توزیع عادلانه کالا از فروشگاه های زنجیره ای

1083568 فقط خبر

به گزارش خبرآنا، تحقیقات نشان می دهد مهم ترین دلیل استقبال شهروندان از فروشگاه های زنجیره ای مربوط به زنجیره تامین است; در گذشته زنجیره تامین و توزیع از واحد تولیدی شروع و با واگذاری عمده فروشان، خرده فروشان و سایر واسطه ها به مصرف کنندگان خاتمه می یافت که با فعالیت زنجیره تامین و فروشگاه های زنجیره ای توزیع کوتاه شد. به یک معنا می توان گفت که کالا مستقیماً از تولیدکننده به دست مصرف کننده می رسد و قیمت را کاهش می دهد که همان تخفیف کالا است. این امر موجب اعتماد مصرف کنندگان به فروشگاه های زنجیره ای و استقبال مردم از این فروشگاه ها شده است، از این رو امروزه فروشگاه های زنجیره ای مانند افق کوروش که متعلق به بخش خصوصی است و بیش از سه هزار شعبه در سراسر کشور دارد با همین رویکرد حذف واسطه ها. و -کوتاه زنجیره توزیع مشتریان زیادی را جذب می کند و به طور متوسط ​​روزانه نزدیک به یک میلیون فاکتور فروش صادر می کند.
می توان گفت فروشگاه های زنجیره ای نوعی شبکه مویرگی سیستم توزیع هستند که در غنی ترین نقاط شهر تا دورافتاده ترین و دورافتاده ترین نقاط مناطق فقیرنشین و محروم وجود دارد و باعث ایجاد حس آرامش نسبت به فراوانی شده است. کالاهای موجود در بازار نظارت و کنترل آسان فروشگاه های زنجیره ای توسط رگولاتوری یکی دیگر از دلایل استقبال شهروندان از فروشگاه های زنجیره ای است.
ایجاد یک شبکه توزیع مناسب و کارآمد که منجر به رفاه و آسایش مشتری شود، موضوعی است که هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف کننده اهمیت زیادی دارد. فروشگاه های زنجیره ای به دلیل خریدهای گسترده از تولیدکنندگان، حذف واسطه ها، تنوع زیاد کالاها و تخفیف های منظم، محل مناسبی برای رفع نیازهای روزانه مردم است. از سوی دیگر مکانیزه بودن صندوق ها و امکان نظارت دقیق بر این فروشگاه ها آن را به بهترین مکان برای توزیع کالاهای اساسی بین مردم تبدیل کرد. به عنوان مثال در توزیع کالاهای تحت نظارت بازار مانند گوشت، مرغ، روغن، برنج و … گزارش توزیع این فروشگاه ها بسیار بهتر از سایر روش های توزیع کالاهای اساسی بوده و رضایت نسبی را به همراه داشته است. مقامات و مردم
در نهایت می توان گفت که فروشگاه های زنجیره ای بزرگ به دلیل تعداد شعب زیاد و پراکندگی جغرافیایی شعب خود نقش موثری در تنظیم بازار دارند که امکان دسترسی تعداد زیادی از مردم را فراهم می کند. فروش آسان کالاها و امکان کنترل و نظارت بر عملیات فروش فروشگاه های زنجیره ای و امکان نظارت و سنجش فعالیت آنها بر اساس استانداردهای مشتری مداری و ساختار منظم و شفاف فروش باعث گسترش روزافزون فروشگاه های زنجیره ای شده است.

  سیلوا به عضویت دائمی آبی ها درآمد

وجود هزاران فروشگاه زنجیره ای در سراسر کشور و حتی مناطق دورافتاده این بستر را برای دولت و سایر دست اندرکاران شبکه توزیع کشور فراهم کرده است که به دلیل ناکارآمدی بخش سنتی که در گذشته توزیع کالاهای اساسی را مختل می کرد. اقلام موجود در کشور قابل استفاده است.از ظرفیت فروشگاه های زنجیره ای به راحتی و هدفمند کالاهای اساسی مورد نیاز هموطنان را تهیه کنید.

انتهای پیام/ ر

دیدگاهتان را بنویسید