تولید جوهر خودکار «گیلدا» برای اولین بار/ لوازم التحریر ایرانی در حال تغییر است

2046 251 فقط خبر

بستر تحقق اندیشه ها (14)/ پیامبر در گفتگو با آنا اعلام کرد;

یکی از اعضای تیم تحقیقاتی تولید جوهر اتوماتیک “گیلدا” ضمن گزارش جزئیات تولید جوهر اتوماتیک گیلدا، این محصول را فاقد نمونه داخلی دانست.

گروه استان های خبرگزاری آنا; ارگان ها و سازمان های مختلف با اعلام سال 1401 به عنوان سال «تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال» عزم خود را برای تحقق شعار آن آغاز کردند.

در همین راستا مقام معظم رهبری در اول فروردین امسال فرمودند: «اقتصاد دانش بنیان هزینه های تولید را کاهش می دهد. بهره وری را افزایش می دهد که یکی از مشکلات امروز ما کاهش بهره وری است. کیفیت محصول را افزایش می دهد، محصولات را بهبود می بخشد و رقابتی می کند. این بدان معناست که ما می توانیم از این محصولات به عنوان محصولات رقابتی در بازارهای جهانی استفاده کنیم.”

همانطور که در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره شده است، اقتصاد دانش بنیان باعث کاهش هزینه های تولید می شود، این کاهش چگونه اتفاق می افتد؟ اقتصاد کشور به دلیل وضعیت دولتی و کم کاری سازمان های دولتی، علاوه بر کاهش بهره وری، موجب افت اشتغال نیز می شود، در حالی که اقتصاد دانش بنیان با تکیه بر توان رقابتی و نیازهای کشور می تواند سهم بزرگی را به خود اختصاص دهد. بار بر دوش دولت و دولت است.

از سوی دیگر، با توجه به ناکارآمدی نظام اداری و حرکت نظام بانکی به سمت کارآفرینی، عملاً اتفاق مهمی در حوزه دانش بنیان و اقتصاد نمی افتد، بنابراین نگاه جامعی به اشتغال زایی در دستگاه حاکمیتی وجود ندارد. کشور اقتصاد کشور را به سمت ایجاد اشتغال سوق دهد.

  طرز تهیه ساندویچ با تخم مرغ - یک فکر مدرن

همچنین تحریم به این دلیل اضافه می شود که برخی از کالاهای کمیاب با 10 برابر قیمت واقعی وارد کشور می شود در حالی که شرکت های دانش بنیان هستند که می توانند همان کالاها را در کشور تولید و بدون تحمیل به دست مصرف کننده برسانند. هر هزینه ای بر دوش دولت باشد

حمایت از صنایع با فناوری های نوین گزینه ای است که علاوه بر تولید بیشتر در بازارهای داخلی و خارجی قابل درخواست است و شرکت های دانش بنیان گزینه ای هستند که در این زمینه نیاز به حمایت دارند.

اما متاسفانه برخی از شرکت های دانش بنیان هنوز از حمایت کافی برخوردار نیستند و درگیر تشریفات اداری دست و پاگیر برای دریافت وام برای گسترش کسب و کار هستند. از سوی دیگر، ایده های فردی و گروهی در کشور اغلب باید هفت گام رستم را طی کنند تا محصولی شوند و مجوز بگیرند و در بسیاری از مواقع این ایده ها بدون تبدیل شدن به محصول در آنجا می سوزند و نخبگان و مخترعین علاقه مند راه اندازی یک شرکت دانش بنیان برای آنها بدون حمایت به مردم کشور خود خدمت می کنند، دلسرد می شوند و به کار غیر مرتبط با تخصص خود روی می آورند.

موضوع دیگر این است که بخش کشاورزی کشور را دانش بنیان کنیم و در این راستا علاوه بر بهره وری بتوانیم از کشاورزی سنتی فاصله بگیریم و با امکانات دانش بنیان فقر را ریشه کن کنیم و به تولید دانش بنیان کمک کنیم.

خبرگزاری آنا به عنوان رسانه علم و فناوری و ناظر علم، فناوری و نوآوری و تحقق دانش دانش بنیان در سراسر کشور، در سلسله گفت وگوهایی با مدیران شرکت های دانش بنیان، به سراغ امیرحسین پشگو، عضو تیم تحقیقاتی برای تولید خودکار جوهر گیلدا و صحبت با او.

  خواص درمانی افدرا - تفکر مدرن

امیرحسین پیشگو در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، از تولید جوهر خودکار «گلیدا» به همراه تیم تحقیقاتی متشکل از نورا تیشو، کارشناس شیمی کاربردی از این دانشگاه و ضیاء الفخری، دکتری خبر داد. دی شیمی از آمریکا اظهار داشت: جوهر اتوماتیک بی فایده است این عنوان در داخل کشور تولید نمی شود و کاملا وارداتی است اما تیم ما توانسته جوهری تولید کند که علاوه بر کیفیت بالا، از نظر اقتصادی نیز بالا باشد. بهره وری.

وی مشکل اصلی در تولید این محصول را جلوگیری از خروج ارز از کشور عنوان کرد و افزود: تولید این محصول باعث افزایش اشتغال و خودکفایی کشور در این زمینه می شود.

پیش بینی گفت: در حال حاضر کار تحقیقاتی این محصول به پایان رسیده و محصول آماده است و هر روز در تلاش هستیم تا کیفیت محصول را بر اساس سلیقه کاربران ارتقا دهیم.

یکی از اعضای تیم تحقیقاتی تولید جوهر خودکار گیلدا خاطرنشان کرد: کار تحقیقاتی محصول از دو سال گذشته آغاز شده است و در سال 1400 محقق شده است که در مرحله توسعه دانش محصول هستیم.

پیامبر در پاسخ به این سوال، به این سوال پاسخ می دهد که محصول شما تا چه اندازه پاسخگوی نیاز جامعه و رفع برخی از مشکلات جامعه است؟ وی بیان کرد: نیاز کشور در این زمینه بسیار مهم است چرا که این محصول کاملا وارداتی است بنابراین تولید این محصول از خروج ارز از کشور و ایجاد اشتغال جلوگیری می کند و مصرف کننده راحت تر، ارزان تر و راحت تر به محصول می رسد. سریعتر است و در واردات و گمرک دخالتی نخواهد داشت.

  شرایط آزمون فراگیر دوره دکتری دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد.

وی افزود: اگر این محصول به درستی نگهداری شود برای کشور سودآور بوده و موجب رونق بازار و صنعت تحریر در ایران می شود.
یکی از اعضای تیم تحقیقاتی تولید جوهر اتوماتیک گیلدا گفت: برای ورود به بازار، جوهر گیلدا را به تمامی صنایع مرتبط معرفی کردیم و موفق شدیم به تفاهم خوبی در بین تمامی صنایع مرتبط دست یابیم.

این پیش بینی بیان کرد: این محصول بسیار مقرون به صرفه است زیرا هر کیلوگرم جوهر وارداتی با کیفیت پایین یا متوسط ​​حدود 13 دلار قیمت دارد اما محصول گیلدا قیمت کمتری دارد. آسان تر؛ این سریعتر و بدون دردسر است.

وی افزود: برای راه اندازی خط تولید انبوه محصول نیازمند حمایت مالی هستیم و تاکنون برای این امر به صنایع مختلف مراجعه کرده ایم.

یکی از اعضای تیم تحقیقاتی تولید خودکار جوهر گیلدا در ادامه توضیح داد: هسته های فناوری زیادی مانند هسته ما وجود دارند که برای رسیدن به موقعیت های بالاتر نیاز به شناسایی و حمایت مالی دارند.

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید