تلاش عجیب دانشمندان برای احیای چند حیوان منقرض شده! – اندیشه معاصر

چرخه انقراض گونه های زمین هزاران سال است که ادامه دارد. سرزمین ما تقریباً با 5 انقراض دسته جمعی و صدها و هزاران گونه انقراض جزئی مواجه است. ما از آینده انسان ها یا حیوانات دیگر اطلاعی نداریم، اما از گذشته حیوانات منقرض شده آگاه هستیم. در این گزارش اما به حیواناتی می پردازیم که دانشمندان در تلاش برای احیای آنها هستند.

10. ماموت پشمالو

ماموت پشمالو

ماموت پشمالو یک گونه فیل است که در دوران پلیستوسن می زیسته و حدود 10500 سال پیش در دوران هولوسن منقرض شده است. همه گونه های ماموت در این دوره منقرض نشده اند. برخی از آنها در جزایر به دام افتادند و بعداً نزدیک به 4000 سال پیش در سطح دریا مردند. فیل آسیایی نزدیک ترین خویشاوند ماموت ها است. برخی از ماموت ها در یخ به دام افتاده اند و فسیل های آنها دست نخورده باقی مانده است و دانشمندان در تلاش هستند تا با DNA این فسیل ها، ماموت پشمالو را احیا کنند و امیدوارم به زودی ماموت های پشمالو را زنده ببینم.

9. ببر شمشیر دندان

ببر شمشیر دندان

شیرها به عنوان “پادشاه جنگل” شناخته می شوند، اما نزدیک به 10000 سال پیش، ببر صبور دندان پادشاه بود. آنها حیوانات بزرگ با وزن آنها تقریباً 160-280 کیلوگرم بودند. یکی از دلایل اصلی انقراض ببر دندان شمشیر تغییرات آب و هوایی بود. با پایان عصر یخبندان، بسیاری از حیوانات و گونه ها شروع شدند مرگ کردن; و به دلیل کمبود غذا و بدی آب و هوا، ببر شمشیر دندان ناپدید شد. اگر آنها را با ببرها و شیرهای امروزی مقایسه کنیم، فقط “یک در میلیون شانس” برای آنها وجود دارد که ببر صبور را شکست دهند. بسیاری از محققان می گویند تولد باز هم این حیوانات بی خطر نیستند زیرا می توانند تهدیدی برای حیوانات مدرن و حتی انسان باشند.

  روش جدید کلاهبرداری با ترفند "کار در خانه" - تفکر مدرن

8. موآ

موآ

موآ گروهی از 9 گونه است پرنده هیچ پروازی به نیوزلند وجود نداشت. موس نزدیک به 500 سال پیش ناپدید شد. طول برخی از گونه های موآ 3.6 متر و برخی گونه ها به اندازه یک بوقلمون بود. موآ شباهت زیادی به شترمرغ دارد، اما از نظر اندازه متفاوت است. وزن متوسط ​​موآوا حدود 250 کیلوگرم است و از شترمرغ بسیار سنگین تر است. برخی گزارش ها حاکی از آن است که گونه های بزرگتر موآ ممکن است تا پایان قرن هفدهم منقرض شده باشند و گونه های کوچکتر ممکن است در قرن نوزدهم منقرض شده باشند. نزدیکترین حیوان موآ یک ماهیچه است و ممکن است به زودی موآ را در نیوزلند ببینیم و آنها واقعاً حیواناتی شیرین و مهربان هستند.

7. زمین تنبل

زمین تنبل

فکر نکنید مثل تنبل های امروزی هستند. آنها شبیه به هم هستند، اما نه به طور کامل، زیرا تنبل زمین منقرض شده به بزرگی یک خرس است. سرزمین تنبل حدود 12000 سال پیش ناپدید شد. و به همین دلیل است که یافتن تنبلی DNA دشوار است. اما برخی از فسیل های تنبل یافت شده در یخ ها کشف شده اند و دانشمندان مقداری DNA دریافت کرده اند و خوبی این است که سلول ها پس از آزمایش فعال هستند. تنبلی های امروزی شباهت های زیادی دارند، بنابراین می توان از DNA و تنبلی زمینی آنها برای بازسازی تنبل های روی زمین استفاده کرد. من واقعا از دیدن یک خرس تنبل به اندازه زمین هیجان زده هستم.

6. دودو

بیا دیگه

دودو پرنده ای بدون پرواز بود. آخرین پرنده دودو در سال 1681 کشته شد و منقرض شد. اقیانوس هند خانه صدها گونه پهپاد بوده است و دودو یکی از مشهورترین آنها بود. دلیل اصلی انقراض این پرندگان ورود انسان به جزایر اقیانوس هند بود. مردم همه دودوها را کشته‌اند بدون اینکه بدانند هرگز بازسازی نمی‌شوند و روزی ناپدید نمی‌شوند. اما دانشمندان می گویند ممکن است دودو بازگردانده شود. به محض اینکه DNA دودو بیشتری جمع آوری کردند و آن را در نزدیکترین خویشاوندان خود، کبوتر، کاشتند. دودو 3 فوت قد و حدود 39 پوند وزن داشت.

  واکنش علی دایی به اسمش روی ماهی!

5. کرگدن پشمالو

کرگدن پشمالو

علاوه بر ماموت پشمالو، موجود کرکی منقرض شده دیگری به نام «کرگدن پشمالو» وجود دارد. این کرگدن ها در دریای قطب شمال زندگی می کنند و از نظر فنی تنها 10000 سال پیش ناپدید شدند. کرگدن پشمالو در تاریخ بسیار مشهور است و در نقاشی های Chaucer Pont-D’ARC در فرانسه ظاهر می شود. برخی از دانشمندان می گویند که کرگدن پشمالو شانس زیادی برای تولد دوباره به عنوان یک ماموت دارد. زیرا برخی از کرگدن های پشمالو در گودال گیر افتاده اند و DNA آنها سالم است و می توانیم آنها را برگردانیم.

4. گوزن ایرلندی

گوزن ایرلندی

گوزن ایرلندی به نام “گوزن غول پیکر” نیز شناخته می شود. این یکی از حیواناتی بود که نتوانست در عصر یخبندان زنده بماند. گوزن ایرلندی تنها 12000 سال پیش منقرض شد، اما محققان فسیل‌هایی از این حیوان را در سیبری یافته‌اند که تنها 7000 تا 8000 سال قدمت دارند و گوزن ایرلندی را می‌توان با DNA خود ترمیم کرد و این هفت موجود می‌توانند در کنار شانه باشند. و شاخه 12 فوت قد داشته باشید گوزن ایرلندی در شمال زندگی می کرد و بقایای آن قبلاً در یخ های دائمی مذاب پیدا شده است. اگر این حیوان زنده شود، حیوان بزرگی دیده می شود.

3. دلفین در رودخانه بایجی

دلفین در رودخانه بایجی

این موجود فقیر در سال 2006 ناپدید شد و اولین حیوانی بود که به دلیل اثرات منفی فعالیت انسان ناپدید شد. از آنجایی که این گونه تنها چند سال پیش منقرض شد، نمونه های DNA بزرگی وجود دارد و شانس موفقیت زیادی برای احیای این موجود وجود دارد. این سوال همچنان باقی است که آیا خانه ای برای زندگی این دلفین ها وجود خواهد داشت؟ زیرا خانه آنها رودخانه یانگ تسه است که به دلیل تأثیر منفی فعالیت های انسانی به شدت آلوده است. همه ما امیدواریم که دلفین ها به زندگی بازگردند و سعی کنند رودخانه یانگ تسه را برای زندگی تازه و تمیز نگه دارند.

  واکنش فدراسیون فوتبال به بحث حضور کنعانی ها در تیم ملی/ ما خودمان برای ورود بانوان به ورزشگاه تصمیم نمی گیریم - تفکر مدرن

2. اسب شاخدار سیبری

اسب شاخدار سیبری

این را با تک شاخ ذکر شده در کمیک ها، فیلم ها و افسانه های ما مقایسه نکنید، زیرا این موجود فقط یک شاخ از جمجمه می کشد. متاسفم که ناامید شدم، اما از نظر فنی یک اسب شاخدار است که از نظر فنی کاملاً خنده دار است. دانشمندان بر این باورند که این موجود 39000 سال پیش ناپدید شده است. اما محققان بقایای این موجود را در سیبری کشف کرده اند که تنها 29 هزار سال قدمت دارد و همچنان به زنده ماندن آن امیدوار است.

1. نئاندرتال ها

جدیدترین و جنجالی ترین، نئاندرتال ها. یکی از منطقی ترین دلایل بازگرداندن نئاندرتال ها به زندگی این است که آنها زیرگونه ای از انسان های مدرن هستند. و احیای آنها به ما کمک می کند تا بفهمیم زندگی چگونه آغاز می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، احیای آنها ساده ترین کار است، زیرا دانشمندان نقشه DNA خود را دارند و ما مطمئن هستیم که موفقیت تضمین شده است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242764

دیدگاهتان را بنویسید