تهران در تیرماه شاهد کاهش تورم بود

بررسی ها نشان می دهد که تورم ماهانه غیرخوراکی در مناطق شهری استان تهران بیشتر از تورم ماهانه غیرخوراکی در مناطق روستایی تهران است و در مورد تورم مواد غذایی برعکس این اتفاق افتاده است.

3501 977 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، تورم ماهانه در تیرماه امسال از 12 درصد در خرداد به 4.6 درصد رسید، هرچند تورم تیرماه نسبت به ماه قبل کاهش چشمگیری داشته است، اما این رقم همچنان جزو تورم ماهانه است. برای قد بلند در نظر گرفته می شود

همچنین تورم نقطه‌به‌نقطه در تیرماه 54 درصد برآورد شد که در چند دهه اخیر بی‌سابقه بوده است، به عبارتی خانوارها در تیرماه امسال به‌طور متوسط ​​54 درصد بیشتر برای سبد کالا و خدمات اختصاص داده‌اند. تا جولای سال گذشته

تورم ماهانه استان تهران زیر ذره بین

بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار تورم استان، تورم ماهانه استان تهران در مردادماه 4.4 درصد بوده که کمتر از میانگین کشوری بوده است. نرخ تورم ماهانه مناطق شهری این استان نیز همانند نرخ تورم عمومی 4.4 است. همچنین تورم روستایی آن استان در ماه گذشته 4.7 درصد برآورد شده است.
در چند ماه گذشته سهم غذا در ایجاد تورم بسیار بالا بوده است، از سوی دیگر نمی توان ادعا کرد که سهم غذا در سبد مصرفی اقشار کم درآمد جامعه وزن بیشتری دارد. بنابراین اگرچه روستاییان درآمد کمتری نسبت به شهرنشینان دارند، تورم در مناطق روستایی بیشتر است.

از نظر تورم سالانه به طور کلی می توان گفت که تورم ثبت شده در استان تهران در تیرماه کمتر از سایر استان های کشور بوده است، به عبارت دیگر تهران یکی از استان هایی به حساب می آید که تورم و تورم کمتری نسبت به استان های دیگر داشته است. استان ها در چند ماه گذشته

  اشتراک 881 تجهیزات آزمایشگاهی/تحقیقات سلول های بنیادی کاربردی در حال رونق است

تورم ۸۴ درصدی مواد غذایی در تهران

تورم ماهانه مواد غذایی در استان تهران 5.3 درصد برآورد شده است که کمتر از میانگین کشوری است. همچنین تورم نقطه به نقطه غذا در استان تهران 84.7 درصد برآورد شده است.

اگرچه این نرخ تورم بسیار بالاست، اما در مقایسه با بسیاری از استان ها، تورم مواد غذایی در تهران کمتر است، بنابراین این شاخص در 10 استان کشور بالای 90 درصد گزارش شده است. تورم سالانه یا دوازده ماهه مواد غذایی، آشامیدنی و دخانیات در شهر تهران 56.8 درصد برآورد شده است.

تورم ماهانه غیرخوراکی ها در تیرماه 4.1 درصد و تورم ماهانه غیرخوراکی برای کل کشور 3.8 درصد برآورد شده است. برخلاف اینکه تورم مواد غذایی در تهران کمتر از میانگین کشوری است، اما در شاخص تورم غیرخوراکی تورم در تهران بیشتر از کل کشور است.

تورم نقطه به نقطه سالانه و غیرخوراکی ها در تیرماه برای استان تهران به ترتیب 33 درصد و 38.5 درصد بوده است. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که تورم ماهانه غیرخوراکی در مناطق شهری استان تهران بیشتر از تورم ماهانه غیرخوراکی در مناطق روستایی تهران بوده و تورم مواد غذایی برعکس است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید