تولید دستمال کاغذی ارزان با استفاده از مواد اولیه داخلی

1072694 فقط خبر

علی حیدری مقدم عضو هیئت مدیره شرکت فناوری نوین فرتاک با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: کشور این عرصه مطرح و به خودکفایی می رسد.

پس از 4 دهه مواد اولیه کارخانجات دستمال کاغذی بومی سازی شد

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دانشبانیان شعبه دزفول با بیان اینکه در این صنعت عموما به واردات و حتی تامین مواد اولیه آن وابسته هستیم، افزود: فرمول این ماده دو سال است که کار می کند. حق اختراع او ماه گذشته صادر شد و ما توانستیم آن را پیدا کنیم و پس از 40 سال ثبت نام، مازاد بر آن باشیم.

برخی از کارخانه ها با ارائه محصول به شرکت دانش بنیان دزفول دیگر اقدام به خرید نمونه خارجی نمی کنند

وی گفت: پس از چهار دهه، موادی را با مواد اولیه تولید داخل تولید می کردیم که کمتر کسی فکر می کرد روزی بومی شود. تولید ما عملا برابر با مواد اولیه ای است که در حال حاضر از خارج وارد می شود.»

بازار هدف تمام کارخانه های پارچه است

حیدری مقدم با بیان اینکه ابتدا آزمایشگاهی کار کردیم، سپس به تدریج نیمه صنعتی و اکنون صنعتی تولید می کنیم، گفت: بازار هدف ما همه کارخانه هایی است که در زمینه پارچه فعالیت می کنند. حدود 15 کارخانه در این منطقه در کشور وجود دارد که ما تاکنون با سه کارخانه قرارداد بسته ایم و محصول را به آنها می دهیم و این محصولات تست شده و با توجه به نیاز این کارخانه ها ماهانه 4 تا 5 تن تولید می کنیم. و آنها را به این کارخانه ها بفرستند.

  بازگشت عمو ویکز به تلویزیون با سریال جمینی - تفکری مدرن

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این کارخانه ها نیازی به واردات این محصول ندارند و دیگر نمونه های خارجی خریداری نمی کنند، خاطرنشان کرد: باید فضاسازی شود تا بتوانیم به کارخانه های دیگر برویم، روزانه 2 تن محصول تولید کنیم. 60 تن در ماه است. می تواند تمام نیازهای کشور را برآورده کند.

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دانشبانیان شعبه دزفول افزود: در ابتدا با توجه به اینکه باید بازار را در اختیار می گرفتیم با سود کم این کار را انجام می دادیم اما زمانی که بتوانیم نیازهای بازار را به طور کامل تامین کنیم. ما سعی می کنیم سود شما را آرام نگه داریم تا شرکت رشد کند.


بیشتر بخوانید:


رویداد عصر امید فرصتی بی نظیر برای عرضه و فروش محصولات به شرکت های دانش بنیان است

وی ادامه داد: در حال حاضر کارخانه های ما حدود 700 میلیون تن مواد اولیه ای را که برای تولید به آنها فروختیم به ما بدهکار هستند و این شرکت توانسته به حدی رشد کند که حتی تحت فشار مالی هم نباشد. پذیرش بهتر از مدل های خارجی است. بر این اساس محصولات به صورت ماهانه در کارخانه ها به فروش می رسد.

قرارداد مشارکت شرکت داش بنیان واحد دزفول با دانشگاه آزاد اسلامی

حیدری مقدم با تاکید بر اینکه اگر دانشگاه آزاد اسلامی بتواند کارخانه های دیگر را به همکاری ترغیب کند، می تواند بازار هدف خوبی باشد که سودآوری خوبی هم دارد، گفت: مرکز رشد راه اندازی شده که یکی از آن واحدهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. سپاه سپاه، لشکر بعدی دانشگاه آزاد اسلامی و دیگری لشکر پارک علم و فناوری خوزستان است.

  پایگاه قرآن آنلاین / لذت لذت بردن از کلام الله مجید در سامانه آنلاین تلاوت قرآن با نوای قاریان برجسته جهان اسلام آشکار شد.

وی در خصوص نحوه همکاری با حمایت های دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت های این دانشگاه خاطرنشان کرد: با دانشگاه آزاد اسلامی قرارداد مشارکتی داریم؛ در این راستا با دانشگاه آزاد اسلامی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی ایران به صورت مشترک در حال انجام است. یعنی ما بعد از نقد شدن فاکتورها درصد ثابتی از فروش خود را به حساب دانشگاه واریز می کنیم، بنابراین مشارکت دانشگاه درصدی از فروش است نه سود.

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دانشبانیان واحد دزفول در حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در ابتدا از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استفاده می کردیم و اکنون زیرساخت ها و فضای کاری به دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داده شده است. شرکت. ما در پردیس شهید احمد سوداگر واحد دزفول قرار داریم و شرکت و تجهیزات تولیدی ما در آنجا هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: باید به توسعه دست یابیم، با آرامش سیستم خود را ارتقا دهیم و میزان تولید خود را بسته به نیاز کشور تغییر دهیم.

دانشگاه آزاد اسلامی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری به تولید و رشد این شرکت کمک کرده است.

لزوم حمایت مضاعف از تولید داخلی و دانش فنی برای تحقق شعار سال

حیدری مقدم در رابطه با شرکت در رویداد عصر امیدوی بر این باور است که این فرصتی بی نظیر برای عرضه و فروش محصولات به شرکت های دانش بنیان است و گفت: این رویداد یک فرصت 100 درصدی است زیرا دانشگاه آزاد اسلامی مانند وزیر علوم یا هر شخص دیگری در حال تبلیغ این محصول است. هر یک از مسئولان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت اگر این محصول را ببینند می توانند از واردات آن جلوگیری کنند.

  ستاره والیبال روسیه از دوپینگ محروم شد

وی در پایان با اشاره به اینکه برای تحقق شعار سال نیاز به حمایت مضاعف از تولید و دانش فنی در کشور است، خاطرنشان کرد: در صورت توقف واردات این محصول، دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به برندی در تولید این ماده تبدیل شود. حتی یک گروه برای تهیه مواد اولیه، راه اندازی گروه فروش، کار تولید و دانش فنی را نیز انجام می دهیم.

گفتنی است، دومین گام رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «عصر امید» از 8 تا 11 خردادماه در مصلی تهران و میزبان 3000 شرکت دانش بنیان، آزمایشگاه و زیرساخت، پژوهشی برگزار می شود. گروه و شروع کنید

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید