تلاش برای اطمینان از عادی سازی پایدار اوضاع در سوریه

در بیانیه پایانی نشست آستانه تاکید شد؛

77817 232 فقط خبر

بیانیه مشترک نوزدهمین کنفرانس بین المللی سوریه در آستانه که امروز در قزاقستان به کار خود پایان داد منتشر شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، جمهوری اسلامی ایران، روسیه، ترکیه و سوریه در بیانیه پایانی نشست خود در آستانه بر اجرای کامل توافقات مربوط به شمال سوریه و پایبندی کامل به آن تاکید کردند. به استقلال و تمامیت ارضی سوریه و حملات مکرر رژیم صهیونیستی علیه شما، این کشور را محکوم کرد.

ایران، روسیه، ترکیه و سوریه در پایان نوزدهمین نشست بین المللی آستانه درباره سوریه که به میزبانی قزاقستان برگزار شد، بیانیه ای صادر کردند و در آن بر لزوم اجرای کامل همه توافقات موجود در شمال سوریه تاکید کردند و وضعیت در سوریه را بررسی کردند. -منطقه تشدید تنش در ادلب در بخش شمالی کشور.آنها توافق کردند که تلاش های بیشتری برای اطمینان از عادی سازی پایدار اوضاع انجام دهند.

کشورهای ضامن روند آستانه در بیانیه پایانی خود پس از این نشست دو روزه بر تعهد قاطع خود به حفظ حاکمیت ملی، استقلال، تمامیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

این کشورها در بیانیه خود با رد تمامی طرح های جدایی طلبانه در سوریه تاکید کردند که امنیت و ثبات در شمال شرق سوریه تنها بر اساس حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه محقق می شود.

ضامنان روند آستانه در بیانیه خود همچنین اقدامات کشورهای حامی گروه های تروریستی از جمله حمایت از گروه های جدایی طلب و سرقت نفت سوریه را محکوم کردند که عواید حاصل از آن باید به مردم آن کشور بازگردانده شود.

  آمادگی جمهوری آذربایجان برای اجرای برنامه های گردشگری در عباس آباد

کشورهای یاد شده همچنین «حملات مکرر رژیم اسرائیل به اراضی سوریه را که ناقض قوانین بین المللی و حاکمیت ملی و تمامیت ارضی آن کشور است، محکوم کردند».

در این بیانیه کشورهای ضامن روند آستانه، اقدامات اقتصادی یکجانبه علیه سوریه را که مغایر با قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد است، رد کرده و لغو این اقدامات و افزایش کمک‌های بشردوستانه به همه سوری‌ها را بدون تبعیض و پیش‌شرط ضروری دانستند. این کمک ها را سیاسی نکنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید