توسعه همکاری بین دانشگاه تبریز و سازمان بسیج پژوهشی و فناوری

1081889 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در نشستی که به همت دانشگاه تبریز برگزار شد، راهکارهای توسعه همکاری مشترک بین دانشگاه تبریز و سازمان بسیج علمی، تحقیقاتی و فناوری مورد بررسی قرار گرفت.

این دیدار با حضور سردار مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج پژوهشی و هیئت همراه و صفر نصرالله زاده رئیس دانشگاه تبریز و جمعی از معاونین دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه تبریز با تشریح برخی از دستاوردهای این دانشگاه در حوزه های مختلف، گفت: دانشگاه تبریز در حال حاضر دارای 800 استاد، 20 هزار دانشجو، چندین مرکز تحقیقاتی، مرکز تحقیقاتی و علمی، پردیس علم و فناوری به عنوان یک واحد است. از دانشگاه های مهم، چشمگیر، جامع و عالی برای کشور و منطقه است.

نصراله زاده همچنین تاکید کرد: دانشگاه تبریز با توجه به ظرفیت هایی که در زمینه های مختلف دارد، آماده همکاری با سایر نهادها و دستگاه ها به ویژه سازمان بسیج علمی، تحقیقات و فناوری در راستای رشد و شکوفایی کشور و پاسخگویی به نیازها است. از جامعه دانشگاه با توجه به سند راهبردی خود و با شناسایی نخبگان، جوانان مستعد و اساتید ممتاز و با حمایت و همکاری سایر ارگان ها و نهادها می تواند گام های موثری در توسعه و پیشرفت کشورمان در عرصه های مختلف بردارد. آن را بگیرید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: امروزه فرصت ها و ظرفیت های بسیاری در بخش های مختلف دانشگاه ها و سایر مراکز تحقیقاتی کشورمان وجود دارد که باید از آنها برای رفع نیازهای کشورمان استفاده کرد، زیرا هر زمان که جامعه، صنعت و دولت به دانشگاه ها اعتماد می کند.» بسیاری از مشکلات و نیازهای جامعه حل شده است.

  خبر خوب برای معلمان آزمون استخدام معلم به صورت قراردادی + رتبه بندی معلمان تمام وقت و پاره وقت - تفکر مدرن

سردار مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج پژوهشی در این نشست با ارزیابی پذیرش دانشگاه تبریز گفت: همکاری.

وی همچنین تاکید کرد: دانشگاه تبریز به‌عنوان یکی از جامع‌ترین و پیشروترین دانشگاه‌های کشور و با توجه به ظرفیت‌هایی که در زمینه‌های مختلف دارد، باید نقش لازم را برای رفع نیازهای جامعه ایفا کند و در این راستا سازمان پژوهشی بسیج و فناوري هاي كشور آمادگي همكاري و حمايت از اين دانشگاه را دارند.

رئیس سازمان بسیج پژوهشی کشور در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: باید با منویات مقام معظم رهبری و توصیه های مقام معظم رهبری به علم و پژوهش در بیانیه گام دوم گام های موثری در قیام ملی و اقتدار علمی کشور برداریم. اسناد بالادستی و طرح جامع دفاعی کشور.»

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: امروز با توجه به جهش تولید علمی کشورمان، ایران رتبه اول منطقه در تولید علم و فناوری و رتبه شانزدهم جهان را دارد. کشور باید با توجه به نیاز کشور ما شتاب بگیرد.

وی خواستار جهش علمی برای ایجاد تحول و نوآوری در تولید دانش و ایجاد فناوری های فراتر از مرزها شد و خاطرنشان کرد: مراکز رشد و پردیس های علم و فناوری ضمن رفع بسیاری از مشکلات و نیازهای کشور در بخش های مختلف، به سمتی حرکت کنیم. مرجعیت علمی در جهان

سرهنگ ارسلانی رئیس سازمان بسیج پژوهشی سپاه عاشورا نیز گزارشی از فعالیت های حوزه پژوهشی سپاه عاشورا در استان ارائه کرد و گفت: دانشگاه تبریز در زمینه های مختلف فرصت های زیادی دارد. از این فرصت ها برای توسعه و رشد استان و کشورمان استفاده شد.

  جزئیات محدودیت های سفر نوروز 1401 - اندیشه معاصر

جلال شیری معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تبریز نیز از حضور دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علوم و تحقیقات و هیئت همراه در دانشگاه تبریز تقدیر کرد. وی در زمینه تولیدات علمی و فناوری در کشور و منطقه گام های بلندی برداشت که با توسعه همکاری های مشترک و حمایت های رئیس سازمان بسیج پژوهشی در آینده تسریع خواهد شد.

گفتنی است بازدید از پردیس علم و فناوری دانشگاه تبریز از دیگر برنامه های رئیس سازمان بسیج پژوهشی و هیئت همراه به این دانشگاه بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید