توسعه بسته سیاست نخبگان در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری

جلسه ای برای بررسی مشکلات نخبگان تشکیل شد

پس از هدایت ماموریت بررسی مشکلات نخبگان در کشور از سوی رئیس جمهور به مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری، بعدازظهر روز چهارشنبه 21 مردادماه، جلسه ای در این خصوص با حضور رئیس مرکز برگزار شد. برای مطالعات استراتژیک، چند وزیر و معاون رئیس جمهور در علم و فناوری.

1999 133 فقط خبر

من گزارش میدم گروه سیاست خبرگزاری آنا، در ابتدای این جلسه دکتر محمد صادق حیاتیان رئیس این مرکز، دکتر محمدعلی ذوالفیگل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر روح اله دگانی فیروزآبادی، رئیس جهاد دانشگاهی، و تنی چند، معاونان وزارتخانه های علوم، بهداشت و درمان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فناوری گزارشی از مهم ترین مشکلات، درخواست ها و نیازهای جاری نخبگان کشور ارائه شد.

حاضران در این نشست همچنین در بحث و تبادل نظر پیرامون فضای آماری و رسانه ای کشور در بحث های مربوط به نخبگان، موضوعاتی از جمله اشتغال و معیشت و راهکارهای لازم برای استفاده از ظرفیت های فکری و اجرایی شبکه نخبگان را مورد توجه قرار دادند. کشور.

لزوم اتخاذ سیاست های موثر برای جذب و استخدام نخبگان، لزوم اجرای راهکارهای لازم در سند تحول دولت مردمی در حوزه نخبگان، تقویت و ایجاد انگیزه در بین معلمان و دانش آموزان سراسر کشور، اصلاح ساختارهای جذب نخبگان موجود، و تقویت آزمایشگاه ها در دانشگاه ها از دیگر مواردی است که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

  عضویت 2 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد در آکادمی فوتبال باشگاه سپاهان

در پایان این جلسه دکتر محمد صادق حیاتیان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری در خاتمه این نشست گفت: این جلسه پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر رسیدگی به مسائل نخبگان برگزار شد و در نظر داریم. برای ارائه نتایج بحث در این سلسله جلسات در قالب باید بسته سیاستی در حوزه نخبگان را به ریاست محترم جمهور ارائه کنیم.

وی در ادامه بر لزوم پرداختن به فشارهای داخلی و کشش عوامل بیرونی در بحث جذب نخبگان تاکید کرد و گفت: برای تقویت بازگشت نخبگان به کشور، موضوعات مختلفی از جمله معیشت، اشتغال و اثربخشی آنها بررسی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید