تمام وقت ما معطوف به حل مشکلات مردم است/ باید میزان کالایی که با دریانورد می آید را مشخص کنیم

کلیباف در دیدار با ائمه جماعات بندر امام حسن بوشهر:

رئیس شورای اسلامی گفت: قطعا بحث تجارت را بررسی و حل می کنیم اما باید قمار را ساماندهی کنیم. وقتی از غلت زدن صحبت می کنیم، حداقل در مورد 20 پیکاپ صحبت می کنیم.

18694 716 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدبکر کلیباف رئیس شورای اسلامی شهر که به همراه مجمع نمایندگان استان بوشهر ظهر امروز در جریان نظارت ستاد مرکزی خود به بندر امام حسن (ع) استان بوشهر رفت. در بازدید از مجتمع نفتی در فلات قاره با ائمه جمعه و فرمانداران آن منطقه دیدار و گفتگو کردند.

رئیس شورای اسلامی امشب در این جلسه گفت: خدا را شاکرم که در این ایام توانستم با مردم خونگرم، دولت مدار و شهید پرور سفری فشرده به استان بوشهر داشته باشم. این استان نماد مبارزه با استعمار و استبداد در سالهای اخیر بوده و این مشکل حتی پس از انقلاب نیز نمایان شد که البته از افتخارات استان است.

وی گفت: اساس این سفر شرکت در بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری بود. به همین دلیل امروز این فرصت را داشتم که با مسئولان و مردم و کارکنان تاسیسات نفتی استان دیدار کنم. البته در این بازدید اولویت ما در حوزه مسائل زیرساختی و مسائل معیشتی مردم بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: صبح امروز از پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی در عسلویه نیز بازدید کردیم، از طرفی شاید تا بررسی برنامه هفتم توسعه فرصت دیگری برای حضور در این استان نداشته باشیم، بنابراین مسائل که امروز مورد بررسی قرار گرفته اند، بسیار در طرح 7 قرار دارند. موثر خواهد بود، اگرچه ما در پژوهشگاه مجلس و همچنین خودمان در سال های اخیر به مسائل استان ها و شهرستان ها توجه داشته ایم، اما نکاتی که مورد توجه ما بوده است. و امروز مطرح شدند، توجه زیادی خواهد شد.

  هوای تهران رو به خنک شدن است

رئیس قوه مقننه کشورمان افزود: زندگی مردم این منطقه چه از نظر صیادی، تجاری، صنعتی و گردشگری و کشاورزی باید با اولویت زندگی آنها از ساحل تامین شود زیرا استان بوشهر یکی است. از مراکز تولید کشاورزی

رئیس هیئت مدیره قایقران در بوشهر با اشاره به سخنان نماینده قایقرانان در بوشهر گفت: قطعاً بحث تجارت را بررسی می کنیم و آن را حل می کنیم اما باید موضوع قایقرانان را ساماندهی کنیم. ما در مورد Telangi صحبت می کنیم، ما برای حداقل 20 کامیون صحبت می کنیم. در اینجا باید تنظیم کنیم که چه کسی با چه حجمی و چند بار می تواند این کار را انجام دهد.

کلیباف تصریح کرد: واضح است که این عوامل باید به گونه ای برنامه ریزی شود که هزینه زندگی آبرومندانه مردم را تامین کند و به اقتصاد کشور نیز کمک کند. در تهران روی این موضوعات کار می شود و وزارت کشور هم وارد این موضوع شده است. مطمئن باشید این موضوع را پیگیری و ترتیب خواهیم داد.

وی با اشاره به پایین بودن شاخص بهداشت و درمان استان بوشهر نسبت به سایر استان ها، تصریح کرد: این موضوع را هم در حوزه سلامت و هم در حوزه درمان با افزایش ظرفیت تخت ها و تجهیزات بیمارستانی در دستور کار قرار خواهیم داد.

این مقام مسئول به اهمیت موضوع آب و خطوط ریلی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: بحث آب شرب و توسعه خطوط ریلی یکی از موضوعات مهم تاثیرگذار در رشد استان است. البته تصمیمات دیگری نیز در حوزه انرژی استان وجود دارد که در اقتصاد کشور تاثیرگذار است.

  عوارض نوشیدن مایعات داغ در لیوان های کاغذی!

رئیس مجلس در خصوص مسائل پرسنلی مجموعه پارس جنوبی و تاسیسات نفتی از نظر سقف حقوق و ساماندهی محل کار، ادامه داد: ما سال گذشته این موضوع را به سرعت بررسی و حل کردیم اما طبق قانون بخشی از آن بر عهده شرکت است. دولت و آنجا باید تصمیم گیری شود، امروز متوجه شدیم که به دلیل مالیات پرسنل این مجتمع ها ماهیت اقدامات انجام شده از بین رفته است.

قالیباف تاکید کرد: تمام وقت و کار ما معطوف به ساماندهی و حل مسائل و مشکلات امروز مردم است. امیدواریم با تلاش و برنامه ریزی و عقلانیت و کار جهادی بر این مشکلات فائق آییم.

توسعه و لایروبی بنادر به اشتغال پایدار مردم کمک می کند

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: مردم این منطقه با وجود همه چیز با مشکلات جدی مواجه هستند؛ در حالی که در این منطقه با مشکلات جدی مواجه هستند. لذا امیدواریم با حضور رئیس مجلس که به فکر اولویت بندی مشکلات و پایان کار ناتمام است، بسیاری از مشکلات ما حل شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال یکی از مهمترین مسائل استان است که باید به آن توجه شود، گفت: در حال حاضر 17 درصد از مردم این منطقه بیکار هستند. و حل مشکلات فقرا کمک زیادی می کند مشکلات معیشتی مردم را حل می کند.

وی با اشاره به لزوم احداث سد در شمال استان بوشهر برای مهار آب های سطحی، خاطرنشان کرد: توسعه و لایروبی بنادر یکی از موضوعاتی است که به پایداری اشتغال مردم کمک می کند.

  آلومینیوم 0 - پرسپولیس 0 / سرخپوشان به دنبال انتقام - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید