تقویت طرح برخورد با رانندگان خودروهای دارای پلاک مخدوش

1087755 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید هوایی و زمینی خود از مرزهای جنوب شرق کشور با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان یکی از استان های مطلوب کشور است، اظهار داشت: خوشبختانه در دهه گذشته همه دستگاه ها اقدامات زیادی انجام دادند، با همکاری مردم خوب استان کارهای مثبتی انجام دادند تا اینکه امروز نتیجه امنیت پایدار را در این منطقه از کشورمان می بینیم.

جانشین فرمانده انتظامی کشور یادآور شد: ارتش و دولت پاکستان در آن سوی مرزها از سال های اخیر اقداماتی را آغاز کرده اند که به ثمر نشسته است، هم اقدامات حضوری و هم انسداد مرزی مشابه اقداماتی که در سال های اخیر در مرزهای جمهوری اسلامی انجام شده است. ایران تکمیل شده است.

وی افزود: نتیجه این اقدامات مشترک مرزی با دولت پاکستان، تعامل بسیار خوب دو کشور دوست و همسایه ما است، اما آنچه از ارتش پاکستان انتظار می رود این است که در مرزهای مشترک با این کشور و به ویژه عملیات کند. اقدامات تاکتیکی باید برای مواردی مانند ورود اتباع خارجی و قاچاق انسان به گونه‌ای باشد که شاهد وقوع آن نباشیم.

سردار رضایی در ادامه به معضل قاچاق مواد مخدر اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه اکثر مرزهای مشترک ما با سیم خاردار محصور شده است، اما همچنان شاهد ورود مواد مخدر از آن سوی مرز به کشور هستیم.

جانشین فرمانده انتظامی کشور تاکید کرد: انتظار می‌رود بر اساس پروتکل‌ها و معاهدات مرزی کشورهای همسایه به‌ویژه پاکستان، این موضوع به‌صورت تاکتیکی از سوی مسئولان مربوطه مدیریت شود تا قاچاق مواد مخدر به صفر یا بسیار کاهش یابد.

  موضع نامشخص سرمربی برای کنعانی ها یک تفکر مدرن است

سردار رضایی با بیان اینکه نگرانی هایی مبنی بر وجود برخی مشکلات زیانبار در حوزه داخلی وجود دارد، تصریح کرد: در حوزه داخلی نگران وجود سلاح های غیرمجاز هستیم که این مشکل خود ناشی از عدم رعایت مقررات و قوانین، در اختیار داشتن است. سلاح‌های غیرمجاز جرم تلقی می‌شود که منجر به سرقت‌های مسلحانه، قتل‌های ناشی از عصبانیت ناگهانی و کنترل نشده بین اعضای خانواده یا افراد نالایق مردم خوب این نقطه از کشورمان می‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: سلاح های غیرمجاز باید جمع آوری و به مراجع ذیربط تحویل داده شود که این یکی از مطالبات جدی پلیس است.

این مقام ارشد انتظامی کشور گفت: موضوع مهم بعدی بحث ورود بی رویه گازوئیل به استان است. یک پالایشگاه و… قطعاً بخش قابل توجهی از این حجم سنگین سوخت قاچاق بر خلاف منافع ملی است و باید جلوی آن گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: در جلساتی که در این سفر برگزار شد، در رده های نیروی انتظامی و مرزبانی مصوب شد با ورود سوخت قاچاق به منطقه از استان های همجوار غربی سیستان و بلوچستان مانند هرمزگان، برخورد جدی شود. کرمان و … تریلر و کامیون به طور جدی رانده می شود تا دیزل بیاید و آن را اداره کند.

سردار رضایی افزود: سایر دستگاه های ذیربط باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند و با اطلاع رسانی لازم به رده های پلیس و همچنین با ایجاد پاسگاه های ثابت و سیار، این امر برای جلوگیری از فساد و تبدیل شدن به منافع ملی تقویت شود.

معاون فراج در رابطه با بحث سارقانی که باعث عدم رعایت مقدسات و هنجارهای جامعه می شوند گفت: مجازات سارقان مسلحی که دستگیر می شوند باید به گونه ای باشد که بازدارندگی و اثربخشی لازم در ارتکاب مجدد جرم وجود داشته باشد. دزدانی هستند که بارها دزدی کرده اند، اما پس از گذراندن دوران محکومیت خود و آزاد شدن، دوباره دزدی می کنند، این واقعا خوب نیست.

  سخنرانی محمد محبر در نشست نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای

وی گفت: از دستگاه های دخیل در این موضوع که به هر دلیلی طبق مقررات، مجرمان را با قرار وثیقه آزاد می کنند، انتظار می رود اطلاعات لازم را در اختیار پلیس قرار دهند تا نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط چاره اندیشی و کنترل کنند. این افراد برای جلوگیری از ارتکاب مجدد آنها.

سردار رضایی در خصوص ناهنجاری های گزارش شده در استان سیستان و بلوچستان و تردد برخی خودروهای با پلاک مخدوش یا بدون پلاک، تاکید کرد: این موضوع جرم تلقی شده و از طریق دستگاه های انتظامی ذیربط فراگیر و گسترده فرض می شود. در مقطعی این طرح تقویت و به طور جدی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این مقام عالی رتبه انتظامی کشور تصریح کرد: کسانی که به هیچ عنوان خودروهای مخدوش یا بدون پلاک دارند، اعم از اینکه با سرعت غیرمجاز رانندگی کنند و موجب نارضایتی و ناراحتی مردم عزیز شوند، به گونه ای که باعث می شوند. حوادث ناشی از رانندگی خطرناک و وارد کردن آسیب های جانی و مالی به خود و دیگران برخورد قانونی خواهد داشت. این سوال نیز یکی از تاییدات مهم این سفر است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید