توسعه صنایع خلاق با فعالیت بیش از 1500 شرکت دانش بنیان

1083997 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ مرکز توسعه فناوری های نرم و صنایع خلاق با حمایت از شرکت های خلاق به دنبال کمک به توسعه صنایع خلاق، تولید ثروت و اشتغال است.

فناوری‌های نرم تأثیر مثبتی بر حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دارند، به‌عنوان مثال در اقتصاد باعث ایجاد شغل، تولید ثروت، درآمدزایی و جابه‌جایی مالی، کاهش ارز و فقر و مشارکت در توسعه پایدار می‌شوند.

در حوزه فرهنگی منجر به صدور فرهنگ ایرانی اسلامی به جهان، حفاظت فعال از فرهنگ و تمدن، حفظ تنوع فرهنگی، ملی و محلی می شود. حفظ میراث و ارزش ها، سازگاری با محیط زیست، تسهیل جریان آزاد افکار، خلق مفاهیم جدید، نوآوری و اجرای فناوری و حمایت از امنیت و اقتدار ملی و صدور پیام انقلاب از دیگر آثار فناوری نرم در عرصه های مختلف است.

هزینه کم اشتغال زایی، حفظ هویت ملی در برابر فرآیند جهانی شدن، توسعه سبک زندگی ایرانی و اسلامی، بهره وری فرهنگی و اقتصادی در کنار هم، کاهش آلودگی محیط زیست و بهره وری زودهنگام از فرصت های منحصر به فرد صنایع خلاق و فرهنگی است.

کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع تصویری و صوتی و صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی به ترتیب فعال ترین حوزه های شرکت های خلاق هستند. در حال حاضر حدود 1570 شرکت خلاق در حال فعالیت هستند.

گردش سرمایه بازار صنایع خلاق و فرهنگی در جهان 2700 میلیارد دلار است و برای 50 میلیون نفر در جهان کار می کند. در دنیای مد و لباس، انیمیشن، لوازم التحریر، بازی های دیجیتال و اسباب بازی ها بیشترین گردش مالی را دارند.

  سورن تاییدیه ورود به تاکسی را دریافت کرد

گردش مالی صنایع خلاق در ایران حدود 600 میلیون دلار برآورد شده است، اما با توجه به حمایت های مرکز فناوری نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فعالیت شرکت های خلاق، ایران سهم در جهان در حال افزایش است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید