توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات با فعالیت بیش از 1500 شرکت دانش بنیان

1074240 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ ایران یکی از کشورهایی است که توانسته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری گام موثری در راه استقلال بردارد.

تعداد شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای در ایران رو به افزایش است که این امر موجب رشد و توسعه کشور شده است.

فناوری های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری یکی از حوزه های کاربردی است که این روزها کاربران زیادی را در جامعه پیدا کرده است و اکثر کشورها با ورود به این عرصه سعی در افزایش نقش خود در بازار جهانی دارند.

امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان ابزاری قدرتمند بر امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اکثر کشورهای جهان تأثیرگذار است. این حوزه نقش موثری در توسعه کشورها و تامین امنیت روانی، زندگی و اطلاعاتی جوامع دارد.

رونق استفاده از خدمات هوشمند و آنلاین
چند سالی است که خدمات هوشمند و آنلاین در بین مردم رونق گرفته و بسیاری از فعالیت های بانکی، اجتماعی، پزشکی، آموزشی، تجاری، شرکتی و تجاری مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات است و اگر کشوری در این زمینه عملکردی در بازار داشته باشد، دنیای غیرواقعی را رقم می زند. در پیشرفت و توسعه عقب مانده است.

در حال حاضر 1571 شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای فعال هستند که بیشتر این شرکت ها شرکت های دانش بنیان نوع 2 و حدود 130 شرکت دانش بنیان نوع یک هستند.

  نتیجه پرونده امیرحسین مرادی، متهم آبان 1377 - اندیشه معاصر

فهرست کالاها و خدمات این حوزه فناوری شامل اپلیکیشن ها، پلتفرم ها، زیرساخت ها، امنیت فضایی برای تبادل اطلاعات و صنعت انیمیشن و بازی های ویدئویی است. شرکت های متخصص در تولید محصولات فناورانه در این 4 حوزه همواره مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده اند.

شرکت های دانش بنیان فعال در این زمینه با تولید محصولات خود و ارائه خدمات و همچنین ایجاد اشتغال توانسته اند بخش بزرگی از بازار کشور را در اختیار گرفته و نیازهای جامعه را برآورده سازند.

برنامه ها دارای زیرمجموعه هایی مانند تولید نرم افزار مبتنی بر محتوا، سیستم های کاربردی سازمانی، نرم افزارهای تعاملی، بانکداری و فین تک، اینترنت اشیا، پلتفرم های تجاری و شبیه سازها هستند. زیرمجموعه‌های پلتفرم شامل مدیریت داده‌ها، تجزیه و تحلیل، نرم‌افزار دسترسی و تحویل، سیستم‌های مبتنی بر داده‌های مکانی، پلتفرم‌های کاربردی، میان‌افزارهای یکپارچه‌سازی و همگام‌سازی، پلتفرم اینترنت اشیا، و تولید و پشتیبانی نرم‌افزار ابزارهای کنترل کیفیت و مدیریت چرخه حیات است.

نرم‌افزارهای شبکه، زیرساخت‌های مخابراتی، ذخیره‌سازی، مدیریت پردازش فیزیکی و مجازی، مدیریت خدمات، سیستم‌ها و نقاط پایانی و راه‌حل‌های زیرساخت کامل از زیرمجموعه‌های حوزه زیرساخت هستند.

امنیت فضای تبادل اطلاعات نیز شامل زیرمجموعه های شناسایی، حفاظت، تشخیص، پاسخ، بازیابی، مدیریت امنیت و راه حل کامل امنیت اطلاعات است و محصولات دیداری و صوتی، انیمیشن، ویدئو و چند رسانه ای نیز زیر مجموعه های انیمیشن و بازی های صنعت ویدیو هستند. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید