تقویت و شناسایی مهارت های عملکردی دانش آموزان

1067927 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از اسلام شهر، اولین جلسه از سمینار سه روزه بیان، گفتار، خودباوری و ارائه توسط فرهنگسرا، سخنرانان دانشجو با حمایت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه اسلامی اسلامه توسط مرتضی پرخیزگر و اساتید رادیو برگزار شد. این سمینار با استقبال خوب اعضای مرکز ارائه و سخنرانی اساتید و 80 دانشجوی ثبت نام شده مواجه شد و اولین جلسه سمینار با حضور 50 شرکت کننده ثبت نام شد.

مرتضی پرخیزگر، گوینده رادیو، مجری تلویزیون و مدرس، مباحثی چون اصول گویش و لحن واضح، شعرخوانی، انتخاب سبک، تعامل با مخاطب و مهارت های کمکی برای یک حرفه ای را به شرکت کنندگان آموزش داد. دلیل برگزاری این کارگاه توسط معاونت فرهنگی دانشجویی اهمیت فصاحت و بلاغت برای دانش آموزان بود; زیرا در زندگی ارتباط موثر و صحیح کلید اصلی پیشرفت شغلی، اجتماعی و فردی هر انسانی است. در کارگاه آموزشی بلاغی و داستان سرایی هر یک از اعضا با کار عملی شخصی انجام شد و پویایی و نشاط خوبی را در اجرای آموزش های ارائه شده در این سمینار نشان داد.


بیشتر بخوانید:

آشنایی دانشجویان با اصول کار و ایمنی در آزمایشگاه شیمی


مدیر امور اجتماعی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام شهر در حاشیه این سمینار و در نشستی با شرکت کنندگان دوره به آموزش فن بیان و قصه گویی به علاقه مندان به عرصه حرفه ای می پردازد. یک داستان و اینکه آیا مدیران و یا بخواهند از این توانایی در زمینه های مختلف کاری و حرفه ای خود (از جمله برگزاری جلسات کاری، ارتباط با مشتری و …) استفاده کنند بسیار مفید و موثر تلقی می شوند.

  ترکیب آلومینیوم اعلام شده برای دیدار با پرسپولیس - تفکری مدرن

یکی از اهداف برگزاری چنین کارگاه هایی تقویت و شناسایی توانایی های دانشجویان به منظور استفاده از ظرفیت آنها در اجرای برنامه ها، همایش ها و سمینارهای مختلف در دانشگاه می باشد.

سخنران کامل باید بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند

یکی از اعضای کادر آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام شهر و استاد مشاور انجمن گویندگان دانشگاه نیز گفت: شخص یک سخنران تمام عیار است که می تواند توجه مخاطب یا عموم را به خود جلب کند; از آنجایی که توجه حضار بخش مهم و ارزشمندی از سخنرانی است، این توجه می تواند شما را برای ادامه سخنرانی یا هر موضوع مهمی که مورد بحث قرار می گیرد، ترغیب کند.

مطهره مصلحی مشاور مشاور کانون های فرهنگی دانشجویی گرایش وی به رایزنی ها در حوزه فرهنگی و آموزشی اشاره کرد و گفت: تمام تلاش می شود تا از فرصت های موجود در دانشگاه در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی و اجتماعی برای شکوفایی استعدادها و توانایی های دانشجویان استفاده شود. از ویژگی های معلم فرهنگ علاقه مند به مسائل فرهنگی، دسترسی آسان دانش آموزان به مشاور و روحیه پاسخگویی و تعاملی است.

به گزارش آنا، جلسه دوم و سوم این دوره تخصصی با حضور مرتضی پرخیزگر مدرس دوره در روزهای آینده در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلام شهر برگزار می شود. در پایان دوره گواهی فعالیت برای دانشجویان شرکت کننده صادر می شود.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید