توسعه و پیشرفت کشور یکی از اهداف اصلی نظام اسلامی است

توسعه و پیشرفت کشور یکی از اهداف اصلی نظام اسلامی است

من گزارش میدم اعتدال، حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران گفت: آقای زاکانی دستور کار شهرداری تهران در 5 سال آینده را ارتقای 143 ایستگاه مترو به 325 ایستگاه اعلام کرد. یعنی تحول زیرساخت و ارائه خدمات به مردم ایران که از این کلانشهر استفاده می کنند. بنابراین توسعه کشور یکی از اهداف اصلی نظام اسلامی است.

وی افزود: تربیت مدیران عالی و میانی نظام اسلامی با ارزش‌ها و فضایل اخلاقی مهم‌ترین و محوری‌ترین اصل در ساختن یک نظام سیاسی مؤثر و مقتدر است. بنابراین با توجه به این اصل محوری، مهمترین مسئولیت مدیران در نظام اسلامی، تقوا و حسن نیت و حرکت در مدار دستورات الهی است.

ابوترابی فرد تصریح کرد: دفاع مقدس حاصل قیام شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگری ها و ملت عزیز در راه دفاع از اسلام بود که با پیروزی بزرگی به پایان رسید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: به میزانی که به تقوا آراسته شده ایم، به همان درجه ای که به خدا نزدیک شده ایم، تنها راه رسیدن به عزت و قدرت عمل صالح است. این که می بینید برخی در منطقه جنوب غرب آسیا از ناتوی نظامی یاد می کنند به این دلیل است که شاهد قدرت روزافزون امت اسلامی هستند. این حرکت برای ایجاد قدرت در جهان اسلام، منطقه خاورمیانه را از اراده آمریکا خارج کرد و تحت اراده ملت‌های مسلمانی قرار داد که به قرآن ایمان دارند و دل بسته‌اند. این خواست مردم یمن و فلسطین و قهرمانان لبنان و سوریه و عراق است که مسیر اراده امت اسلامی را تعیین می کند نه آمریکا. ناتوی مزدور آمریکا هیچ تاثیری در برابر این حرکت اقتدارگرایانه ندارد. امروز برنده نبرد رژیم سعودی هستند یا قهرمانان یمن؟

  60 ثانیه قبل از مرگ انسان چه اتفاقی می افتد؟ - اندیشه معاصر

وی با اشاره به 16 تیرماه روز قوه قضائیه و با توجه به اهمیت این نهاد در ایجاد قدرت، اقتدار و عدالت گفت: نظام سازی و شکل گیری نظام سیاسی و حکومت داری بدون نظام سیاسی به عنوان راه توسعه انسانی و کمال انسان است. جوامع گشوده نخواهد شد، لذا همه پیامبران به فکر نظام سازی و مدیریت بوده اند. اساسی ترین رکن یک نظام سیاسی الهی، کارآمد و مقتدر، قرار دادن افراد خوب و شایسته در رده های کلیدی حکومت است. عدالت فردی مقدمه ای برای عدالت اجتماعی است و اگر مدیری عادل نباشد نمی تواند در مسیر توسعه عدالت قدم بگذارد.

ابوترابی فرد با بیان اینکه هدف از حکومت داری و قضاوت، گسترش عدالت است، افزود: عدالت یک تکلیف مسلم الهی است و همه ما بدون استثنا موظفیم برای آراستگی به سمت عدالت قدم برداریم و با همه تلاش کنیم. تلاش ما برای گسترش عدالت در جامعه است و این معنای امر به معروف و نهی از منکر است. اگر جامعه اسلامی به این ویژگی آراسته شود، شاهد تحول عظیمی در جهان اسلام و حکومت اسلامی خواهیم بود. باید حق را بشناسیم تا خود را به حق آراسته کنیم. علم حقوق به معنای شناخت وظیفه در تمامی سطوح فردی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است که بسیار مهم است. افرادی که حقیقت را می دانند می توانند راه عدالت را طی کنند. عدالت ثمره شیرین اجرای قانون است و قانون از نظام هستی برمی خیزد. نظام اسلامی و مدیر اسلامی باید این حقوق را بشناسد. ما باید برای احقاق این حقوق گام برداریم.

  قیمت روز خودرو (سایپا و ایران هودرو) امروز شنبه 15 آبان 1400 + جدول - اندیشه معاصر

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین حقوق احترام به مردم است. ما به مردم احترام نمی گذاریم مدیران و مدیران باید با ادب با مردم رفتار کنند.

وی تاکید کرد: باید تمام توان خود را برای خودسازی و خودآموزی به کار بگیریم و سپس برای ساختن جامعه تلاش کنیم. رسالت نظام اسلامی فراهم آوردن فرصت برای حضور افراد شایسته و صاحب علم و عمل صالح در مناصب و مناصب بزرگ و متوسط ​​و حتی کوچک است و مسئولیت قوه قضائیه در این عرصه بسیار خطیر و بدون علم است. قانون، حاکمیت قانون و قدرت، رضایت مردم دست نیافتنی است. به هر میزان که سطح دانش قضایی که رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود بر آن تاکید کرده اند ارتقا یابد، کارآمدی این دستگاه افزایش می یابد. اقدام بدون پشتوانه علمی و کارشناسی مفسده آور است و باید سطح علم و تقوا را بالا برد.

وی با قدردانی از کارنامه یک ساله مدیریت قوه قضائیه گفت: رهبر فهیم انقلاب در این راه مفتخر شدند که عنصر مؤمن و عالم، آگاه به عرصه عدالت و… نعمت بسیار ارزشمندی است. . ثمره این حضور و تلاش، بررسی رویه های اصلاح و تحول است. با وجود اینکه گام های اساسی برداشته شده است، ولی رهبری مهم ترین دغدغه و اصل را تحقق و اجرای سند تحول پیش رونده نظام قضایی عنوان کردند. از رئیس قوه قضائیه با الهام از سخنان رهبری که فرمودند این تحول در سایه کادرسازی و رشد شخصیتی محقق می شود، می پرسیم; یک پرسنل قدرتمند، آگاه و باهوش و آشنا به تاروپودها باید این وسیله مهم را در این بخش قرار دهند.

  ناگفته های تلخ مادری خبیث / اشک هایت می آید - اندیشه ای مدرن

ابوترابی فرد افزود: مبارزه با فساد در داخل و خارج دستگاه قضایی مهم است. مبارزه با ساختارهای فاسد بسیار مهم است که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کردند. رصد نهادها و ساختارهای فاسد در همه زمینه ها جای نگرانی دارد. شهردار محترم، می‌خواهم بگویم که نظارت بر ساختارهای فاسد در این سیستم مدیریت شهری مهم است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین راهکارهای حذف این ساختارها، بهبود دولت الکترونیک و استفاده از سامانه الکترونیکی در بالاترین سطح ممکن است، گفت: بازنگری در قوانین یکی از مهمترین اقدامات برای بهبود فرآیند قضاوت و حکمرانی در کشور است. کشور. ما به شدت نیازمند بازنگری در قوانین و مقررات هستیم. همچنین بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و برنامه حائز اهمیت است و قوه قضائیه باید تلاش کند نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و برنامه را تدوین کند که بدون شک بهره وری را ارتقاء داده و هزینه های غیرضروری را از بین ببرد. اصلاح قوانین و بازنگری در قوانین نقش مهمی در افزایش قدرت این نهاد خواهد داشت. امیدوارم تصویر اجتماعی شایسته ای از دستگاه قضایی شاهد باشیم. تصویر مقتدرانه در نحوه برخورد با معضلات مختلف جامعه و رسیدگی عادلانه به مشکلات، اقتدار دستگاه قضایی را افزایش می دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید