توافق لبنان با توافقنامه مرزبندی دریایی با رژیم صهیونیستی

42628 640 فقط خبر

رئیس جمهور لبنان اعلام کرد که پس از رایزنی با نخست وزیر و رئیس پارلمان آن کشور، توافقنامه مرزبندی دریایی با رژیم صهیونیستی را پذیرفت.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا. میشل عون رئیس جمهور لبنان عصر امروز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور با نسخه نهایی توافقنامه مرزبندی دریایی با فلسطین اشغالی موافقت کرده است.

پایگاه خبری النشره لبنان به نقل از عون گزارش داد که موافقت رئیس جمهور با توافق مرزی پس از مشورت با نخست وزیر و رئیس پارلمان صورت گرفته است. زیرا این توافق در راستای خواسته های لبنان بوده و از حقوق این کشور حمایت می کند.

عون با بیان اینکه مذاکرات مرزی مثبت به پایان رسیده است، ابراز امیدواری کرد که این توافق با تکمیل حفاری تکمیل شود. [در میدان گازی قانا]سنگ بنای رشد اقتصادی لبنان باشد.

وی با تاکید بر اینکه لبنان با این توافق مسیر عادی سازی را طی نکرده است، گفت: لبنان یک متر هم فاصله ندارد. [از خاک خود]ما به اسرائیل ندادیم، بلکه تمام حقوق خود را نیز گرفتیم.»

رئیس جمهور لبنان خاطرنشان کرد: لبنان باید اشتباهاتی را که اسرائیل در حفاری گاز و نفت از آن استفاده کرد، اصلاح کند. میدان قنا را کاملاً فتح کردیم.

عون با بیان اینکه لبنان به یک کشور نفتی تبدیل شده است، گفت: آنچه تا دیروز رویا بود امروز به دلیل پافشاری مواضع و همبستگی آن به واقعیت تبدیل شده است. شرکت مشترک همچنین برای جبران سال هایی که نفت و گاز تولید نکرده ایم، باید حفاری را آغاز کند.

  انرژی موج، نوید ارزان ترین منبع انرژی پاک جهان + فیلم

وی با بیان اینکه موضوع منطقه مورد مناقشه بین لبنان و سوریه باید از طریق «مشاوره برادرانه» حل شود، خاطرنشان کرد: این دستاورد را به همه مردم لبنان و کسانی که در این توافق سهیم بودند تقدیم می کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید