تولد یک ابزار خیالی برای برخی از زوج ها برای بهبود زندگی خود – تفکر مدرن است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در گذشته احتمال بچه دار شدن زوج ها در سال های اولیه ازدواج بیشتر بود و امروزه دیدگاه آنها در مورد زایمان متفاوت است. اما در جامعه مدرن والدین جوان قبل از بچه دار شدن تمام ابعاد آن را بررسی می کنند و سپس به تولد فرزندان می پردازند، زیرا می دانند که کودک با همه شیرینی ها و لذت هایش مسئولیت بزرگی در قبال آنها دارد و زندگی آنها را تغییر می دهد.

دختران و پسران مجرد باید بدانند که چقدر برای ازدواج و سپس بچه دار شدن آمادگی دارند. گاهی اوقات مردم حتی حاضر به ازدواج نیستند، پس چگونه می توان انتظار داشت که آنها برای بچه دار شدن آماده باشند. قطعا این زوج ها دچار مشکل هستند.

فقط خبر

از شیدا و وحید، زوج جوانی که 6 سال است با هم زندگی می کنند و فرزندی ندارند، پرسیدیم به نظر شما زوج های جوان قبل از بچه دار شدن باید از نظر روحی و شخصی برای چه چیزی آماده باشند؟

وحید پاسخ داد: تربیت اخلاقی و رفتاری والدین ضروری است زیرا آینده هر فرزند به گذشته پدر و مادرش برمی گردد و فرزندان آینه ای از والدین خود هستند. در نتیجه زوج ها باید از نظر اخلاقی و رفتاری ایده آل باشند تا آن را در آینه فرزندشان ببینند.

شیدا در پاسخ به این سوال که زوج های جوان قبل از بچه دار شدن چه امکاناتی را باید برای فرزندان خود فراهم کنند، گفت: به نظر من این امکانات فقط امکانات مالی نیست. امروزه ما کودکان زیادی را می بینیم که از نظر فرهنگی بسیار کوتاهتر از آن چیزی هستند که فکر می کردیم. و این نتیجه زندگی پدر و مادری است که او را به دنیا آورده اند. امروزه سرانه مطالعه بسیار پایین است و این تاثیر زیادی بر ضریب هوشی کودک و همچنین تصمیم او برای آینده دارد.

  هر چند وقت یکبار باید فست فودها مصرف شود؟ - اندیشه معاصر

مردی که حدود 20 سال سابقه زندگی مشترک دارد و 3 فرزند دارد درباره آمادگی این زوج قبل از ازدواج گفت: آنها به این نتیجه رسیده اند که خود را پدر و مادر بدانند و متوجه شوند که باید فرد دیگری را تربیت کنند. اگر آماده نباشند می توانند از روانشناس کمک بگیرند.

مجید رضا رجبی روانشناس و مشاور خانواده درباره شرایطی که زوجین باید در آن تصمیم به بچه دار شدن بگیرند، گفت: والدین باید تا آخر عمر برای بچه دار شدن برنامه ریزی کنند. یکی از شیرین ترین چیزها در زندگی داشتن فرزند است که اگر شامل آگاهی والدین باشد عالی است.

بیان کرد

کردی: افراد در بسیاری از امور مانند رانندگی، خیاطی و آموزش آموزش دیده اند. اما برخی از افراد آموزش مهارت های دقیق زندگی خانوادگی را نیاموخته اند. زن و شوهر وقتی می خواهند بچه دار شوند باید سه نکته را در نظر بگیرند: جسم، ذهن و اجتماع. بسیاری از زوج ها می خواهند با حضور فرزند زندگی خود را بهبود بخشند، این رفتاری کاملا اشتباه است. زوج‌ها باید ببینند اگر زندگی‌شان پایدار باشد، می‌توانند بچه‌دار شوند یا خیر.

رجبی ادامه داد: اگر زوجین از سلامت روان برخوردار نباشند، برای ورود کودک به دنیا نیز بحران ایجاد می کنند. به طور کلی در سه سال اول تربیت کودک 30 درصد شخصیت کودک شکل می گیرد. بچه دار شدن در زندگی باعث ایجاد انگیزه می شود اما افرادی که قبل از بچه دار شدن دچار بحران می شوند ابتدا باید بحران خود را حل کنند نه اینکه فکر کنند بچه دار شدن مشکلشان را حل می کند.

  محمدرضا اکبریان داور سوپرجام - اندیشه معاصر شد

این روانشناس گفت: آمادگی برای بچه دار شدن یک ضرورت است و اگر زوجین بتوانند احساسات خود را کنترل کنند، اصل گفتمان و رفتار متعادل در خانواده، آمادگی ذهنی برای بچه دار شدن ایجاد می شود. اول، زوج ها باید به سبک زندگی خود نگاه کنند. بسیاری از خانواده ها در تربیت فرزندان خود دچار مشکل هستند و به کمال گرایی وسواس دارند. فرزندپروری افراد را بالغ تر می کند و تجربه آنها را افزایش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: محیط و تربیت نقش بسیار جدی در شخصیت کودک دارد. ابتدا باید دید سبک ازدواج بر چه اساسی است و همچنین طرح های ازدواج یک خانواده بر چه اساسی استوار است. تولد فرزند به تنهایی نمی تواند ارزش زیادی داشته باشد. وضعیت روانی زوجین چیزی است که می تواند کودک را در مسیر درست قرار دهد یا برعکس; هفتاد درصد شخصیت ذهنی و عاطفی کودک تا هشت سالگی شکل می گیرد. بسیاری از مشکلاتی که در بزرگسالی می بینیم مربوط به تربیت کودک است.

رجبی ادامه داد: کودک نیاز به یک سری مهارت ها مانند مهارت حل مسئله، تاب آوری و … دارد وقتی نوزادی به دنیا می آید والدین باید اطمینان حاصل کنند که کودک در محیطی سالم از نظر روانی رشد کند. والدین قبل از بچه دار شدن باید بدانند که پول نمی تواند نیازهای عاطفی فرزندشان را برآورده کند و باید در کنار فرزندشان باشند و وقت خود را به او اختصاص دهند.

وی گفت: پدر و مادر بودن یکی از مهم ترین و سخت ترین وظایفی است که بیشتر بزرگسالان در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند. هدف از والدین خوب بودن، تربیت کودکی سالم و رشد یافته است که مهارت های مورد نیاز در زندگی بزرگسالی را کسب کند.

  تغییرات در سپاهان گل محمدی را به اصفهان کشاند

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1204599

دیدگاهتان را بنویسید