تلاش ایران برای رفع نگرانی های امنیتی ترکیه در سوریه از طریق ابزارهای سیاسی

918916 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان در آستانه نشست سران کشورهای ضامن روند آستانه در تهران که قرار است فردا (سه شنبه) با حضور در تهران برگزار شود، گفت: با حضور رؤسای جمهور ترکیه و روسیه به میزبانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی. این نشست در شرایطی برگزار می شود که بتوانیم هدف مهم فرمت آستانه را که کاهش تنش در مناطق درگیری سوریه بود، تعیین کنیم.

وی افزود: در سفر اخیر خود به آنکارا و دمشق، حامل پیام رئیس جمهور مبنی بر اینکه می توانیم بحران امنیتی ترکیه و سوریه را مدیریت کنیم، بودم.طرف ترکیه ای در مورد احتمال عملیات نظامی تا 30 کیلومتری صحبت کرده است. از مرز سوریه و ما سعی کرده ایم این بحران و نگرانی های امنیتی ترکیه را از نظر سیاسی حل کنیم.

امیر عبداللهیان گفت: البته در این شرایط حساس یکی از موضوعاتی که در دستور کار است این است که به جای توسل به جنگ و آوارگی بیشتر موج جدیدی از مردم سوریه، بتوانیم از راه های سیاسی به حل این مشکل کمک کنیم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: بازگشت آوارگان سوری به خانه ها و شهرهای خود، ارتقای صلح، ثبات و امنیت در سوریه از جمله مواردی است که در این نشست سه جانبه در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

  جزئیات واکسن Crown برای کودکان زیر 5 سال - یک تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید