تمامی کارتخوان ها تا پایان هفته دارای پرونده مالیاتی خواهند بود

معاون فناوری نوین بانک مرکزی گفت: بیش از 98 درصد کارتخوان ها و ابزارهای پرداخت کشور دارای پرونده مالیاتی هستند و 280 هزار دستگاه باقی مانده نیز در هفته جاری به این شبکه متصل می شوند.

3469 154 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما در خصوص آخرین وضعیت دستگاه های کارت خوان گفت: در حال حاضر با اقداماتی که بین بانک مرکزی، شبکه پرداخت و سازمان امور مالیاتی انجام شده است. بیش از 98.5 درصد کارتخوان ها و ابزارهای پرداخت کشور دارای سابقه مالیاتی هستند و تعداد کمی از کارتخوان ها در این هفته حدود 280 هزار دستگاه به این شبکه متصل می شوند.

وی ادامه داد: در صورت عدم ارائه پرونده مالیاتی شبکه پرداخت در مهلت مقرر، طبق روال طی شده طی چند ماه گذشته فسخ می شود.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی افزود: انجام این کار سخت بود البته با همکاری خوب، شبکه پرداخت و افرادی که پرونده مالیاتی را ارائه کردند و کارتخوان ها را به پرونده متصل کردند. ما یک فروشگاه خواهیم داشت.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در رابطه با بحث حساب های شخصی و تجاری نیز گفت: در این حوزه سعی کردیم به گونه ای کار را انجام دهیم که حداقل تغییرات را از سوی مردم داشته باشیم، یعنی افراد مجبور نیستند در این مورد کار خاصی انجام دهند، بنابراین حساب اشخاص حقوقی، حساب های پشت کارتخوان و حساب افرادی که خود را به عنوان حساب تجاری به سازمان مالیاتی اعلام کرده اند، همگی به صورت خودکار بین دو سازمان مبادله می شود و رد و بدل می شود. به عنوان حساب های تجاری ثبت شده و اطلاعات آنها در اختیار سازمان مالیاتی قرار می گیرد.

  تحریم های جدید نشان دهنده ناامیدی آمریکا از روسیه است

وی افزود: یک سری حساب هایی که رفتار تجاری دارند اما به عنوان حساب شخصی ثبت می شوند شناسایی شده و طبق قانون برنامه و بودجه و مصوبه شورای پول و اعتبار به صورت دوره ای به سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده و در حال بررسی است. از این سازمان

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید