توسعه درون زا مهمترین عامل برای رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار است

1089968 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، نشست بانوان نخبه منطقه 12 با حضور فاطمه قاسم پور، عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی و زهرا شمس احسان، عضو اجتماعی و اجتماعی برگزار شد. کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به همراه امیر یزدی شهردار منطقه 12، نمایندگان مجلس و مدیران شهری این منطقه و برخی بانوان نخبه منطقه 12 در سالن اجتماعات شهرداری این منطقه برگزار شد.

یزدی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات منطقه در حوزه زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار از شناسایی و ثبت مشخصات 1100 نفر از این افراد در بانک اطلاعاتی منطقه خبر داد و گفت: ادغام این افراد فهرست نیازمندان و زنان سرپرست خانوار به منظور دستیابی به بانک اطلاعاتی جامع و رتبه بندی نیازهای آنان یکی از اقداماتی است که انجام شده و با این اقدام امکان ارائه خدمات به افراد حقیقی در راستای هم افزایی ادارات سرپرستی فراهم شده است.

وی با تاکید بر کمک به حل مشکل معیشتی زنان سرپرست خانوار، ضمن یادآوری اینکه بیشترین مراکز کارآفرینی در شهرداری تهران در منطقه 12 وجود دارد، افزود: دو مرکز اشتغال و آموزش دیگر کوثر در حال شناسایی و بازسازی است. همچنین در دستور کار این منطقه قرار دارد که به زودی به مراکز چمن زنی منطقه ما اضافه خواهد شد.

شهردار قلب تهران این اقدامات را فعالیت های خارج از رهنمودهای عمومی و درون منطقه ای عنوان کرد و ادامه داد: از جمله اقدامات انجام شده در حوزه مدنی زنان، ایجاد پاتوق های فرهنگی بانوان در پارک ها، آماده سازی و اصلاح آن است. کمبودهای ساختاری مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو و ایجاد ایستگاه های ورزشی و رفاهی و برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در سطح منطقه و…

  حذف دانشگاه های ایران از عراق باید بر اساس اصول علمی باشد نه جنبه های سیاسی/بین المللی این اقدام.

قاسم زاده در ادامه با اشاره به لزوم تحقق الگوی حکومت داری مردم محور که مورد توجه مقام معظم رهبری است، گفت: باید به سمتی برویم که در همه امور مردم و حکومت داری نقش اصلی و اصیل داشته باشند. نهادها نقش مردم را تسهیل می کنند

وی مشارکت شهرداری در امور اجتماعی را یک امتیاز و نه تکلیف تعریف کرد: هنوز به چرخه توانمندسازی در حوزه زنان سرپرست خانوار نرسیده ایم. به جای مشارکت مستقیم شهرداری در مشکلات از طریق گفتگو و مشارکت، باید الگویی ایجاد کنیم تا مداخله این زنان در حل پرونده هایشان افزایش یابد.

شمس احسان همچنین با بیان اینکه اقدامات اجتماعی منطبق بر همه معاونت های شهرداری است و منحصر به معاونت های اجتماعی نیست، گفت: زمانی که اقدام اجتماعی انجام می دهیم باید برنامه های ترافیکی یا ساخت و ساز و غیره را نیز آماده کنیم تا بهترین نتیجه حاصل شود.

وی افزود: امروز می بینیم که اگرچه بالاترین فعالان گروه اجتماعی در منطقه 12 مستقر هستند اما به دلیل عدم هم افزایی به نتایج ملموسی دست نیافته اند.

شمس احسان در مقابله با آسیب های اجتماعی اقدامات پیشگیرانه از جمله آموزش و پرورش را در اولویت قرار داد و با تاکید بر استفاده از ظرفیت شوراهای محلات برای این منظور، تصریح کرد: مردم باید نسبت به سرنوشت محله خود در شوراهای محله حساس باشند و زمینه ساز تشکیل شوراهای اجتماعی این تشکیل محله های اجتماعی است.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، توسعه درون زا را مهم ترین اقدام برای محرومیت زدایی از مناطق محروم عنوان کرد و ادامه داد: موضوع زنان سرپرست خانوار باید به گروه های جهادی و مردمی سپرده شود و وظیفه مدیران، شناسایی جهادی آنان باشد. گروه ها.

  اعلام زمان تشکیل جلسه کمیسیون اخلاق برای رسیدگی به اتهامات عزیزی هادم

مدعوین در ادامه از سطح منطقه ای از جمله بازار تهران، مدرسه کودک کار صبح رویش و مرکز غربالگری انبار گندم بازدید کردند.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید