تولید شیرینی برای دیابتی ها/ مصرف شکر دیگر ممنوع نیست!

988759 فقط خبر

اعظم صالحی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره محصولات ارائه شده در این رویداد از مرحله دوم، گفت: کیک عسلی و کیک کینوآ دو محصول ارائه شده توسط ما هستند. مربای عسل مربائی است که از مواد طبیعی تهیه می شود و در لایه داخلی این کیک از انواع میوه ها مانند سیب، هویج، پوست پرتقال و … استفاده می شود. این کیک ماندگاری بالایی دارد و در تمامی مراسم ها قابل استفاده است.

صالحی درباره قیمت این دو محصول اضافه کرد: میزانی که ما بررسی کردیم و برای این کار هزینه کردیم یک میلیارد و پانصد میلیون تن بود که توانستیم برای 80 نفر شغل ایجاد کنیم.

صالحی که از واحد مشهد در این مراسم حضور داشت، درباره حمایت های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همکاران دانشگاه آزاد در این زمینه همکاری و حمایت لازم را داشتند.

وی در خصوص فواید این محصولات گفت: کینوا اولین شیرینی مورد استفاده در تولید آرد برای بیماران دیابتی است. اگر قرار باشد برای ما سرمایه گذاری کنند، برای واردات ماشین آلات و همچنین تهیه ماشین آلات تولید کیک عسلی از کشورهای همسایه به بیش از این هزینه ها نیاز داریم.

وی در خصوص رویداد از گام دوم گفت: دانشگاه آزاد به ما دلیلی داد تا محصول خود را در نمایشگاه عرضه کنیم و محصولات هموطنان عزیزمان را عرضه کنیم.

گفتنی است دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «عصر امید» از 8 تا 11 خردادماه در مصلای تهران و میزبان 3000 شرکت دانش بنیان، آزمایشگاه و زیرساخت، گروه تحقیقاتی و آغاز به کار خواهد بود. . -بالا

  احمد منشی زاده: فرهاد مجیدی کوچک است و هیچ کس نمی تواند با او صحبت کند - تفکر مدرن

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید