تمرینات نظامی چین آغاز شده است

در پاسخ به اقدامات آمریکا؛

با افزایش گمانه زنی ها درباره ورود رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، رسانه ها از آغاز رزمایش نظامی 4 روزه جمهوری خلق چین در دریای چین جنوبی خبر دادند.

747 854 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، ارتش آزادیبخش خلق چین در آستانه برخی گمانه زنی ها درباره سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، امروز (سه شنبه) رزمایش نظامی خود را در دریای چین جنوبی آغاز کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد که اداره ایمنی دریایی چین اعلام کرد که یک رزمایش نظامی در منطقه دریای چین جنوبی برگزار می شود که مختصات آن در وب سایت این سازمان قرار گرفته است. این رزمایش از امروز (2 مرداد 11 مرداد) آغاز و تا 6 آگوست (15 مرداد) به وقت محلی ادامه دارد و ورود تمامی کشتی ها به این منطقه در بازه زمانی مشخص شده ممنوع است.

بر اساس این گزارش جزئیاتی از نوع سربازان شرکت کننده در این رزمایش ها و نوع رزمایش ها منتشر نشده است. این تمرینات در بحبوحه تنش های فزاینده بر سر سفر احتمالی هیئت کنگره آمریکا به رهبری پلوسی از تایوان در جریان تور آسیایی صورت می گیرد.

مقامات چینی نسبت به هرگونه سفر مقامات آمریکایی به تایوان هشدار داده اند و گفته اند سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می تواند عواقب جدی داشته باشد، اما رسانه ها گزارش دادند که پلوسی امشب وارد تایوان می شود و یک شب در هتل های آنجا اقامت می کند.

از سوی دیگر شبکه روسی «راشاتودی» گزارش داد که ارتش آزادیبخش خلق چین در آب های استان فوجیان در شرق چین در امتداد تنگه تایوان رزمایش انجام داده است.

  پایان تولید چیبا در سال 1401 / سایپا آریا وارد بازار شد - تفکر مدرن

در همین راستا برخی رسانه ها از برنامه ریزی تایوان برای برگزاری رزمایش نظامی علیه چین خبر دادند و علیرغم هشدارهای مکرر چین، وزارت دفاع تایوان امروز (سه شنبه) در بیانیه ای خطاب به چین اعلام کرد: تایوان از خود دفاع خواهد کرد. قاطعانه در برابر تهدیدات چین.

بر اساس این گزارش، این رزمایش ها در بحبوحه تنش های فزاینده میان تایوان، چین و ایالات متحده آمریکا برگزار شد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید