچنین حاوی مقادیری آلکالوئید مانند بربرین، بربامین، اکسی کانتین و پلاماتین است.

ابراهیمی گفت: خواص مختلفی از گیاه زرشک گزارش شده است که از آن جمله می توان به کاهش چربی خون، کاهش قند خون، محافظت از کبد، محافظت از کلیه ها، ضد التهاب و ضد اضطراب، اثرات ضد سرطانی و آنتی اکسیدانی و جلوگیری از رشد باکتری اشاره کرد. توجه به هر یک از این خواص این قابلیت را دارد که به صورت قرص، کپسول، شربت و پماد و به عنوان مکمل برای درمان و پیشگیری از بیماری های مختلف تولید شود. البته در ریشه، پوست و برگ این گیاه خواص دارویی قابل توجهی وجود دارد که توانایی تولید فرآورده های دارویی با ارزش افزوده قابل توجه را ایجاد می کند.

  تابش: روغن خوراکی گران نیست

ابراهیمی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه محصولات استراتژیک استان از جمله زرشک در مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان، یادآور شد: طرح تولید پوشش خوراکی با عصاره گلبرگ زعفران و عناب است. عصاره در ترکیب با بسته بندی اتمسفر اصلاح شده برای ماندگاری و ماندگاری کیفیت زرشک تازه، قرص فشار خون پایه زرشک جوشان، گرانول زرشک جوشان، سرکه مفید زرشک با خاصیت کاهنده چربی خون و تصفیه کنندگی خون از جمله اقدامات انجام شده توسط محققان جهاددانشگاهی استان.

وی گفت: تولید سرکه مفید زرشک با استفاده از ضایعات میوه زرشک، آب زرشک مفید، نبات مفید زرشک با خاصیت تصفیه خون و کمک به خون سازی، تولید دمنوش زرشک موثر در کبد چرب و کاهش وزن و طرح بسته بندی خشک زرشک برای پیشگیری فیزیکی و تغییرات شیمیایی در طول ذخیره سازی؛ این از دیگر طرح های در حال اجرا در مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید