تهیه سند راهبردی ماشین آلات تا اواسط آبان

42242 657 فقط خبر

ایجاد شبکه حواله در عمان، تجارت بین ایران و روسیه بدون وساطت ارزهای خارجی، تدوین سند راهبرد ماشین آلات تا اواسط آبان، ممنوعیت واردات خودروهای خارجی نامرغوب و بی کیفیت، لغو لاتاری خودرو تا پایان سال اعلام تصویب طرح حمایت از تولید و نگهداری و ایجاد اشتغال و 2 شرط حذف اجباری قیمت گذاری خودرو از جمله خبرهای مهم این هفته در صنعت، معدن و تجارت بود.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصاد و کارآفرینی خبرگزاری آنا. علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در حال حاضر شبکه حواله در عمان برای شرکت ها و تجار ایرانی ایجاد شده است و از طریق این شبکه حواله به صادرکنندگان ایرانی در امارات درهم تعلق می گیرد. ایجاد شبکه مالی ویژه تجار و صادرکنندگان از کشورمان در سایر کشورها از جمله قطر، روسیه، ازبکستان و اروپای شرقی اجرا می شود.

تجارت ایران و روسیه بدون میانجیگری ارزهای خارجی
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از افزایش 70 درصدی ظرفیت صادرات ایران به روسیه در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: مبادلات اقتصادی دو کشور بدون واسطه گری ارزهای خارجی انجام می شود.
تهیه سند استراتژی برای ماشین ها تا اواسط آبان
رضا فاطمی امین وزیر امنیت با تاکید بر لزوم تدوین سند راهبردی ماشین آلات تا اواسط آبان ماه امسال گفت: اگر در این زمینه کمبود داشته باشیم از طریق واردات جبران می کنیم.
مقررات واردات خودرو لغو نشده است
امید کلیباف در خصوص ایرادات وارده به مقررات واردات خودرو از سوی رئیس مجلس گفت: ایرادات وارده به مقررات واردات خودرو موجب بطلان آن نمی شود.
وی افزود: اشکالات مندرج در آیین نامه به زودی اصلاح و نتیجه در اسرع وقت به شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

  شناسایی ۷۶۹۱ بیماری جدید عروق کرونر در کشور/ ۲۱ بیمار شب گذشته جان باختند - اندیشه معاصر

واردات خودروهای خارجی غیراستاندارد و بی کیفیت مجاز نخواهد بود
مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: خودروی استاندارد و باکیفیت پس از تایید سازمان ملی استاندارد وارد کشور می شود و در غیر این صورت طبق قانون با آن برخورد خواهیم کرد.

لغو قرعه کشی خودرو تا پایان سال
سیدرضا فاطمی امین وزیر حراست در خصوص لغو قرعه کشی خودرو گفت: محصولات سایپا از قرعه کشی حذف شده است. در ایران خودرو هایما منتشر شده و تارا به زودی عرضه می شود. البته قرعه کشی خودرو تا پایان سال لغو می شود. علاوه بر این، طرح تولید و واردات شرکت در کنار هم می تواند عرضه و تقاضا را متعادل کند.

ابلاغ مصوبه مشوق های حمایت از تولید و حفظ و ایجاد اشتغال
تصویب نامه جلسه 27 شهریور 1401 هیأت وزیران در مورد «مشوق های حمایت از تولید و حفظ و ایجاد اشتغال» طی نامه ای به شماره 125522 مورخ 17 مهر 1401 توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد (اطلاعات بیشتر)

2 شرط حذف اجباری قیمت گذاری خودرو
عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل خودروهای وزارت حراست گفت: وجود خودروهای اقتصادی و رقابت پذیری خودروها مقدمه ای برای حذف قیمت های دستوری است و در غیر این صورت حذف قیمت های دستوری کارساز نخواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید