توجه داشته باشید مفهوم شهر هوشمند در اکوسیستم نوآوری

18877 536 فقط خبر

شهروند هوشمند محیط زندگی هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند و انرژی هوشمند است، بدون شک توسعه راه حل های پلت فرم هوشمند و انعطاف پذیری و انطباق آن با الزامات مدیریتی، رفاه و امنیت آینده شهروندان را تضمین می کند.

گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، دستیابی به سطوح بالاتر فناوری هوشمند باعث ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و ارائه خدمات کارآمدتر می شود، اما در میان این دستاوردها، چالش های فنی بیشتری نمایان می شود. با استفاده از قدرت این فناوری ها، طراحان شهری می توانند مشکلات و چالش های پیشرو در شهرها را به روش های خلاقانه تری حل کنند. از سوی دیگر، هوشمندی شهر تنها با استفاده از ابزارهای الکترونیکی و سیستم های ارتباطی آن محقق نمی شود، بلکه برنامه ریزی و نحوه استفاده از این ابزارها برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان یک شهر، میزان هوش شهر را تعیین می کند. .

حجم کل بازارهایی که شهر هوشمند از سال 2016 تا 2025 اشغال خواهد کرد از 36.8 میلیارد دلار تا 88.7 میلیون دلار است. با ظهور انقلاب دیجیتال و دستیابی به یک جهان بسیار متصل و جامعه مشترک و همچنین سازگاری با توسعه شهرهای هوشمند و سازگاری با محیطی که به سرعت در حال تغییر است و از همه مهمتر نیاز به تبیین روش صحیح حکومت و حاکمیت دولت در این زمینه، مفهوم شهر هوشمند به عنوان یک پلت فرم ظاهر می شود. این شهر متشکل از یک مدل چند لایه است که زیربنای آن زیرساخت ارتباطی راهکارهای پلتفرمی است که کنترل، نظارت و مدیریت آن بر عهده دولت خواهد بود. این راهکارها مبنای شکل گیری خدمات عمودی و محوری در شهر هوشمند هستند که با رویکرد پلتفرم شکل می گیرند.

  قیمت حقوق صاحبان سهام روز 1401/01/09 + جدول - اندیشه معاصر

بر اساس آخرین تئوری های مدیریت شهری مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر هوشمند یکی از اساسی ترین مسائل شهری برای شهرها است، شهری که دارای 6 بعد اصلی مدیریت هوشمند، شهروند هوشمند، محیط زندگی هوشمند، اقتصاد هوشمند، هوشمند است. حمل و نقل و انرژی هوشمند منظور از عمودها در این مفهوم جدید، ابعاد ذکر شده است. راهکارهای پلتفرم شامل الزامات مرتبط با محور امنیت، ارائه خدمات، رفاه، حاکمیت و پایداری است. در این زیرساخت ارتباطی، پلتفرم های عمودی هوشمند (بهداشت، آموزش، دولت، انرژی، ساخت و ساز، تحرک و …) به کاربران در زمینه های مختلف خدمات ارائه می شود.

تبیین مفهوم شهر هوشمند به عنوان یک پلتفرم و دستیابی به چشم انداز مطلوب برای شهروندان در شهر هوشمند بدون نظارت بر پلتفرم و تمامی لایه ها و عناصر آن توسط دولت بی معنی است. این توضیح لزوم تحقق شهر هوشمند به عنوان یک پلتفرم بر اساس دیدگاه مدیریت را روشن می کند. تحقق هر یک از راهکارهای پلتفرم و عملکرد صحیح و راندمان بالا در هر یک از پلتفرم های شهر هوشمند در واقع تحقق بستر شهر هوشمند بهینه در کشور است. بدون شک توسعه راهکارهای پلتفرم هوشمند و انعطاف پذیری و انطباق آنها با الزامات مدیریتی، رفاه و امنیت آینده شهروندان را تضمین می کند.

در راستای تحقق تولید دانش بنیان و ایجاد همبستگی ملی در زمینه اشتغال زایی، حضور مرکز رشد واحد الکترونیکی در نمایشگاه شهر هوشمند 2020 با حمایت وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و توسعه دهیاری ها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارتخانه ها، شهرداری ها به عنوان بزرگترین گردهمایی برترین شرکت های هوشمند کشور در تیرماه 1401 برگزار شد، فرصتی برای این دانشگاه. واحد تبادل و انتقال تجربیات، آشنایی با فناوری های نوین شهری به منظور ارتقای سطح دانش مدیران شهری و گسترش دانش علمی و تخصصی.

  پسکوف: ساکنان خرسون باید تصمیم بگیرند که آیا به روسیه بپیوندند یا خیر

مرکز رشد واحد الکترونیکی به عنوان تنها مرکز فعال در حوزه فضای مجازی در کشور، با جذب ایده و دعوت به همکاری از کارآفرینان و صاحبان مشاغل، با هدف ایفای نقش در شکل گیری و راه اندازی شرکت های استارتاپی در حوزه فضای مجازی، فعالیت می کند. . رکن اصلی استقرار مفهوم شهر هوشمند باید بستری در اکوسیستم نوآوری کشور باشد که متشکل از مراکز رشد، مراکز نوآوری، پارک های علم و فناوری، شتاب دهنده ها و نهادهای ریاست جمهوری است.

*مریم حکشناس، مدیر مرکز توسعه واحدهای الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید