تولید دستگاه تصفیه آب «پرتابل» هوتک / دستگاه تبدیل رطوبت هوا به آب + فیلم

گروه استان های خبرگزاری آنا; یک نمایشگاه عالی محصولات مبتنی بر دانشفناور و خلق در تیرماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه های شهر زاهدان برگزار شد و بسیاری از شرکت های حاضر در این نمایشگاه دانشجویان شاغل یا فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی بودند که محصولات قابل توجهی ارائه کردند.

دانش آموخته رشته الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان که شرکت دانش بنیان حفاظت برق مرکزی را راه اندازی کرده بود با محصولات ویژه حفاظت از وسایل الکترونیکی در این نمایشگاه حضور داشت.

حضور 80 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه محصولات دانش بنیان، فناورانه و خلاق

از دیگر شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه، شرکت فناور «گدروزیا» (بخشی از سیستان و بلوچستان) بود که پرینترهای سه بعدی خود را به نمایش گذاشت. دانشجوی رشته کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان که در تیم فناوران “گدروزیا” است، در زمینه تولید پرینترهای سه بعدی در این شرکت و همچنین در زمینه تولید فیلتر هوا و فیلتر هوا فعالیت می کند. روغن های خودرو

دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به همراه 85 شرکت فناور دیگر صنایع دستی خلاقانه استان، چای ترش، نمک دریا، نرم کننده آب، کرم های پوست و پرورش زالو را برای درمان به نمایش گذاشت.

اسماعیل کوهستانیان رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر با حضور در نمایشگاه محصولات دانش بنیان، فناورانه و خلاق سیستان و بلوچستان با هسته فناور هیدرولوژیست های بیابانی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ گفت: استان های خبرگزاری آنا می گویند یکی از بزرگترین مشکلات کشور و حتی جهان کمبود منابع آب و فرآیندهای تصفیه آب است.

  کار ناهنجار پدر با 2 فرزندش در وسط خیابان !! - اندیشه معاصر

1085995 فقط خبر

وی افزود: بر این اساس با تشکیل هسته فناورانه در کمتر از یک ترم تحصیلی، دو نمونه اولیه از دستگاه های مورد نظر را تولید کردیم. اما به دلیل مشکلات ساختاری و مردم محروم شهرستان ایرانشهر نتوانستیم تحلیل های لازم را انجام دهیم تا ببینیم دستگاه به درستی کار می کند یا خیر.

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر یادآور شد: از زمانی که آنالیز خود را از مراکزی مانند نیروگاه ها دریافت کردیم، آب را تا حدی تصفیه کردیم که قابل شرب باشد. البته در آب آلودگی های میکروبی وجود دارد که با استفاده از مواد ضدعفونی کننده از بین می روند.


بیشتر بخوانید:

ویدئو/ صحبت های مخترع جوان از ساخت دستگاهی برای نرم کننده و تصفیه آب

تولید 30 محصول فناورانه در زمینه کشاورزی و پوشش گیاهی زینتی

حضور 80 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه محصولات دانش بنیان، فناورانه و خلاق


کوهستانیان خاطرنشان کرد: حوزه فعالیت هسته فناوری مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد ایرانشهر مختص فرآیندهای تصفیه آب بوده و نوع محصول مورد نظر تولید دستگاه های قابل حمل، قابل حمل و غیر قابل حمل به منظور تولید است. روی تصفیه آب کار می کند.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف خود هسته هیدرولوژیست های کویری را تشکیل داده ایم که در زمینه تصفیه آب هوتکی فعالیت می کنند، گفت: کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان به چاه هایی می روند که آب دارند و به آنها هوتکی می گویند. ‘ برای نوشیدن آب.relate

کاربرد دستگاه تصفیه آب برای منطقه چابهار چیست؟

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر گفت: البته کروکودیل ها در هوتک زندگی می کنند و حتی مشاهده شده است که کودکان و نوجوانان زیادی بر اثر حمله کروکودیل ها مجروح و حتی کشته شده اند.

  افزایش 50 درصدی رشته های مهارتی و حرفه ای در منطقه سیستان

برای تصفیه آب هوتک چه اقداماتی انجام داده اید؟ وی تاکید کرد: برای تصفیه آبهوتکما روی ساخت یک دستگاه آب قابل حمل کار کردیم و با توجه به اینکه در اطراف هوتک برق وجود نداشت. بنابراین ما از روش تصفیه طبیعی استفاده کردیم. از آنجایی که این فرآیند نیاز به انرژی ندارد و به صورت طبیعی آب به اعماق زمین می رسد و در نهایت تصفیه می شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر با اشاره به ساخت دستگاه تصفیه آب برای منطقه چابهار افزود: منطقه چابهار مشکل جدی آب و رطوبت بسیار بالا و طعنه آمیز دارد و دستگاه ساخته شده قادر است با کنترل رطوبت هوا آن را به آب تبدیل کند.

کوهستانیان با بیان اینکه قصد داریم دستگاه های تولیدی را صادر کنیم و درصدد ارتقا و گسترش آنها هستیم، درباره کیفیت نمایشگاه در استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: این نمایشگاه ضعیف بود و معیارهای مورد نظر ما را نداشت.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال اشاره کردند که در نمایشگاه استان سیستان و بلوچستان برای توسعه صادرات و جذب سرمایه گذار از افغانستان و پاکستان می توان رایزنی هایی انجام داد. اما ما هیچ سرکنسولگری یا نمایندگی پاکستان، افغانستان و هند را ندیدیم.

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: از طرفی نمایشگاه فاقد سیستم خنک کننده بود و نمای بیرونی نمایشگاه کاملاً آلوده بود.

کوهستانیان تصریح کرد: انتظار داشتم سرمایه گذار در نمایشگاه عصرامید حضور پیدا کند. اما به درستی اطلاع رسانی نمی شود بنابراین در صورت نبود سرمایه گذار هزینه ها و وجوه مصرف نشده باقی می ماند.

  طارمی بازی با لبنان را هم از دست داد + علت - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید