تنها راه خدمت به محیط زیست راه حل های نوآورانه است

دگانی فیروزآبادی در اختتامیه نمایشگاه بین المللی محیط زیست;

77826 777 فقط خبر

اختتامیه بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور روحلا دهگانی فیروزآبادی و علی سلیقه رئیس سازمان محیط زیست در محل دائمی نمایشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست عصر امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به کار خود پایان داد.

در ابتدای این آیین از انیمیشن ها و تیزرهای محیطی رونمایی شد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در مراسم اختتامیه نمایشگاه محیط زیست گفت: توجه به محیط زیست باید سرلوحه همه برنامه های علمی و اقتصادی کشور باشد.

وی در ادامه افزود: بشریت در طول سالیان متمادی به محیط زیست آسیب رسانده است. به عنوان مثال، موضوع مدیریت پسماند، آلودگی هوا، دی اکسید کربن، خشکسالی و از دست دادن منابع طبیعی از مسائل عمده است و تنها راه خدمت به محیط زیست از طریق راه حل های فناوری نوآورانه و دوستدار محیط زیست است.

وی ادامه داد: استارت آپ های زیادی در این فضا وجود دارند که به مسائل زیست محیطی می پردازند.

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: سازمان محیط زیست می تواند مشکلات بزرگی را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهد و به موفقیت های زیادی دست یابد. پس اولین مشکل این است که بتوانیم مشکلات زیست محیطی را در اختیار شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان قرار دهیم.

وی با اشاره به نقش سازمان محیط زیست در کنترل کارخانجات، آلاینده ها و تنظیم قوانین بالادستی، تصریح کرد: این سازمان می تواند با ایجاد مشاغل سبز، کار مجتمع های صنعتی را جبران کند. صندوق ملی محیط زیست باید سال گذشته از این مسیر عوارض آلایندگی 1000 میلیارد تومان درآمد داشته باشد، یکی از اشتباهات این است که منابع خرد را به چند صندوق تقسیم می کنیم که اولویت های خاص خود را دارند.

  زمان بازی ایران و تونس اعلام می شود

دگانی فیروزآبادی در پایان گفت: در صورت تجمیع و سرمایه گذاری اثرات آلودگی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق های پژوهشی فعال، مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر زیادی و اساسی بر محیط زیست می گذارد. امیدوارم در سال آینده شاهد رشد صنایع بزرگ و سبز باشیم که علاوه بر حفظ محیط زیست در حوزه بهداشت و درمان نیز فعالیت کنند.

باید بگویم؛ بیستمین نمایشگاه محیطی با نقش شرکت های دانش بنیان، فناوری های نوین، کسب و کارهای زیست محیطی و کسب و کارهای سبز با رویکرد زیست محیطی مردم محور، هوشمند و فناورانه برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از 70 شرکت فعال در حوزه محیط زیست به ارائه محصولات و خدمات فناورانه خود پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید